Moribund Oblivion

yeni album cikisindan sonra suan sorunlu olan grubun official sitesi tekrar bastan tasarlanip yayina girecek. o zaman downloads bolumunde ruins of kara-shehr klibinide bulabilirsin.

ilginc bir yorum olmus.
moribund oblivion'un turk black metalindeki yeri ve yaptigi isler bellidir, ortadadir. bir takim insanlar grupla ilgili surekli spekulasyon cikariyorsa buna grup birsey yapamaz ve bu durum grubun konumunu etkilemez. ayrica grup yeni albumuylede o spekulasyon cikaran sahislara gerekli cevaplari verecektir.

deyyus demiş ki:
electricsky demiş ki:
Spekülasyon dandik türk black metal müsveddesi..ne dağ olur ne kasaba..

bu adam gerçekten 657 gitaristiyse yazıklar olsun :x
Evet,gerçekten 657 gitaristiyim,o da benim gerçek fikrim...iyiye iyi,kötüye kötü deme hakkım var,bunda yazık olacak nasıl bir durum varki..Bu adamın müziği beni ilgilendirmiyor,zaten ciddiye almıyorum,ama ilk olarak rahatsız etmesi, nefis metal-rock dergilerini vikingin bilmemnesi filan şeklinde son derce içeriksiz ve gereksiz yazılarıyla işgal etmesiyle olmuştu...burda topic görüncede fikrimi beyan ettim..birileriyle tartışmayada hiç niyetim yok..iyi günler dilerim....

electricsky demiş ki:
deyyus demiş ki:
electricsky demiş ki:
Spekülasyon dandik türk black metal müsveddesi..ne dağ olur ne kasaba..

bu adam gerçekten 657 gitaristiyse yazıklar olsun :x
Evet,gerçekten 657 gitaristiyim,o da benim gerçek fikrim...iyiye iyi,kötüye kötü deme hakkım var,bunda yazık olacak nasıl bir durum varki..Bu adamın müziği beni ilgilendirmiyor,zaten ciddiye almıyorum,ama ilk olarak rahatsız etmesi, nefis metal-rock dergilerini vikingin bilmemnesi filan şeklinde son derce içeriksiz ve gereksiz yazılarıyla işgal etmesiyle olmuştu...burda topic görüncede fikrimi beyan ettim..birileriyle tartışmayada hiç niyetim yok..iyi günler dilerim....

1-bi müzisyen olarak (ki ne yazık) bunun ne gerektirdiğini ahlakını öğrenememişsin sevmiyor olabilirsin , insanlar bu bölümde gruba soru sormak için mesaj atıyor , sen ise karalamaya çalışıyorsun grubu.

2-hiç kimse senin olumsuz düşüncelerini merak etmiyor,bence burayı bu derece saçma bi nedenden işgal ettiğin için gruptan özür dilemelisin.

3-657 yıllardır dinlediğim , çaldığım bir grup malesef artık dinlerken kafamda ki grup olmıyacak , yazdığın mesaj grubun konusunda malesef artık önyargılı olmamızı saglıyor.

kendini müzisyen sanan arkadaş heralde ilk önce müziğin bir tanımını kendi kafasında oluşturmalı sonra da müzisyenlik nasıl olurun cevabını vermeli.sonra da yaptığı yoruma benim yaptığım gibi bi tarafıyla güler heralde.bu arada deyyusa saol bu güzel açıklaması için...

gerekli aciklama birsey ifade etmiyor. bir muzisyen olarak yaptigin elestiri elestiri degil sadece saldiridir ve seviyesizdir. spekulasyondan ibaret dedigin grup yillardir dimdik ayakta ve 13 subat 2006 tarihindede yeni albumunu atlantis muzikten cikariyor. git dinle bakalim albumde spekulasyondan ibaret birsey duyabilecekmisin!?! kendi grubundan da yola cikarak en azindan yillardir ayakta kalabilmeyi basarmis, istikrarli bir gruba saygili olmaliydin diye dusunuyorum.
(bu yorumumun grubun menejeri olmamla ilgisi yok. baska bir grubada bu sekilde yorum yapilsa ve gorsem ayni sekilde tepki verirdim)

deyyus demiş ki:
hiç kimse senin olumsuz düşüncelerini merak etmiyor,bence burayı bu derece saçma bi nedenden işgal ettiğin için gruptan özür dilemelisin.

yok iste o kadar uzun boylu değil! electricsky; yanlıs bir uslup kullanmıs buna lafım yok ama; "gruptan özür dilemeler" falan ne oluyor öyle, nerde sanıyorsunuz kendinizi :?: böyle davranabiliyorsanız resmi sitenizde davranın :!: burası forum alanıysa, katılımcı insanlar olumlu da olumsuz da yorum yapacaktır. buna tahammülü olmayan "forum mantığını" kavrayamamıs demek olur. ayrıca işgal etmek gibi bir durum söz konusu olamaz; bu alan; insanlar fikirlerini beyan etsinler, bilgi alısverisine katılsınlar, tartıssınlar diye açılmıs bir alan. "isgal ediyorsun, sevmiyorsan defol git" mantığı koskoca bir ayıptır ve kustahlıktır :!: kimse kimseleri "onaylamak, gazlamak, pohpohlamak,..." zorunda değil. herkes haddini bilsin :!:

remorsless demiş ki:
kendini müzisyen sanan arkadaş heralde ilk önce müziğin bir tanımını kendi kafasında oluşturmalı sonra da müzisyenlik nasıl olurun cevabını vermeli.sonra da yaptığı yoruma benim yaptığım gibi bi tarafıyla güler heralde.

"kendini müzisyen sanan" ne demektir? kim karar veriyor "müzisyen olmaya ya da olmamaya :?: 657, bu ülkede gerçek rock müzik yapan ve duruşuyla yeni nesillere örnek olması gereken bir rock grubumuzdur. "yeni yetme, dünkü çocuk" değildir. müzisyenliği de "dünkü çocuk"lardan öğrenmeyecek kadar profesyonellerdir. hatırlatayım: 657 ilk albümünü çıkardığında piyasada Moribund Oblivion" yoktu. electricsky tevazu göstermiş ama bir araştırın bakalım 657 kimdir ve kimlerden oluşur :?:

turkishblack demiş ki:
gerekli aciklama birsey ifade etmiyor. bir muzisyen olarak yaptigin elestiri elestiri degil sadece saldiridir ve seviyesizdir. spekulasyondan ibaret dedigin grup yillardir dimdik ayakta ve 13 subat 2006 tarihindede yeni albumunu atlantis muzikten cikariyor. git dinle bakalim albumde spekulasyondan ibaret birsey duyabilecekmisin!?! kendi grubundan da yola cikarak en azindan yillardir ayakta kalabilmeyi basarmis, istikrarli bir gruba saygili olmaliydin diye dusunuyorum.
(bu yorumumun grubun menejeri olmamla ilgisi yok. baska bir grubada bu sekilde yorum yapilsa ve gorsem ayni sekilde tepki verirdim)

electricsky'ın kullandığı uslup çok yanlıs lafım yok. bu arada "saldırı, seviyesizlik" sadece electricsky'ın mesajında mı var, remorsless'ın yazdıkları nedir peki? "kendini müzisyen sanan arkadaş" ne demektir? "gerekli açıklama birşey ifade etmiyor" demenin benim için "konuşma lan adam mısın sen"den farkı kalmıyor bunu da belirteyim...

sonuç olarak; black metal seven dinler, sevmeyen dinlemez. bu iş bu kadar basittir. nasıl ki sevenler bu forumda yazma hakkına sahipse, sevmeyenler de bu hakka sahiptir.

elbette insanlar bahsettigin haklara sahipler. elestirilerindede haklilik payi var ok. ama bu gereksiz tartisma bir muzisyenin baska muzisyenlere hakareti sonucunda basladi. 657 grubuna lafim olmaz. degisik tarz ve duruslariyla iyi isler yapmis olabilirler ama suan boyle bir grup yok. 657 ilk albumunu ne zaman cikardi bilmiyorum ama moribund oblivion 99'kuruluslu bir gruptur. ayrica 99 oncesinde yayinlanmis bir albumleri varsa ki moribund oblivion elemanlari o zamanda aktif olarak muzik yapiyorlardi. (infected, sagu gibi gruplarla ve bu gruplarin 657'den dahada eski oldugunu saniyorum. infected 93, sagu 91'de kurulan gruplardir)
benim soyledigim "gerekli aciklaman hicbirsey ifade etmiyor" sozu ortaya bir hakaret atip sonra "ben begenmedigim icin fikrimi beyan ettim" gibi kacamak bir tavira karsi duyulan tepkiydi. kimseye burada birseyleri zorla dayatmiyoruz ve sevmedikleri birseyi sevmeleri icin gayret gostermiyoruz ve tabiki insanlar olumlu - olumsuz dusuncelerini buraya aktaracaklar fakat kisisel olarak her zaman dedigim birsey var ki o da bunu yaparken elestirinin elestiri boyutunda kalmasi gerekliligi. bu olduktan sonra kimse kimsenin zevklerine saldirida bulunmaz bence ama hakarete varan, kabaca "bok atmak" dedigimiz sey gerceklestirildiginde insanlarin haddini bilmeleri gerektigini hatirlatmak gerekiyor ne yazikki.

Ne meraklıymışsın menajer kardeşim tartışmaya filan,fikir benim,istediğim gibi söylerim,Borknagar,ın söylemeye çalıştığı şeyleri tekrarlamama gerek yok,moribund oblivion orkestrasını beğenme mecburiyetim yok,657,nin ilk albümünün çıkış tarihini bilmem neyle karşılaştırıyorsun,OK,hepsi 657,den daha eski olsa ne olacak,ne değişirki..alayı 657,den eski olsun benim umrumda değil..neyi neyle karşılaştırıyorsunki?benim söylediğim şey hakaret olsa bile sen benim bunu buraya yazmama engel olamazsın..benim çalıştığım herhangi bir gruba bile böyle bir şeyler söyleseler,ben oturup üşenmeyip bu kadar mesaj yazmazdım,veya bunu yazmak için birini görevlendirmezdim...
Ben kendime öz eleştiri yapacak olursam,buraya fikrimi yazmam bir hataydı,çünkü "sittiret boşver,iyi günler"anlamlı mesajlar yazarak bu bokun içinde olmak istemediğimi belli ettim,ama menajer kardeşim olayı devam ettirmekte kendine öyle bir görev edinmişki(belkide bu hoşuna gidiyordur)yazdıkça yazıyor...657,nin ismi çok geçmeye başlayıncada sabrım taştı,benim bunlarla kaybedecek vaktim yok,nasıl olsa biri daha çıkar,belki grubunuza kötü bir şey der,sen eğlenirsin başka şekilde,başka biriyle,ona moribund oblivyonun albüm çıkış tarihini,hangi firmadan çıkacağını filan yazarsın rahatlarsın.Bu konudaki başarınıda edresine postalayacağım bir madalyayla onurlandırmam gerek...
Sözü geçen orkestraya ve menajer arkadaşa iş hayatında başarılar dilerim.

Moribund Oblivion yeni albumu "Machine Brain"i 13 subat 2006 pazartesi gunu Atlantis Muzik etiktetiyle piyasaya cikartiyor!!!
Albumden isim parcasi "Machine Brain'in klip cekimleri halen devam etmekte. Album ile eszamanli olarak yeni Moribund Oblivion t-shirtleri, bereler, poster vs. gibi cesitli urunlerde piyasada olacak.

Turk black metalinde farkli bir sound... Machine Brain...

duyuru.jpg

15 Subat Carsamba gunu Dream Tv-YUXEXES'te GROZA'nin "LIFE, AFTER LIFE" albumunden cikan ilk klip "Your Song of Eternity Has Lost its Meaning" gosterime girecektir.
Yapimini Come By Productions'in ustlendigi klibi ilerki gunlerde TRT, Dream TV, NR1, TV8, ETV gibi kanallarda izleyebileceksiniz.

carsamba yayin saati: 22.15
pazar (tekrari): 23.00

Atlantis Muzik bildiriyor:

Moribund Oblivion'un "Machine Brain" albumunun cikis tarihi bir degisiklik uzerine 20 Subat tarihine alinmistir. 20 subat'ta Turkiye, 24 subat'da avrupa, amerika ve asya ulkelerinde album bulunabilecektir.

Moribund Oblivion, müzik olarak olmasada bazı açılardan taktir ettiğim bir grup. Bir çok kişiye göre grup piyasa müzik yapıyor. Bundan dolayı beğenmeyenler de ağırlıkta, benim sevdiğim bir iki parçası var gerisi açıkcası hoşuma gitmiyor. Parça bakımından değil, Bahadır Uludağlar'ın bir grubu nasıl yürüttüğü ilgimi çekiyor. Uludağlar hakkında bir çok eleştiri yapıldı; sesi yetmiyor, ingilizcesi yeterli değil, grup şöyle vb... gibi yinede o bunları takmadan müziğini yaptı. Şu sıralarda işini bilen tek insanda o, çünkü kimin ne istediğini biliyor. Ne yapıp, yapmaması konusunda yolunu iyi öğrendi. Genel tarzda parçalar zaten istenilen kesime ulaşıyor. Aslında istese çok daha mükemmel işlere imza atabilir, ama yapmak istemiyordur bilmiyorum. Yapabilecek bilgi ve deneyimi var, ortaya neler çıkarabilir. Moribund Oblivion, daha uzun bir süre yoluna devam eder. Nasıl gider? diye sorarsanız, çoğu kişinin tabir ettiği piyasa müziğini iyi yapıyorlar. Bahadır Uludağlar işte bunu nasıl yapması gerektiğini biliyor. Bir çok grup çıkıp erirken, Moribund Oblivion daha uzun bir zaman durur. Müziklerinde klavye çok baskın, onu geri plana atsalar çok daha iyi olabilir. Umarım kimseyi kırmamışımdır, sadece fikrimi yazdım. Moribund Oblivion'a da başarılar dilerim.

Moribund Oblivion'un yeni albumu "Machine Brain" ile ilgili ayrintili roportajlari bu ayki Yuxexes, Blue Jean ve Rock Station dergilerinde okuyabilirsiniz.

Not: yeni albumun cikis tarihi degismisti ve son tarih 9 mart persembe olarak belirlendi!

Geri