Nem

dediğini yapmış öğrencisi renklerin efendisinin. ertesi gün ne olduğunu kontrol etmek için tekrar şehrin meydanına geldiğinde bir de bakmış ki resim kırmızı kalem çizgilerinden görünmmez halde :) çok üzülmüş tabi. hocasına anlatmış durumu. "üzülme" demiş renklerin efendisi. "insanların özellikle bilmedikleri ve korktukları konularda ne kadar acımasız olduklarını öğrendin.bir resim daha yap şimdi ve tekrar aynı meydana as. ama bu sefer yanına boyalarını ve tualini de koy ve bırakacağın nota da -lütfen beğenmediğiniz ve hatalı yerleri düzeltin- yazan bir not daha bırak". bunu da yapmış öğrenci. ve ertesi gün gittiğinde resme hiç dokunulmadığını görmüş. hocasına gidip anlatmış durumu. gülmüş renklerin efendisi :) "şimdi de" demiş,"insanların acımasız oldukları konularda aslında ne kadar korkak bilgisiz fikirsiz ve de cahil olduklarını öğrendin.

coldplay ya da bir yığın brit-pop örneği... kime benzerlerse benzesinler.. sonunda bu ülkede de adam gibi şarkı sözü yazan,adam gibi müzik yapan,satacağız hırsıyla oramıza buramıza kabak kemane ya da klarnet sokmayan birileri var allaha şükür :) iyi ki varsınız nem üyeleri. ve bu sessizliğin sizsiz kalacağımız anlamına gelmediğini gösteren klip için de teşekkürler...

Yaptıkları müzik, üzülerek söylüyorum Türkiye için farklı ve kaliteli de olsa malesef Coldplay'in taklitidir..Bu apaçık ortada...Ben içtenlikle Nem'in daha özgün çalışmalar yapabilecek kaltede olduğuna inanıyorum ama bu yol yanlış bir yol...Umarım yanlırım...

harika ve şarkıya yakışır bir clip olmuş.. albümün en sevdiğim şarkısı bir de... ve yeni albüm yolsaymış :) coldplay benzeri ama ve taklit eleştirilerine katılmıyorum. bu bir tür. çok fazla o türde dinlediğiniz grup ya da şarkıcı yoksa dünyada en çok satan ve ülkemizde de en popüler olan kim ise ona benzetilmesi doğal bence.. ama bunun için üzülmek değil keyif almak daha akıllıca.. sevgiler nem sizi çok seviyorum ...

teşekkürler arkadaşlar.. beadlydrum.. hikayeni çok beğendim kullanacağım fırsat buldukça :) sevgiler...-kvnç-

Milliyet Pazar

"Sel gider kum kalır...
Neye benzerse benzesin, kimi çağrıştırırsa çağrıştırsın. Kimden feyiz almışlarsa almışlar, hangi topluluğun Türkiye mümessili olmayı planlıyorlar ya da planlamıyorlar. Tüm bunlar ikinci planda kalacak, hatta bir süre sonra unutulacak. Kubbede baki kalan hoş seda, Nem'in insan psikolojisinin kılcal damarlarına hitap eden, ruhunu didikleyen, duygusal muhasebeyi derinleştiren şarkıları olacak.

Eğer şimdi haklarında bir şey söylemek gerekiyorsa en elzemi, piyanoyu bize bu kadar yalın ve doyurucu dinleten bir rock topluluğumuzun çok sık karşımıza çıkmadığı olmalı. Sel gider kum kalır. Temenni ile karışık; hülasa, şiiri şarkı sözüne kıvrakça tahvil eden, duyguları paylaşıma açan nadir topluluklarımızdan biri olacakları konusunda güven veriyor Nem, ilk albüm "Güneşte Yalnız" ile." -Murat Beşer

Turkrock forumlarına merhaba diyerekten mesajımı yazayım. Nem grubu gayet başarılı bi çıkış yapmıştı 2 sene oldu galiba çıkalı? umarım daha güzel çalışmalara imza atarlar. bu arada thirteen senses adlı bir grubu keşfettim bugün, videosu nem grubunun "yarım kalan hayaller yaşındayız" videosuna benziyor biraz paylaşayım dedim.

http://www.youtube.com/watch?v=_-4dWj4nfsU -> Thirteen Senses - Into the fire

http://www.youtube.com/watch?v=npvP5LGvhR8 -> nem - yarım kalan hayaller yaşındayız

yeni albümü büyük bir merakla bekliyorum :))))
güneşte yalnız klibine de çok sevindim harika!!!!!!!!
2008 sizin yılınız olsunnnn:)))))..........!!!!!!!!!!

2005’de EMI Müzik Türkiye ile anlaşma imzalayan ve 2006 yılında ilk albümleri Güneşte Yalnız’ı yayınlayan nem’in bu ilk albümünde yer alan Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız, Nükleer Kış, ve Güneşte Yalnız adlı parçaları 25’ten fazla ülkeye dağıtılan derleme albümlerde yer almıştı. Saygıdeğer müzik eleştirmenleri her zaman, nem’in insan psikolojisine ve keşfedilmemiş duygulara ulaştığını ve Türk sanatçılar arasında bir ilk olması açısından takdir edilmesi ve imrenilmesi gereken bir tarz ve ses olduğunu söylemişlerdi. nem Marşandiz Stüdyoları’nda gerçekleştirilen ve Hakan Kurşun’un Executive Producer olduğu ilk albümünden sonra şu an
K R i S T A L i Z E adlı ikinci albümünün kayıtlarını MÜZİK|O|TEK M.İ.K.İ. stüdyolarında gerçekleştirmekte.

K R i S T A L i Z E ’de ilk albümdeki soundu aynı referanslara bağlı kalarak geliştiren grup doğal hayat ile insan arasına giren teknoloji bağımlılığına dikkat çeken ve kozmik temaları duygusal melodilerle işleyen nem’in yeni albümü yakinda. nem halen stüdyoda ikinci albümleri üzerinde çalışıyor..

THE GREATEST SONGS EVER TURKEY | Petrol Records |
Grubun Nükleer Kış ve Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız adlı parçaları Petrol Records tarafından hazırlanan ve farklı sentezleri birarada toplayan The Greatest Songs Ever: Turkey adlı compilation cd’de yer aldı. Albüm Hollanda, Danimarka, Arabistan, Hirvatistan, Litvanya, Isveç, Isviçre, Güney Afrika, Hong Kong, Italya, Portekiz, Ispanya, Yeni Zelanda, Türkiye, Hindistan, Slovenya, Avusturya, Rusya, Sirbistan, Yunanistan, Ingiltere, Japonya, Almanya, Avusturalya, ve Fransa’nin da yer aldığı 25 ayrı ülkede yayınlandı. Radyo Fresh Air Canada'da yayınlanan Nükleer Kış compilation cd'in açiliş parçadir

FROM CONSTANTINOPLE TO ISTANBUL:
A JOURNEY IN THE HEART OF EUROPE | EMI Music France |
Sonrasın da nem, EMI Music France'nın editörlüğünü yaptığı From Constantinople to Istanbul: A Journey in the Heart of Europe adlı compilation cd de Güneşte Yalnız adlı parçasıyla yer aldı. Albüm Kanada, Lübnan, Arabistan, Sirbistan, Avusturya, ve Rusya da yayınlandı

2003'te kurulan nem 2005 yılında EMI Müzik Türkiye ile anlaşma imzalayarak ilk albümü Güneşte Yalnız'i ayni yıl haziran-ağustos ayları arasında Marşandiz Stüdyolarında kaydetti ve albüm 2006 ocak ayında yayınlandı. Albüm çalışmasından önce demo kayıtları 2004'te Ankara'da yapıldı. Hakan Kurşun’un Executive Producer olarak yer aldığı albümde bas ve davul kayıtları canlı olarak kayıt edildi. 12 parçadan oluşan albümün mastering’i Los Angeles Capitol Stüdyolarında Evren Göknar (Capitol Mastering, Hollywood,CA) tarafından yapıldı.

Mahir Günşıray öncülüğünde A.K.M.’de düzenlenen Lorca Divanin'da Federico Garcia Lorca’nin Yas Çanları (Clamor) adli şiirini yorumlayan nem bu kez de büyük bir Lorca hayranı olan yazar, şair ve müzişyen Leonard Cohen’in İyi Tarafim adlı şiirini I.K.S.V.'nin düzenlediği Cohen ve Ben gecesinde yorumladı.

nem'in ilk klibi Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız Gürcan Keltek tarafindan ikinci video klibi ise daha çok fotoğraf çalışmalarıyla taninan İsmail Necmi Aydoğan tarafından Nükleer Kış adlı parçaya çekildi. nem'in son videosu Kırılana Dek Büküldüm Sedef Bayburtluoğlu tarafından çekildi

GÜNEŞTE YALNIZ
Buz gibiyim
Soluyorum ellerindeyim
Yağmurunu duyuyorum düşlerimde
Yüzüyoruz düşlerimde hep seninle
Düşüyoruz yükselirken aynı yere
Sözler ıssız
Günler ıssız
Güneşte yapayalnız
Güneşte yalnız
Uçamadım
Kanatlarım uzak bir düş
Kaçamadım
Düşlerimde yapayalnız
Güneşte yapayalnız
Güneşte yapayalnız
Güneşte yalnız

//MELEKLER DÜŞERKEN
Hiç konuşmadan
Yağmuru izle
Son kez benimle
Sessizce
Dünya yanarken
Küller yağarken
Bir tek sen varsın
Tut elimden elimden
Melekler düşerken
Yavaşça izle
Son kez benimle
Dünyayı dönerken
Sessizce sessizce
Melekler düşerken
Düşerken
Düşerken
Yavaşça izle

//NÜKLEER KIŞ
Gökyüzünde kızıl bulutlar
Tutuşmuş erirken
Yanmış yıkılmış bu şehrin
Yollarındayım
Parlak ışıklar düşleyip
Yürüyorum
Yıldızlara bakıp
Yönümü arıyorum
Terk edilmiş şehrin
Kaybolan güneşini ararken
Gözlerinde renk renk ışıklar parlarken
Burada kal
Burada kal
Burada kal
Yanımda kal
Burda kal yemyeşil düşler için

//KIRILANA DEK BÜKÜLDÜM
Hep suskun yürüdüm yürüdüm
Hep kuskun uyudum uyudum
Artık kırılana dek
Kırılana dek büküldüm
Her gün kırılana dek
Kırılana dek büküldüm
Hep sonbahar
Sonbahar gözlerimde
Buz mavisi nefesim neden
Neden
Artık kırılana dek
Kırılana dek büküldüm
Yalnızlığı hissettim
Yalnız hissettim
Kırılana dek
Kırılana dek
Kırılana dek büküldüm

//BİR ZAMANLAR
Hep yollarda yalnız
Hep düşlerle yalnız
Hep dönmek imkansız
Hep bekledim
Hep bekledim
hep bekledim vazgeçtim
Sessiz sessiz
Hiç kimsesiz
Düşlere gömdüm
Bir zamanlar
Bir zamanlar
Bir zamanlar vazgeçtim
Hep yıldızlar sessiz
Hep dualar sessiz
Hep rüyalar renksiz
Hiç saymadım
Hiç saymadım
Hic saymadım yılları
Sessiz sessiz
Hiç kimsesiz
Düşlere gömdüm
Bir zamanlar
Bir zamanlar
Bir zamanlar kaybettim
Ellerimde kırık düşler
Gözlerimden
Bulutlar bulutlar
Bulutlar bulutlar geçer

//KUŞ EVİ
Hep korkuturken anlık yalnızlık
Hic düşmeme izin verme
O dokunduğun acılarım dinseler
O huzurlu kuşlara dönüşseler
Hep çevremde renkler dönerken
Hep güneşe doğru yürürken
O huzurlu kuslara dönüşseler

//YARIM KALAN HAYALLER YAŞINDAYIZ
Sessiz hayalini her düşündüğümde
Sessizce içimde yıldızlar kayarken
Kırık kalbimde kırık sözcükler
İmkansız düşlermiş
İmkansız rüyalarmış hepsi
Yarım kalan hayaller yaşındayız bak
Mavi bir rüzgar içimden geçer
Kör günahlarımı ardından sürükler
Koyu geceye karışır gider
İmkansız düşlermiş
İmkansız rüyalarmış hepsi
Yarım kalan hayaller yaşındayız bak

//SARILDIM KENDİME
Uykuları aradım
Rüyalardadır diye
Karanlıkları kazıdım
Kaderimdedir diye
Gelmeyin üstüme nolur
Anılar arasından
Geçmiş bırakmaz ki peşimi
Işıklar kaybolurken
Sarıldım kendime
Gökyüzüne bakındım
Yıldızlardadır diye
Karanlıklara karıştım
Korkular bir sel gibi
Çekilin başımdan nolur
Anılarla örülüyorum
Ağladıkça bükülüyorum
Büküldükçe ağlıyorum ben
Sarıldım kendime
Elimden gelse tutunurdum
Düştüm düşler bahçesine
Anılara zincirlendim ben
Sarıldım kendime

//GÜNEŞE BAKARKEN
Mavi gökyüzü
Yıkılsa aniden
Yine yanında olurum seninle
Geri döndüremem zamanı
Geri döndüremem dünyayı
Ardından bakarken
Kaybolana dek
Güneşe bakarken
Kör olana dek
Düşlerimi renk renk boyarken
Karlar içinde
Bir sırrı saklarken
Geri döndüremem zamanı
Geri döndüremem dünyayı
Ardından bakarken
Kaybolana dek
Güneşe bakarken
Kör olana dek

//HAKETTİM Mİ
Ne olur sus ve dokun
O sahte şefkatinle
Buna bile razıyken
Söylenecek ne var ki
Onurum kırık
Gururum kırık
Hayal kırılığı içinde
Hüznümü yutkundum
Hergün bekledim
Kendimin hançeriydim
Bu defa bu veda
Ne içindi
Hakettim mi
Ne olur sus ve dokun
O sahte şefkatinle
Buna bile razıyken
Söylenecek ne var ki
Onurum kırık
Gururum kırık
Hayal kırılığı içinde
Hüznümü yutkundum
Hergün bekledim
Kendimin hançeriydim
Bu defa bu veda
Ne içindi
Hakettim mi

//SİYAH MARTILAR
Değiştirebilseydim
Durdurabilseydim
Ellerimden kayarken
Sessizce hüznüme şahit
Sessizce
Siyah martılar
Dokunabilseydim
Uzanabilseydim
Gökteki yıldızlara
Uçarken ömrümün tüm sahillerinde
Siyah martılar
Sakladığım sessiz sözcüklerimi taşırken
Siyah martılar
Anlatamadım ki
Anlatamadım ki
Anlatamadım ki hiç
Anlatamadım ki
Anlatamadım ki hiç
Anlatamadım ki
Anlatamadım ki hiç bir zaman

//SABAH IŞILTISI
Uzak uzak
Yeniden dönemem ki
Yavaşça kır kalbimi
İncitmeden
Tek isteğim
Dönmek istediğim yer
Artık düşlerim
Nefes almak zor
Ardından
Yürüyorum
Yürüyorum

NEM Nem nEm nEM NeM NEm NEM

Federico Garcia Lorca ve nem
A.K.M.’de düzenlenen Lorca Divanin'da nem'in yorumladığı Federico Garcia Lorca’nin Yas Çanları (Clamor) adlı şiiri grubun yeni yorumuyla KRİSTALİZE adlı yeni albümünde yer alacak.

Ege Çubukçu feat. nem
nem'den Hakan Özlücan Ege Çubukçu'nun yakında çıkacak olan yeni albümündeki "Bu Kalbi Gel de Al" adlı parçasına eşlik etti.

K R İ S T A L İ Z E yakında
K R i S T A L i Z E ’de ilk albümdeki soundu aynı referanslara bağlı kalarak geliştiren grup doğal hayat, insan ve teknoloji gibi konulara dikkat çeken ve kozmik temaları duygusal melodilerle işleyen nem’in yeni albümü yakinda. nem halen stüdyoda ikinci albümleri üzerinde çalışıyor..

GÜNEŞTE YALNIZ

01. güneşte yalnız
02. melekler düşerken
03. nükleer kış / video
04. kırılana dek büküldüm / video
05. bir zamanlar
06. kuş evi
07. yarım kalan hayaller yaşındayız /video
08. sarıldım kendime
09. güneşe bakarken
10. hakettim mi
11. siyah martılar
12. sabah ışıltısı

Çıkış Tarıh: Ocak 2006
Plak Şirketi/Label: EMİ Müzik Türkiye
Mastering: Evren Göknar
Capitol Mastering Hollywood, CA
Executive Producer: Hakan Kurşun
Düzenleme: nem
Asistan: Doğukan Kurtuluş
Mix: Ozan Kurtuluş ve nem
Piyano Kayıtları: Evrim İşbilir
Grafik Tasarım: Batuhan Özer ve nem
Fotoğraflar: Mert İmir
--------------------------------------------------------------------------------

Çıkış Tarıh: 29 Ağustos 2006
Plak Şirketi/Label: Petrol Records
BUY ALBUM
PETROL | AMAZON
Çıkış Tarıh: 01 Mart 2007
Plak Şirketi/Label: EMI Music France
BUY ALBUM
RCD

nem bio :))

2003'te kurulan nem 2005 yılında EMI Müzik Türkiye ile anlaşma imzalayarak ilk albümü Güneşte Yalnız'i ayni yıl haziran-ağustos ayları arasında Marşandiz Stüdyolarında kaydetti ve albüm 2006 ocak ayında yayınlandı. Albüm çalışmasından önce demo kayıtları 2004'te Ankara'da yapıldı. Hakan Kurşun’un Executive Producer olarak yer aldığı albümde bas ve davul kayıtları canlı olarak kayıt edildi. 12 parçadan oluşan albümün mastering’i Los Angeles Capitol Stüdyolarında Evren Göknar (Capitol Mastering, Hollywood,CA) tarafından yapıldı.

Mahir Günşıray öncülüğünde A.K.M.’de düzenlenen Lorca Divanin'da Federico Garcia Lorca’nin Yas Çanları (Clamor) adli şiirini yorumlayan nem bu kez de büyük bir Lorca hayranı olan yazar, şair ve müzişyen Leonard Cohen’in İyi Tarafim adlı şiirini I.K.S.V.'nin düzenlediği Cohen ve Ben gecesinde yorumladı.

nem'in ilk klibi Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız Gürcan Keltek tarafindan ikinci video klibi ise daha çok fotoğraf çalışmalarıyla taninan İsmail Necmi Aydoğan tarafından Nükleer Kış adlı parçaya çekildi. nem'in son videosu Kırılana Dek Büküldüm Sedef Bayburtluoğlu tarafından çekildi.

Grubun Nükleer Kış ve Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız adlı parçaları Petrol Records tarafından hazırlanan ve farklı sentezleri birarada toplayan The Greatest Songs Ever: Turkey adlı compilation cd’de yer aldı. Albüm Hollanda, Danimarka, Arabistan, Hirvatistan, Litvanya, Isveç, Isviçre, Güney Afrika, Hong Kong, Italya, Portekiz, Ispanya, Yeni Zelanda, Türkiye, Hindistan, Slovenya, Avusturya, Rusya, Sirbistan, Yunanistan, Ingiltere, Japonya, Almanya, Avusturalya, ve Fransa’nin da yer aldığı 25 ayrı ülkede yayınlandı. Sonrasın da nem, EMI Music France'nın editörlüğünü yaptığı From Constantinople to Istanbul: A Journey in the Heart of Europe adlı compilation cd de Güneşte Yalnız adlı parçasıyla yer aldı. Albüm Kanada, Lübnan, Arabistan, Sirbistan, Avusturya, ve Rusya da yayinlandi.

nem
Hakan Özlücan vokal gitar piyano
Kıvanç Bosuter gitar
Ilıca bas
Emre Koylu davul

nem K R İ S T A L İ Z E _PULSAR MAP

NASA tarafından uzaya fırlatılan Pioneer 10, Pioneer 11, Voyager 2 ve 9.5.1977'de gönderilen şu an için evrendeki insan yapımı en uzak cisim olan Voyager 1 adlı uzay aracı içindeki golden disc üzerinde Dr. Frank Drake tarafından yapılan evrende dünyayı bulmak için güneş sistemimizi gösteren Pulsar Map adında haritadır. Pulsar Map'in üzerindeki kodlar, güneşin etrafındaki on dört pulsar'ın (pulsating star-kalbi atan yıldız) uzaklığını ve nerede olduğunu gösteren binary notation adı verilen radyo frekanslarıdır. Güneş sistemimizi terk etmekte olan ve on yıl sonra yıldızlar arası ortama ulaşacak olan Voyager 1'in üzerindeki Pulsar Map aynı zamanda Carl Sagan Center'in direktorü olan Dr.Frank Drake'in özel izniyle nem'in yeni albümü K R İ S T A L İ Z E'nin albüm kapağıdır.

Geri