Moribund Oblivion

Bir süredir Fotogrock başlıklı bir belgesel fotoğraf çalışması yapıyordum. Proje neredeyse tamamlandı. Bu yıl "Türkiye'de Black Metal" içerikli yeni bir fotoğraf çalışmasına başlıyorum. Fotogrock Ankara eksenli bir projeydi. Black Metal ise Türkiye'nin değişik illerinde çekilecek. Proje içinde yer almak isteyen arkadaşların maillerini [email protected] adresine beklerim.

Projeye start Summer Rocks Open Air Festival'de verildi. Moribund Oblivion ve Episode 13'ün sahneye çıkacak gruplar arasında yer alacağının açıklanması üzerine ilk kez Ankara dışında bir rock organizasyonunu görüntüledim.
Başta Bahadır olmak üzere, grubun tüm elemanlarına gösterdikleri anlayış ve sıcaklığını hissettiğim dostluklarından dolayı teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, ısrarlarımı kırmadılar, sahne arkasına kurulan ve soyunma kabinlerinden birazcık büyük hazırlanma odasında çekim izni verdiler.
Aşağıda, Moribund Oblivion'un sahne hazırlıklarını yaptıkları bölümde çekilen fotoğrafları göreceksiniz.
Bu arada, son albümü (Time to Face) sabahın 7.30'unda çıktığım İstanbul'dan Ankara'ya kadar birkaç kez keyfle dinledim. Emeği geçenlerin eline sağlık, gayet başarılı.
Yeni fotoğraflar da gelecek sonra bu foruma...

mo06ve1.jpg

mo05im2.jpg

mo04uy0.jpg

mo03ii4.jpg

mo02th7.jpg

mo01zp2.jpg

saykodelikzade demiş ki:
Anlamıyorum ulan şu ülkede bahadır uludağlar kadar hiç kimse bu müziğe emek harcamadı destek vermedi kişi farklı projelerle sürekli birşeyler üretme çabasında hala ama bi kısım insansa ki bunlar sadece boş konuşan kişiler sürekli bu kişiye yaptıklarına b.k atma amacı içinde tabiki reklam olacak tabiki fanbox olacak bunlar son derece normal şeyler zorla size alacaksınız denmiyorya size bir zararıda yok ne bu saçmasapan eleştireler peki amacı ne yani dua edinki bir bahadır var bu ülkede o olmasaydı bu müzik çok kötü bir durumda olacaktı bu ülkede

İnsanların boş konuşup konuşmadığına ve boş durup durmadıklarına nasıl karar verdiğini anlamadım ama saçmaladın diyebilirim.
İllaki desteklemek zorunda değilim bana ters düşen tarafları tabikide eleştireceğim.
Bu arada adamın emeğine en ufak bir lafım olmadı,yazdığımı tekrar oku istersen.
Bahadır olmasaydı bu müzik olmayacak diye birşey yok.Bahadır Türk black metalinin en önde gelen ismidir. Allah'ı değildir.

Hangi gazete olduğu önemli değil.Türkiye'de ki hiçbir gazetenin konu metal müzik olduğunda birbirinden farkı olmuyor.
Satanizmi çağrıştıran diyor yaa,lan hayatlarında kaç kere satanist görmüş bunlarda böyle yorum yapıyorlar.

medyanin olayla ne kadar ilgili oldugunu su cumlelerle anliyoruz: 'Her yil duzenlenen summer rock festivalinde...' !!!!!!!!
medyanin isi gucu magazin.milleti galeyana getirmek icin her seyi yaparlar...duruma ne kadar vakif olduklari ortada. sallamiyoruz...

bende ne zaman bi rock grubuyla alakalı bi haber görsem mutlu olurum gerçi burdaki pek yapıcı bi haber olmamış ama yine gazete de görünce insanın hoşuna gidiyo

birisi birgün çıkıp derse ''sizin gibiler yüzünden bizede ''o'' damga vuruluyor'' bizim günahımız ne derse ne dersiniz..bu arkadaş mor ve ötesi dinliyor duman dinliyor barışmanço dinliyor diyelim.

behemod demiş ki:
birisi birgün çıkıp derse ''sizin gibiler yüzünden bizede ''o'' damga vuruluyor'' bizim günahımız ne derse ne dersiniz..bu arkadaş mor ve ötesi dinliyor duman dinliyor barışmanço dinliyor diyelim.
zaten türkiyede metal müzik dinleyenleri çoğu kişi satanist sandığı için (benim ''o'' damga dan anladğım bu) değişen bişi olmyuyo yane birisinin damga vuruyorsunuz demesine gerek yok

Bütün gazeteler böyle değil, sallamayın. Her sene yapılan festivallerden sonra, gayet yerinde haberler yapılıyor. Hatta haftasonu eklerinde geniş buluyor. Bu gibi trajı 100.000 olmayan gazetelerin yapacağı iş budur ancak.
Bir de benim aklıma bir şey takıldı. Bu çekilen fotoğraflar için önceden bir çalışma yapıldığını tahmin ediyorum. Peki neden bu fotolarda makyajlar bu kadar kötü?! Pudra mı sürdünüz anlamadım. Madem böyle bi fikir var, her şey ayarlanır, en yüksek kalite hedeflenerek iş yapılır.
Sonra Dimmu'yu bilmem neyi örnek verince bunun türü böyle gibi savunma yapılıyor.
Çıta hala aşağıda. Bunu yükseltmekte sizin elinizde. Yapıyorsanız hakkını vererek yapın.

Blackrider demiş ki:
Bütün gazeteler böyle değil, sallamayın. Her sene yapılan festivallerden sonra, gayet yerinde haberler yapılıyor. Hatta haftasonu eklerinde geniş buluyor. Bu gibi trajı 100.000 olmayan gazetelerin yapacağı iş budur ancak.
Bir de benim aklıma bir şey takıldı. Bu çekilen fotoğraflar için önceden bir çalışma yapıldığını tahmin ediyorum. Peki neden bu fotolarda makyajlar bu kadar kötü?! Pudra mı sürdünüz anlamadım. Madem böyle bi fikir var, her şey ayarlanır, en yüksek kalite hedeflenerek iş yapılır.
Sonra Dimmu'yu bilmem neyi örnek verince bunun türü böyle gibi savunma yapılıyor.
Çıta hala aşağıda. Bunu yükseltmekte sizin elinizde. Yapıyorsanız hakkını vererek yapın.

bu fotolar grubun hazirliklari asamasinda cekilen fotolar. yapilan bir belgesel calismasi içindi. grubun en bastan sona kadar tüm hazirliklarini içeren bir calismaydi. bu fotolarin cekimide hazirliklar süregiderken yapilmisti. bunun disinda grubun genel art worklerini önceden görmediysen bir tanesini ekliyim:

yenimoribundpostercalismasigray.jpg

Blackrider demiş ki:

Çekilen fotoğraflar grubun promosyonuna değil, yeni başladığım "Türkiye'de black metal" foto-röportajına yöneliktir. Grup elemanları sağolsun, sahne öncesinde ricamı kırmayıp 20 dakika kadar bir süre fotoğraf çekmeme izin verdiler. Yani onların fikri değildi bu, black metal ile ilgili yapılacak kapsamlı bir projeye iyi niyetli destekleriydi...
Orada bir "imaj" çalışması yapılmadı, belgesele bir tuğla konuldu. "Çıta"yla ne alakası var anlamadım. Yukarıda da açık yazdığımı sanıyordum ama sanırım anlaşılmamış ya da anlamamaya gayret edilmiş.
Doğru, "çıta hala aşağıda", eleştiriyi "Yapıyorsanız hakkını verin".

Geri