schecter gitarlar hakkında

Dore Müzik'ten Umut Vural'la mail yoluyla iletişim kurdum ve bana 2008 modellerinin mayıs ayı ortalarında geleceğini söyledi arkadaşlar, anlaşılan biraz daha bekleyeceğiz.

Arkadaşlar bende Schecter'lanacağım yakın zamanda inşallah. Düşündüğüm model C1 Blackjack ATX FR. US Retail Price 1149usd diyor sitesinde. Dore müzik bu gitarı getirtir mi? Kaç dolara mal olur bana. Sanırım dore müzikten bir arkadaş da var burada. Bilgi verirse çok sevinirim. Gitar da budur...

c1bjatxfrabsnby2.jpg

*bu arada silenoz tonuna hasta oldum...

arkadalar bu giatarlarla ben de ilgileniyorum. ancak bu c-1 blackjack vs. nerede üretiliyor. Schecterin sitesinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Bi de bu c-1 plus ve c-1 blackjack ile ilgileniyorum bu gitarlarla daha çok ne tür müzikler yapılır? ben klasik rock tarzından hoşlanıyorum.

Bende daha geçen gün sordum dore müziğe 1-1,5 ay verdiler Schecterler için. Sanırım mayıs sonu ya da haziran başı gibi gelir modeller. Düşündüğüm bir kaç model var kafamda.Umarım güzel fiyatlar olur.

Bende 2 gün önce dore ye gidip sordum, mayıs ayının ilk haftlarında bekliyoruz falan dedi. Tüm modeller gelecemi dedim,(2008 modelleri) valla epsini bekliyoruz dediler. Fiyatları da sordum 1000$'dan başlayacak heralde falan dediler ama tabi hangi modeller için geçerli olduğunu bilmiyorum,acelem olduğundan fazla konuşamadım ama 1000$'ın altında modeller olacağını tahmin ediyorum yoksa düşündüğümüzden (en azından ben biraz daha ucuz düşünüyorum) pahalı olabilir.

Güle güle kullan arkadaşım,hayırlı olsun.Çok tatlı bir model.Köprüsünü çok beğeniyorum ve klavyedeki inlay leri hariç bence süper görünüyor.Bi kayıt yapma olanağın varsa sesini de duymak isteriz. Über bir kayıt bekliyoruz :D

aldığıma gerçekten çok memnun olduğum bir gitar kore yapımı olabilir ama amerika için yapıldığı çok belli bir gitar bence aynı değerdeki cort modelleriyle karşılaştırmak yanlış olur çünkü işçiliği olsun malzemesi olsun gerçekten kaliteli benim gitardaki seymour duncan manyetikler koparıyor olayı zaten.
ilk gördüğümde çok hoşuma gitti elime aldığımda ise aşık oldum şuanda saygı duyuyorum gitarıma daha ne anlatabilirimki herkez bir schecter denemeli gerçekten made in kore ye karşı bakış açınız değişecek gerçekten

biraz ağır bir gitar ve sapı ibaneze alışmış biri için kalın gelebilir ama verdiği sustaine değer yorulmak

işte benim schecter c-1 classic im o bir diamond series :D yanındakide canım suntana'm (ben öyle diyorum nerden geldiği ve ne olduğu belli değil) :D

dsc01414kg8.jpg

dsc01415ad8.jpg
dsc01421fs9.jpg

dsc01422nh9.jpg
dsc01416il8.jpg

dsc01424rs4.jpg

Arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun ikinize de. C-1 classic olanı gittigidiyorda görmüştüm sanki merak ettim oradan mı aldın acaba ? Ayrıca gitarlarla ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşırsanız belkide çoğu insanı mutlu etmiş olursunuz :D Imkanınız varsa kayıt bekliyoruz ;)

çok teşekkürler gitar hakkında söylenecek gerçekten fazla bir söz yok kendi gitarım diye çok fazla övebilirim ama illaki herhangi bir schecter deneyin derim zaten alt model diye bir kavram yok bu gitarlarda evet gg den aldım ben kayıt için iyi bir güzel kayıt yapamıyorum çok yanıltıcı olur ama en kısa zamanda, buda yazdan önce çok zor, kayıtları buraya koyacağım

iyi forumlar keep rokin :;

C1 classic düşündüğüm schecter'lardan biri, gerçekten çok güzel gözüküyor. Tonu hakkında biraz bilgi verebilir misin, birde sap profili nasıl? İbanez kullananlar için kalın gelir demişsin ama ben zaten 7 telli kullanıyorum,buna rağmen kalın gelmez sanırım.

sap akçaağaç klavyede gülün altında ceviz varmış bunun ne için ığını bilmiyorum ama biraz kalına kaçıyor tabi bi stratocasterdan çok daha kalın değil yani benim parmaklarım "bence" kısa olmasına rağmen rahatım yani çalınabilirlik çok iyi sapın arkası cilalı buda bence + tonlar çok sıcak yanıyo diyebilirm sana 0.10 luk ve 0.9 telle denedim tabi buları değiştirirken ayarları yapılmadı yada kendimce yaptım diyeyim çok tatlı tonlar elde ediyorum cleande zaten dist ve over drive canavarı manyetikelrden dolayı gitar seçerken titzleniyorsan dene derim tabi nerde deneyeceğinde meçhul bir konu umarım yardımcı olmuşumdur

Ben dore müzik ile konuşmuştum 4-5 gün önce. Bana 15-20 gün gibi bir süre verdiler. Fiyat içinde ortalama olarak sitesinde yazan us retail price'a %10 - %20 eklenmiş olarak dediler. Yani çok da birşey farketmiyor. Bazı modeller gelmeyebilir dediler ancak belli değilmiş. Gelmese bile sipariş ile getirtilebiliyormuş. Sözleşmeden sonra 3 hafta içinde de teslim ediyorlarmış...

avenger demiş ki:
Ben dore müzik ile konuşmuştum 4-5 gün önce. Bana 15-20 gün gibi bir süre verdiler. Fiyat içinde ortalama olarak sitesinde yazan us retail price'a %10 - %20 eklenmiş olarak dediler. Yani çok da birşey farketmiyor. Bazı modeller gelmeyebilir dediler ancak belli değilmiş. Gelmese bile sipariş ile getirtilebiliyormuş. Sözleşmeden sonra 3 hafta içinde de teslim ediyorlarmış...

Gözüm korktu şimdi, neden diyecek olursanız örneğin c-1 hellraiser floyd-rose modelinin retail fiyatı 1199 dolar olarak gözüküyo, üzerine birde %10-%20 koyarsak epey bi maliyetli olacak gibi ,örneğin zzsounds'da 850 dolara satılmakta http://www.zzounds.com/item--SCEC1FRHR. Aslında bu fiyatlar ülkemizde satılan diğer gitarlara oranla çok farklı değil sanırım,ama ne bileyim sanki biraz daha uygun olur diye düşünmekteydim. Neyse bekleyip görücez artık.

Geri