Kenan İşan

Son parçamı sizlerle paylaşmak istedim umarım begenirsiniz.

kayıt yaparken yeni şeyler ögrendim panlama vs. bunları yapmaya çalıştım zamanla da ögreniyorum neyse linki veriyim=)

http://www.hemenpaylas.com/download/1676455/Kenan_Isan__zeroGravity.mp3.html

Garaj'dan alıntıdır:

''Kenan İşan'ın adeta yerçekimsizlik (sıfır yerçekimi) hissi yaratan çok hoş, anlamlı ve dinlendirici nitelikteki ensturmantal çalışması ... ''

Selam genç :)

Güzel olmuş kayıt.
Melodiyi de beğendim. Huzurlu ve dinlendirici. Sadece biraz kısa. Tadı damağında kalıyor insanın.
Eline sağlık. İlerlemeye devam ediyorsun.

Başarılar :)
MG

bi süredir ortalarda yoktun. ama boşuna değilmiş:) kendini geliştirmişsin.
seviyorum böyle melodik insanları. jokermg abinin yorumlarına da aynen katılmaktayım.
başarılar.

şarkıları çok begendim. özellikle pesimist ve zero gravity çok hoş. umarım albumün iş yapar çok güzel bir albüm olacağa benziyor

http://rapidshare.com/files/35214315/Kenan___304___351_an-Sui_Generis.mp3

uzun zamandır bar programı ve konserlerle uğraştığım için kayıtlara ara vermek zorunda kaldım. şimdi grubum dinlenmeye çekildigine göre tekrar kayıt yapmaya başladım. birçok kayıdım var taze taze=)

ilk bunu veriyorum. benim için ilk oldu caz soundu.. sui generis (kendine özgü)

Selam kardeş

"Sui generis"i önceden dinlemiştim ama yazmaya fırsat olmamıştı. Bugün diğer şarkıları da dinledim.

İlk kayıtlarını ve ilk yorumlarımı hatırlarsın.
O zamandan bu yana çok yol katettiğin aşikar. Gerek kayıtlar gerekse gitar konusunda kendini geliştiriyorsun belli ki.
Öte yandan hala bazı eksikler var.

Öncelikle eğer insanlar şarkılarına kolayca ulaşıp dinlesinler istiyorsan Rapidshare'dan vazgeç.
Üye olup para ödemek istemeyenler şarkıları indirmekte sorun yaşıyorlar. Açıkçası ben adamlar "6 dakika bekleyeceksiniz" dediğinde kıl olup hemen oradan uzaklaşıyorum.

Gelelim şarkılara...
Şu an üçü de media player'da arka arkaya dönüyor.
Güzel fikirler ve melodiler yakalayabiliyorsun bence ama bunları kaydederken daha titiz olmalısın.

Mesela "Özgürlük için" adlı şarkıda büyük bir karmaşa var. Herşey üstüste binmiş sanki.
Ayrıca şarkı çok komik giriyor :)
Arkadaki klavyeler, davul ve baslar güzel hazırlanmış (Bunlar hazır paternler de olabilir tabii bilemiyorum) ama tam olarak ayırt edilemediği için anlaşılmıyorlar bazen. Drive gitar tonları gayet hoş.
Vokalin üzerinde hiç yorum yapmıyorum :)

Sesler arasında dengesizlik de var biraz. Bazı sololarda gitar çok yüksek, bazen vokal yüksek giriyor sonra kayboluyor. Geri vokaller anlaşılmıyor.

"Sui generis" altyapı olarak Jazz gibi görünse de jazz öyle kolay iş değildir.
Her müzisyenin zamanla merak sardığı ama kavraması ve icrası zor bir tarzdır jazz.
Kullanılan piano sample'larını beğendim. İcrası da güzel olmuş.

"Yağmur"da çok fazla dip gürültüsü var. Ortalık tıs, pıs sesinden yıkılıyor. Bunları aşmanız lazım.
Gitarın 01:03'de girişi biraz garip geldi kulağıma.
Zamanlama sorunu var galiba.

Dediğim gibi fikirler ve denemeler güzel ama daha zamana ihtiyacın var.

Bu arada siteye bakıp "Kenan İşan'ın yeni albümü "Uçurtma", çok yakında dinleyicileriyle buluşuyor!" yazısını görünce koptum. "Daha önceki albümünü nerede bulabilirim?" diye sorasım geldi :)

Benden şimdilik bu kadar.
Kolay gelsin.
MG

Merhaba Murat abi,

beni hatırladın mı :) Mavi.anahtar,
senin yorumların Kenan ve benim için son derece önemli.Ve şu "Kenan İşan'ın yeni albümü "Uçurtma", çok yakında dinleyicileriyle buluşuyor!" ifadesine açıklık getirmek istiyorum :)

Sitesini birkaç gün önce tamamladığım o eski bilgilendirme metninin orjinali:
"Kenan İşan'ın yeni demo albümü "Uçurtma" çok yakında dinleyicileriyle buluşuyor" idi.
Ancak bazı gelişmemiş zihne sahip arkadaşlarımız(bu ifadeyi kasıtlı ve büyük biz zevkle kullanıyorum)kendi cehaletlerinden dolayı saçma sapan yorumlar yaptılar(o kadar saçma ki burada değinmiyorum bile :)).Kenan da benden oradaki demo ifadesini kaldırmamı rica etti.Ben de bunun mantıksız ve yanlış olacağını söyledim ama Kenan'ın rahat etmesi için dediği gibi yaptım.

Yani işin özü bundan ibaret :)

Kenancım ellerine sağlık. Çoğu çalışmanı OrionTurk ve MSN sayesinde biliyorum ve yorumlarımı da biliyorsun zaten ama burda başlığını görünce burdan da iletiyim dedim. ;)

Geri