Desaccorde (Gothic,Heavy Metal&Doom) - Ankara

ben desaccorde da çalmıyorum enes kardeşim sadece fikrin sana ait olduğunu söyledin ve saygı duyarım benim anlatmaya çalıştığım şey esinlenmektir herkes herkesten esinlenir kabul edilsede edilmesede yanlış anlama seni eleştirmiyorum yada yanlış düşünüyosun demiyorum sadece benim fikrim bu zaten forum başlığınıda tartışmaya katmayalım başarılar dilerim ....

öncelikle elestirilere cevap veriyorum
1-sonsuz u coverlamak fikri 40 yilda düsünülüp bulunulcak bir fikir degildir yani baska herhangi bir sarkida coverlanabilirdi ancak sonsuzu tam olarak degistirebildigimiz için sonsuzu istedik
2-sonsuz u enes baska bir grupla çalarken asla dinlemedim davul partisyonlari ve basslar TAMAMEN Desaccorde a aittir kimseden fln esinlenilmemistir
3- part 2 diye tabir ettigimiz yerde çalinan riffler enes ve mert e aittir dikkat ettiyseniz gitaristlerimiz riffleri yazdi dedim,sen bu grubun gitaristi degilmiydin enes??gitaristler basina eski yazsaydim mutlu olcakmiydin??
4-ayrilirken bir anda çiktigin için bize epsilona yaptigin gibi müzik haklari sizindir gibi bir konusma yapmadin zaten bunu yapsan sana darilirdim çünkü bizimkisi grup arkadasligindan öte birseydi ki burda bizi bir yerde hirsizlikla suçladigin için öyle olmadigini görüyorum
5- tutki ben kötü bir niyetle tuttum senin isini çaldim hemen bunu açik alanlarda konusmak yerine bana sorabiilirdin zira sende biliyorsunki grup arkadasligimiz bitmesine ragmen yazin sezumda çesmede beraber çalma planlarimiz var yani sen bana bunu söyleyebilcek kadar yakindin
6-bu kaydi ben plak sirketlerine göndermiycem bundan para kazanmiycam sadece insanlar sordugunda ahanda kaydimiz budur bunu çaliyoruz demek istedik
7-üstlerdede belirttigim gibi bir tessekür yazisi yaziccaktik ve emin ol sende bu yazi içersinde olucaktin part 2 deki arkadaki rifflerin yazari olarak(sololar tamamen bize aittir)keske bir sabredip bekleseydin ayrica ben sana her firsatta tesekkür ettim kske gelip ilk konserimizi izleyip melancholy den sonraki seyirci hzurunda desaccorde un geçmis elemanlarina tessekürlerimi duysaydin
8-PART 2 deki gitar riffleri enes'e aittir açikçasi sormam gerekirmis ben bittginde tessekürler yazisi ile indirdiginde sevinirsin sanmistim açikçasi çok kirildim beni taniyan herkes bilirki ne kendi isimde ciddiyetsizlik yaparim nede baskasininkine kimseninde emegini çalmam hala sikayetinde sikintin olursa sana ait olan riffler sarkidan çikicaktir gerekirse bütün parayi verip bastanda çalarim tüm kaydida sildiririm ama Desaccorde benim isimle isim yapti,begenildi dedirtmem

ayrica enes yazini okdukça sinirleniyorum ben nerde cover fikrimdi benimdi demisim??? sana birde dost tavsiyesi bir daha birisini hirsizlikla suçlamadan önce iyice düsün bu çok agir bir ithamdir özellikle hayatinda bunu hiç yapmamis ve bu olaydan tiksinen insanlar için...

Enes'i tanımam 10 dk'dan fazla konuşmuşluğum yoktur o yüzden nasıl bir insandır, desaccorde'a neler katmıştır bilemiyorum ancak müzikal açıdan bakmaya çalışırsak bu Sonsuz şarkısının onun için bir problem yaratması saçma geldi bana. Dün kaydettiğimiz haliyle; şarkının orijinaline, ömerin "Part 2" olarak isimlendirdiği kısımdan daha fazla şey eklenmemiş. En azından Enes tarafından.

Davul Ömer tarafından eklenmiş olmalı,
Bas Arcan tarafından.
"Part 2" denen yer zaten şarkının orijinalindeki "bir yerin" distortion ile çalınmış hali.
Onun üzerine eklenen solo gayet basit olmakla beraber, benim mi minor pentatonikten attığım bluesumsu bir solodur.
İkinci soloyu da Mert atardı şimdi Esat kafasına göre atacak...

Yani bana gayet kolay bir düzenleme gibi geliyor... "Abi bu şarkıyı davul ile ve vokalin bittiği yerden sonra distortionla kaptırıp götürelim bakalım ne olacak eüheüh" diyen herkes sanırım böyle çalardı. Neden sanki şarkının armonisi tamamen değiştirilmiş gibi konuşuluyor anlayamadım.

Yani GP ile yazılmış, düzenlenmiş, aylarca üzerinde çalışılmış bir şeyi çalmıyoruz ki biz? Ben bunun Guitar Pro diye tabir edilen programda düzenlendiğini yeni okuyorum Mert kardeşimin mesajından.

Benim şahsi fikrimdir. Tekrar söylüyorum Enes'i tanımadığım için saçmalamış olabilirim ancak bizim çaldığımız bu versiyonda, Enes'in çok da matah eklemeleri varmış gibi gelmiyor bana.

Saygılar.

arkadaşlar kusura bakmayın olaylara tamamen yabancıyım ama şöle bi durum war bence mesele uzamasın pentagram benim taptığım bi grup ve sonsuz gayet güzel hazırlanmış bi parça şuan bi yere gidipte doğru dürüst pentagram parçası çalan bi yer yok bence bu parça çalınmalı enesi hiç tanımıyorum ama şöle bi durum war bu şarkıyı bu hale getirebilmişsen daha ii işler yapabilirsin demektir bence okadar üstüne düşme hayat boyunca tek eserin bu olmicaktır bence bu şarkı çalınsın ki zaten ömer gereken herşeyi yapar desaccorde forever!

eyw tessekürler...yanliz az önce anilla konustuk enes in sahiplendigi daha dogrusu sahiplenmesi gereken kisimlarda desaccorde un enesli kadrosundaki gibi kaydedilmemistir farklidir...sarkida koparip götüren noktanin(bu hale gelmesi die tabir edilen ve takdir edilen)bass,sololar,davullar ve vokalistimizin kendi yorumu oldgunu düsünüyorum en azindan kayit begenilirse sebepler bunlar olacaktir bu bizim emegimizdir akisini iddia etmek yersizdir.2 gün sonra inferno faaliyete geçse bu sarkiyi çalsalar davulcularinin çaldigindan memnun olmayip burasi bak söle olsun diye benim çaldigim partisyonlari(zira çalarken abi çok iyi oldu demistin enes) tarif etseler ve ilerde konserde çalsalar bu o sarkiyi benim sahiplenmeme yetecek bir neden olmayacktir herkes gönlünü ferah tutsun ayrica buna ihtiyaçda duymayacagim...

arkadaşlar ,arkadaşlar olayı abartmışsınız.
elbette bu benim tek fikrim değil , olayı bir anlık sinirle yazdığımı(ki bir grup elemanıylada konuştuktan sonra yazdım) farkındayım, ama iki üç şey ekliyeceğim
1-ömer bir anda grubu terkettin diyemessin tümüyle senin isteğinle çıktım gruptan bir anda ve sessizce.
2-evet pentagram cowerlamak herkezin aklına gelesi bir drum , ama ben cowerlayıp gruba bunu ekleyelimmi dedikten ve zorla ikna ettikten sonra bunun yapılması bana koyuyor, adamlar zaten bunu zoraki ikna olup çalan adamlar, sadece burda normal gidenin sonrasına disto ekledik bilmem ne olayı fln saçma bu real bir alternatifti bunu ben size getirdim ve benim gittiğim gruptan benim sunduklarımda peşimden gelir.
3-burda herkez bilmem ne arkadaşımız bundan sonra başarılar dileriz.... nutukları çekmesini iyi biliyor çünkü sadece yapacağı nezaket ookdar. herkez(amatör grup takip edenler) İNFERNO yu beklesin şarkıları dinlesin ve anlasın o zaman. büyütmeye gerek yok demonuzu çekin mi dicem ayıp yapıldıktan salise sonra örtülmez bir yüz kızarıklığıdır zaten
ama ben devamlı
bağırarak susmaktansa sessizce çığlık atanlardan olacağım benim müzisyen dostlarımda.

yapılan yapılmış burda zırlayıp bağırıp ötmeyeceğim.

ama şunu unutmayın durduk yere gireyimde desakortun topicini işgal edeyim i.nelik yapayım değil sayfayı başyan beri okuyun herşey açık grup elemanları kendi arasında gerçektende konuşsun,beni bilen ne diyeceğini de bilir.

desakorta kolay gelsin...

arkadaşım kafama taş geldi biraz önce seninle tartışmak istemiyorum benden iyi gitarist olabilirsin çünkü ben 1.5 senedir gitar çalıyorum ama müzik konusunda hangi kurda istersen seninle kapışabiliriz yani senin anlayabileceğin dilde söyleyeyim nezaketten çok fazlası var bende 1.5 senede eminim benim kadar emek harcamamışsındır müzik için seninde az önce yazında ilettiğin gibi burası tartışmaya ait bir forum değil hepimiz müzik için birşeyler yapmaya çalışıyoruz ama iyi ama kötü gruplara destek olma amacıma gelirsek eğer bütün türk gruplarına sahip çıkmazsak sadece orada burada çalan gruplar oluruz bu üzücü ama gerçek

Eğer iyi birşeyler yapmak istiyorsak birbirimizin fikirlerini çaldık sen onu çaldın hayır ben onu yazdım gibi gereksiz tartışmalara girmek değil birbirimize destek olmalıyız umarım bu konuda bana katılırsın iyi bir gitarist olduğunu duydum enes kardeşim ama şöyle bir gerçek var eğer iyi bir gitaristten öteye geçmek istiyorsan beni örnek al demicem çünkü ben haddimi biliyorum olabildiğince herkese yardım et yorumlarda bulun , yorumlarda bulunki senin içinde güzel yorumlar gelsin müziğe hayata bağlı kaldığın gibi sımsıkı tutunasın şimdi sana ne olduki dediğini duyar gibiyim .Bir önceki yazında demişsin "3-burda herkez bilmem ne arkadaşımız bundan sonra başarılar dileriz.... nutukları çekmesini iyi biliyor çünkü sadece yapacağı nezaket ookdar" neyse her türlü bu konuyu kapatalım çünkü şuan bu tartışmayı yapmamız bile yaptığımız müziğe ve okadar emeğimize zarar verir saygılar diliyor ve müzik hayatında başarılar diliyorum ......

işte buda kızılası bir durum bana (eskilerin dediği gibi) meydan okuyorsun sonunu tatlıya bağlıyorsun seni tanımadım halde bana müzikaliteden bahsetme
adım: enes
bahçeli evlerde 7.caddenin bitiminde KEŞİF cafede çalışıyorum gel istediğin zaman beklerim bana göstereceğin marifetlerinin rüyalarla sınırlama ama inanki bundan sonra hoşgörü yok bu bünyede.
herkez rusruleti oynasın ama benim gibi şarjörü full doldurarak değil.

enes le nette konustuk açikçasi bu olaylarla arkadasligimizda yiprandi biraz zamana ihtiyacimiz var...arkadaslar sizden ricam bu konu kapanmistir 2 tarafinda konusmasiyla...yrn kismetse kayit buraya koyulcak ve lütfen kaydi dinlemden önce emegi geçenler kisminida dikkat edelim...kayitla ilgili yorumlarda bu konuya deginilmezse iyi olur çünkü artik bu konu bu forumdan çikmistir ve 2 dost ararsindadir...

Ne oldu ne bitti anlamadım ama sonsuzu çalmak fikren dahilik gerektirmez ama kayıt ekledikten sonra ne kadar dahiyane şeyler katıp katmadığınız anlaşılacaktır elbet...
Bunuda belirtmek isterimki bu grupta arcanı tanırımki kimsenin fikrini kendi fikri gibi göstermeye gerek duymaz,gayet yaratıcıdır kendisi.
Acos arkadaşım en sıkıldığım mevzulardan biridirki;bu sitenin amator gruplar başlıklarının hepsi bir nevi tanıtım amacındadır ve düşüncelerini desakort elemanları ile paylaşmadan direk burada yazman sadece kötü niyetli biri olduğunu gösterir.
Biliyorum konuyu kapattınız ama Acos madem kaç senedir bu fikir aklındaydı ve bu şarkıyı kendininmiş kadar benimsedin,guitar prolara döktün,tüm rifflerini-düzenlemelerini kendin yaptın;bir kayıtda yapıverseydin ya sızlanıp durmasaydın böyle!

"sadece burda normal gidenin sonrasına disto ekledik bilmem ne olayı fln saçma bu real bir alternatifti bunu ben size getirdim ve benim gittiğim gruptan benim sunduklarımda peşimden gelir."

enes işte bu yanlış bi ifade eğer sen bi grupta bi iş yapıp da ayrıldıysan bu iş seninle birlikte gelmez o gruba mal olur bu bundan öncede böyleydi bundan sonrada böyle olcaktır örneğin garage inc.'te çou bass solosunu jason yazmıştır ama bu metallica'nın yeni bassçısı robert'ın bu soloları çalmaması gerektiği anlamına gelmez bunlar gruba mal edilir...

abi kayıtı dinledim tartışmada bulunan herkese çok iyi bir cevap olmuştur diye düşünüyorum süppppper olmuş arkadaşlar gerçekten dinlerken tüylerim diken diken oldu darısı başımıza artık ne diyim helal olsun ömer arcan gülce anıl ve desaccorde un yeni gitaristi esat ı tebrik ediyorum en kötü kaydınız böyle olsun arkadaşlar umarım daha daha iyi yerlere gelirsiniz ki ummaya gerek yok herşey ortada yürüyün kardeşlerim ne olursa olsun arkanızda değil yanınızdayım tekrar tebrik ediyorum sizleri :) :)

DESACCORDE - SONSUZ
(PENTAGRAM COVER)
KAYIT STÜDYO:ZOO
PRODÜKTÖRLER:UGUR AKSOY,KAYA SEVINÇ(CROSSFIRE)
tessekürler:sarki üzerindeki emeklerinden dolayi enes evci,mert tüzün çalisma sirasinda verdikleri rahatsizliklardan dolayi yigit,ali topuz(the next highway)ve sevimli köpek roccoya :)...saka bir yana gösterdikleri samimiyet ve yardimlardan dolayi crossfiredan ugur aksoy ve kaya sevinç e çok ama çok tessekürler ilk kayit çalismamizdi biraz tecrübesizlik var ama umarim begenirsiniz...

http://rapidshare.de/files/20058923/Desaccorde_-_Sonsuz.rar.html

Geri