Dirilesh (Hard Rock, Alternative)-Ankara

Arkadaşlar tartışma gereksiz bir yere gidiyor. Tamam siz, Exodus thrash yapıyor olabilir, neden birbirimizi desteklemek yerine köstek oluyoruz anlamıyorum. Bırakın da herkes kendi işine baksın. Nası olur???

bir türle sınırlı kalmak istemiyosan birbirine yakın türleri seçersin, thrashin yanına en fazla heavy yazarsın. alternatif gibi neydüü belirsiz yalan bişeyin yanına thrash gibi felsefesi olan bi müzik yazarsan thrashçiler sana tepki gösterir tabi.

siz farklı türleri harmanlayacaz diye devekuşuna dönmüşünüz... ne deve olabilirsiniz ne de kuş...

şu deli gibi gitar soloları lafı da kopardı beni :LOL:

Sen ismine Dave yazmışssın ama, o isim sana hiç yakışmamış bence deişsen ii edersin. O yüce müzisyenin ismini karalamaya hakkın yok, ayrıca başkalarını ezmeye çalışmanda senin seviyeni gösterir..

Ayrıca emin olun ben thrash i sizden daha fazla seviyorum. Arkadaşlar gereksiz yere tartışıyoruz. Bitirelim lütfen, şurda hepimizi kardeşiz, hepimiz aynı amaç için uğraşuyoruz. Birbirimizi kırmamız yakışmıo bence.

ne demek alternetifle thrash aynı anda çalınamaz...noluyos ya? ne zamandan beri bi muzisyen kalkıp başkasına ne çalıp ne çalamayacağını emretmeye başladı...abi thrash..i felsefesini tarihini grupları burdaki cou kişiden cok daa fasla biliorumdur buna kalıbımı basarım...arkadaşım sewdiğğimiz sarkıları çalıyorus buna kim nasıl karışabilir...yakın turleri çalabilirsiniz ben alternatifle thrash.i aynı anda çalmak kadar saçma bişi görmedim deyip yargiliyor bazı arkadaşlarımız...biz bunu çalmak istiyorus isteyenler gelip bizi dinlerler ki gelip bizi dinleyenlere sonsuz tesekkur ediyorum we onların eleştirisini gercekten can kulağıyla dinliyor olacağım...arkadaşlar biz değilmiyiz ki muzik ozgurluktur diyen bunuda hatırlatmak isdedim...

başlıklarda thrash-alternatif-hard rock ibaresi bizim o tarzlardan sectiğimiz parçaları çaldığımız anlamına geliyor...bis sadce thrash çalarıs die ortalıkta gesindiğimiğzde yok zaten...sitemisde playlist.imizde war zaten herşeyimiz naptımız ortada saten...

ee ben sizi izledim...yorum yapsam insanları kötülemek yok aşşağılamak diyeceksiniz ama şunu soyleyım en azından hiç beğenmedim ikinci olarak da ben sahnede de thrash le alakalı bir yanınızı göremedim maalesef arkadaşlar ama benim takıldığım nokta thrash le alternatif calınmaz filan olayı değil ne çalıosanız calın ama ilk basta düzgünce calıp yorumlayın...teşekkurler basarılar....

işte bisde boole eleştri istiyoruz hatta beğenmediğimiz noktalarımızı felan solersen bizem için dahada yararlı olur yukarıdaki bazı ark.ların elştrilerine bkarsan eğer onlar ister istemez bni kızdrdı...tesekkurler iyi dileklerin içinde çok saol....

Mike demiş ki:
ee ben sizi izledim...yorum yapsam insanları kötülemek yok aşşağılamak diyeceksiniz ama şunu soyleyım en azından hiç beğenmedim ikinci olarak da ben sahnede de thrash le alakalı bir yanınızı göremedim maalesef arkadaşlar ama benim takıldığım nokta thrash le alternatif calınmaz filan olayı değil ne çalıosanız calın ama ilk basta düzgünce calıp yorumlayın...teşekkurler basarılar....
Neymiş bu düzgünce yorumlama kavramı öğrenmek istedim. Kimin düzgününe hizmetedelim. Tabi ki hoşlandığımız gibi çalacağiz ama eğer diyorsan benim düzgünce deki kastım hata yapıyorsunuz, ritim kaçırıyorsunuz,,,doğrudur onlarıda yaptık. Her geçen günde gelişip eksiklerimizi tamamlıyoruz. Bu sizi sevindirmez mi acaba? Bir amatör grubun gelişmesi türkrock'ına katkı sağlamıyor mu?

magnus ben sadece eleştirimi dile getirdim sizi üzmek ya da kırmak aman beter olsunlar gibi şeyler düşünerek yazmadım...evet hata yapıyorsunuz ritm kacırıyorsunuz vokaliniz detone oluyor...bunlardan bahsedıyorum..tabi ki kendınızı geliştirirseniz bir dinleyici olarak sevinirim...gidip izlerken güzel vakit geçireceğim bir grup daha olur...ama bu tavrın bence yanlıs sozum sadece sana magnus cunku biskuwi_etu nickli arkadasda senınle aynı grupta calıyor ama o senden daha anlayıslı ve elestırının ne demek olduunu senden daha ii biliyor...bence ondan bişeyler orenmen lasım...tekrar basarılar...

magnus ben sadece eleştirimi dile getirdim sizi üzmek ya da kırmak aman beter olsunlar gibi şeyler düşünerek yazmadım...evet hata yapıyorsunuz ritm kacırıyorsunuz vokaliniz detone oluyor...bunlardan bahsedıyorum..tabi ki kendınızı geliştirirseniz bir dinleyici olarak sevinirim...gidip izlerken güzel vakit geçireceğim bir grup daha olur...ama bu tavrın bence yanlıs sozum sadece sana magnus cunku biskuwi_etu nickli arkadasda senınle aynı grupta calıyor ama o senden daha anlayıslı ve elestırının ne demek olduunu senden daha ii biliyor...bence ondan bişeyler orenmen lasım...tekrar basarılar...

selamlar arkadaşlar. grubu çok fazladır tanımıorum. ama konserlerinde gerçekten eğlendiğimi sölylemek istiorum,beni asıl eelendirense her telden çalmaları ii oluor konserde ama mike arkadaşım dooryu sölüyorsun daha uzun yolları war we yolun başındalar ilerde çok ii olacaklarına inanıourum. gitaristler bence gitarlarına hakimlerr yukardaki bi arkadaş solo molo koptum yazmışta izlemedi sanırım yada kendisi malmsteen yada turevleri...

ya en basta dedıgım gibi iki metallica calan adam tarzına thrash metal yazıyo. dogruyu soylemek gerekırse alternatıf ve thrash metal ısımlerının yan yana kullanılması benı cok rahatsız edıyor. aynı zamanda thrash metal yanında doom kelımesının kullanılması da benı aynı olcude rahaytsız edıyor. neyse. sonuc olarak demek ıstedıgım su. gruplar tarzlarını caldıkları coverlara gore belırlerse ortaya bu gibi komık sonuclar cıkabılıyor. ben hala thrash ıle alternatıfın aynı beste ıcınde sentezlenemeyecegını ıddaa edıyorum. metallıca calmak thrash yapmak degıldır. disposable heroes gibi beste yapacaksın sonra ben thrash yapıyorum dıyeceksın. hos sız thrash yapıyoruz demıyorsunuz degıl mı. ama bız yapıyoruz. evet tarzımızı sınırlıyoruz. tarzımızı butun populer kultur sacmalıklarına karsı sınırlıyoruz. ve bızım yaptıgımız muzıgın herkes tarafından ele alınması ve baska sacma sapan muzıklerle ele alınması bızı cok rahatsız edıyor.evet bıze gore alternatıf sacmalıktır. thrash metal ıle alternatıfı bırlestırmeye calısmak daha buyuk sacmalıktır ve aha otesı bunun ıcıne hard rock katmaya calısmak bence muzıkten bırsey anlamadıgınızı gosterır. ama ben emınım kı sız muzıkten anlayan ınsanlarsınız ve sadece coverladıgınız tarzdakı gruplar farklı oldugu ıcın boyle yazdınız. ama dedıgım gıbı gruplar bestelerı ıle anılmalıdırlar.

ciwciwern demiş ki:
gitaristler bence gitarlarına hakimlerr yukardaki bi arkadaş solo molo koptum yazmışta izlemedi sanırım yada kendisi malmsteen yada turevleri...

o arkadaş ben oluyorum galiba...

ben malmsteen veya türevi deilim, nekadar gitar çaldığım tartışılır ama hiçbi zaman "deli gibi gitar soloları" diye bahsetmedim kendi sololarımdan... arkadaşları da odtü rock şenliği seçmelerinde barakanın dışından dinledim, hiç de gitara hakim falan da deillerdi, yanlış anlamayın amacım kimseyi aşağılamak deil. bu forumda çok fazla kişi kendiyle övünüyo sadece buna sinir oluyorum, önceki mesajım da biraz da bu yüzden alaycı ve sert oldu kusura bakmayın.

istediğiniz herşeyi çalabilirsiniz saygı duyarım, karışmak haddim deil ama; beni tanıyıp da thrashin felsefesini benden fazla bildiğini söyleyecek bir adam kesinlikle alternatif müzikle thrashi bir arada çalmaz. çünkü thrash felsefesi diye nacizhane şekilde bahsettiğim şey, dünyada popüler olan herşeye karşı koymak oluyor, ve kendi söölediğiniz gibi de alternatif müzik şu an en popüler şey (ne yazıkki). Eğer nickimin içinde Dave geçmesi sizi bukadar rahatsız ettiyse, kendinizden daha fazla rahatsız olmanız gerekir bence...

sitenize girdim, 2 beste dahil 37 şarkılık repertuarınız var ve gerçekten takdir ettim. ama bunlardan 4ü metallica, o metallicaların da 2si thrash... başlığınızın 3de biri thrash metal diyor, ama playlistinizin 37de 2si thrash.

busefer daha seviyeli bi mesaj yazmışımdır inşallah... bu arada hiç olmassa şu "alternEtive" kelimesinin yazılışını düzeltin bari...alternative yazmak istediniz galiba.

teşekkürler, saygılar.

biskuwi_etu demiş ki:
ne demek alternetifle thrash aynı anda çalınamaz...noluyos ya? ne zamandan beri bi muzisyen kalkıp başkasına ne çalıp ne çalamayacağını emretmeye başladı...abi thrash..i felsefesini tarihini grupları burdaki cou kişiden cok daa fasla biliorumdur buna kalıbımı basarım...arkadaşım sewdiğğimiz sarkıları çalıyorus buna kim nasıl karışabilir...yakın turleri çalabilirsiniz ben alternatifle thrash.i aynı anda çalmak kadar saçma bişi görmedim deyip yargiliyor bazı arkadaşlarımız...biz bunu çalmak istiyorus isteyenler gelip bizi dinlerler ki gelip bizi dinleyenlere sonsuz tesekkur ediyorum we onların eleştirisini gercekten can kulağıyla dinliyor olacağım...arkadaşlar biz değilmiyiz ki muzik ozgurluktur diyen bunuda hatırlatmak isdedim...

önce yazı yazmayı öğrensen?

MegaDave demiş ki:
ciwciwern demiş ki:
thrash.

... bu arada hiç olmassa şu "alternEtive" kelimesinin yazılışını düzeltin bari...alternative yazmak istediniz galiba.

teşekkürler, saygılar.
Bakın sizin yardımlarınız ile eksiklerimizi düzeltmeye başladık bile :D Bu arada forumda yazılan müzik türlerinin coverlar ile alakalı olduğu sonunda anlaşıldı ne mutlu bize.. Sözü bana olan eleştirilere gelince; ritim kaçırmak, detone olmak gibi eleştirilerin belirtirmesi ne zamandan beri aşağılama olmuş. Ben o lafları yazan arkadaşın baştaki kötü niyetini okurken sezebiliyorum. Buna kayıtsız kalamam çünkü ben kimseye karşı kötü niyetli yaklaşmadım. Eleştirileri özümseyip karşı eleştiri yapmak anlayışızlık olmuş,bak sen. Empati yapmayı deneyiniz...

MegaDave demiş ki:
ciwciwern demiş ki:
thrash.

... bu arada hiç olmassa şu "alternEtive" kelimesinin yazılışını düzeltin bari...alternative yazmak istediniz galiba.

teşekkürler, saygılar.
Bakın sizin yardımlarınız ile eksiklerimizi düzeltmeye başladık bile :D Bu arada forumda yazılan müzik türlerinin coverlar ile alakalı olduğu sonunda anlaşıldı ne mutlu bize.. Sözü bana olan eleştirilere gelince; ritim kaçırmak, detone olmak gibi eleştirilerin belirtirmesi ne zamandan beri aşağılama olmuş. Ben o lafları yazan arkadaşın baştaki kötü niyetini okurken sezebiliyorum. Buna kayıtsız kalamam çünkü ben kimseye karşı kötü niyetli yaklaşmadım. Eleştirileri özümseyip karşı eleştiri yapmak anlayışızlık olmuş,bak sen. Empati yapmayı deneyiniz...

Arkadaşlar 3. kere ve son kez söylüyorum. Lütfen bırakalım bı tartışmayı. Beğenen arkadaşlara teşekkürler. Beğenmeyenlere de sözüm şu: Biz her zaman kendimizi geliştirmek için uğraşıyoruz ve de olacağızda.

Geri