schecter gitarlar hakkında

coldsense demiş ki:
avenger demiş ki:
Ben dore müzik ile konuşmuştum 4-5 gün önce. Bana 15-20 gün gibi bir süre verdiler. Fiyat içinde ortalama olarak sitesinde yazan us retail price'a %10 - %20 eklenmiş olarak dediler. Yani çok da birşey farketmiyor. Bazı modeller gelmeyebilir dediler ancak belli değilmiş. Gelmese bile sipariş ile getirtilebiliyormuş. Sözleşmeden sonra 3 hafta içinde de teslim ediyorlarmış...

Gözüm korktu şimdi, neden diyecek olursanız örneğin c-1 hellraiser floyd-rose modelinin retail fiyatı 1199 dolar olarak gözüküyo, üzerine birde %10-%20 koyarsak epey bi maliyetli olacak gibi ,örneğin zzsounds'da 850 dolara satılmakta http://www.zzounds.com/item--SCEC1FRHR. Aslında bu fiyatlar ülkemizde satılan diğer gitarlara oranla çok farklı değil sanırım,ama ne bileyim sanki biraz daha uygun olur diye düşünmekteydim. Neyse bekleyip görücez artık.

Çok da bir şey farketmiyor. Nakit alacak olursak gene %10-15 indirim yaparlar ve amerika fiyatına (sitesinde yazan fiyata) almış oluruz. Bu şartlarda buna da şükür demek lazım gibime geliyor. Ama taksit ile almak istersek evet biraz tuzlu oluyor.

coldsense demiş ki:
Arkadaşım Amerikadan aldın herhalde değilmi ? İzlenimlerini bizle paylaşırsan seviriniz :)

evet hocam abd den geldi:D çok kral alet özellikle sustain açısından löp bi alet:D tonları baya sert ki ben öyle seviyorum:D daha ne diyeyim:D maun gövde felan hoş bi alet:D bi gün bi kayıt koyarım :D

RR22 demiş ki:
coldsense demiş ki:
Arkadaşım Amerikadan aldın herhalde değilmi ? İzlenimlerini bizle paylaşırsan seviriniz :)

evet hocam abd den geldi:D çok kral alet özellikle sustain açısından löp bi alet:D tonları baya sert ki ben öyle seviyorum:D daha ne diyeyim:D maun gövde felan hoş bi alet:D bi gün bi kayıt koyarım :D

Buarada bende bir kaç sitede dolaşırken bazılarının manyetiklerinin 81/85 bazılarının 81TW/89 olduğunu gördüm,acaba eski modellerimi öyle bilmiyorum seninki nedir acaba ? (Çok soru sordum farkındayım :) )

hocam satın alırken drumcity guitar land dan aldım mail geliyo teller ne olsun numara olarak seçenekler var manyetikler ne olsun emg81-89 emg81-81 emg 81-85 gibi hatta t-şört veriolar yanında onu bile bedeni soruyo:D güzel bi firma:D kargosu biraz geç gerçi abd içi 10 günde iletti anca:D

Dore müzikte Ch-1 denedim, hayvani bir alet gerçekten..özellikle sustain açısından arkadaşların da dediği gibi tam bir canavar, susmuyor :)

fiyata gelince peşin ve taksitli fiyatı aynıydı..700$
gayet makul bir fiyat kanımca

öyle bir sustain ki geçen arkadaşlara çalıyordum bi tanesi abi bu nie susmuyo dedi niye böyle dalgalı dalgalı uzuyo dedi tabi reverbı biraz kıstım abi aynı dedi :D klasik gitar sandın heralde dedim bende yakıyo ortalığı arkdaşlar çok seviyorum gitarımı bide sap ayarı yaptıracak usta olsa burda ahh ahyokki bende cesaret edemiyorum :(

'hap' biraz bilgi verir misin şu gitar hakkında, ne kadara aldın, satıcı antalya'da bir mağaza mı yoksa bir kişi 2.el ABD'den getirdiklerini mi satıyor özel olarak

bi önceki sayfada biraz açıklamaya çalıştım elimden geldiğince satıcı mağaza değil nasıl iş yaptığını bilmiyorum ama ürünleri çok güzel
bir arkadaşım da gibson aldı ondan oda memnun hatta gibson a mail atmış resimleriyle birlikte güzel gitar demişler

Herkese selamlar. Arkadaşlar yazın Amerika'dan gitar getirtme imkanım olacak. Schecter almaya karar verdim, fakat iki gitar arasında kararsız kaldım; C-1 Hellraiser ve C-1 Classic. Yaptığım müzikte clean ve drive oranı hemen hemen eşit gibi. Classic'i yekpare olduğu için istiyorum, fakat Hellraiser de görünüm ve EMG'ler bakımından aklımı çeliyor. Ton yelpazesi geniş bir gitar olarak hangisini tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler...

PeeeDeee demiş ki:
Herkese selamlar. Arkadaşlar yazın Amerika'dan gitar getirtme imkanım olacak. Schecter almaya karar verdim, fakat iki gitar arasında kararsız kaldım; C-1 Hellraiser ve C-1 Classic. Yaptığım müzikte clean ve drive oranı hemen hemen eşit gibi. Classic'i yekpare olduğu için istiyorum, fakat Hellraiser de görünüm ve EMG'ler bakımından aklımı çeliyor. Ton yelpazesi geniş bir gitar olarak hangisini tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler...

c-1 classic

:)

hell denemedim ama emgler daha sert manyetiklerdir duncanlardan ki classicin bitanesi jazz manyetik (olmasına karşın yinede sert geliyo bana ) velevki classicccccc :D

Geri