D.Bijen Rahimi (Enst.-Electronic-Fusion-Rock-Gitar ) Ankara

yaw nazar değecek çocugaa :LOL: :LOL: 41 bucuk kere maşallahh!!!

nazar.jpg
:LOL:
horseshoe.jpg
:LOL: :LOL:

hebele hübele höö

bijen kardeş acaip sevioruz seni hadi beni güldür de görüntülerini görünce iyice sevindik bulunduğun yerden daha iyi yerleri hak ediyosun.bi de sen metin türkcanla çok benziyosun özellikle işte bu son klip olan hadi beni güldürde:).ya bir de elindeki jackson harika:)

_KehaneTEmre_ demiş ki:
Bu iş böyle adım adım matamatik gibi önce blues u bitir sonra jazz ı bitir falan şeklindemiymiş ilk defa duyuyorum :) ozaman dünyada hiç fushion yapan adam yok heralde :) blues u yiyip bitirmek için herhalde bi 15 yıl vermek gerekir.Jazz müzik ustalarına baksan hepsi 55 yaşlarını buldugunu işi yiyip bitirmiş hale gelmişler.90 yaşında falanmu fushion dediğin zımbırtı yapılabilir anca ? Ayrıca sen FusHion demişsin fakat başlıkta Fusion yazıyor.Ayrıca Fusion kelime anlamı erime , kaynaşma , birleşmedir.Ve ben bu başlıkta Fusion kelimesini birkaç tarzı iç içe karıştırdıgı için kullandıgını düşünüyorum.Yani electronik alt yapı ile rock gitar'ı birleştirmek , kaynaştırmak, yani fusion etmek :)

terminolojik bir açıklama getirmek isterim. fusion kelime anlamı olarak birleşme anlamına gelir evet, ancak müzik terminolojisinde temel olarak "caz müziğinin rocktaki enerjik üslupla ve bazen de latin tarzlarıyla karışmasıyla elde edilir fusion." yani caz; müzik terminolojisinde fusion müziğinin temel unsurudur.

bijen'e başarılar diliyorum. bir kez orta dünya'da dinleme şansım olmuştu ama orada şartlar çok yeterli değildi sanırım. onu saymıyorum ve kısa zamanda kanlı canlı seyretmek ve dinlemek istiyorum.

ayrıca metin türkcan'ın sahnede ton tavsiyelerini çok merak ediyorum. bu aralar, sahnede iyi sound alabilmek için enstrumanların frekanslarına göre ton ayarlama, frekans havuzları oluşturma konularına kafayı taktım da. tecrübeli bir gitaristin yaşadıklarında da faydalanmak benim ve birçok arkadaş için süper olacaktır.

d.bijen rahimi hakkında bana kadar gelen bir dedikoyu aktarmak istiyorum;ogün sanlısoy'un ekibine kattığı yeni gitarist metin türkcan'ın kardeşiymiş!!!!! :) benzemiyor da değilmiş hani,
bu konuya resmi bir açıklama getirilmesi kanısındayım.heyecan yok,sakin olalım.

mo demiş ki:
d.bijen rahimi hakkında bana kadar gelen bir dedikoyu aktarmak istiyorum;ogün sanlısoy'un ekibine kattığı yeni gitarist metin türkcan'ın kardeşiymiş!!!!! :) benzemiyor da değilmiş hani,
bu konuya resmi bir açıklama getirilmesi kanısındayım.heyecan yok,sakin olalım.
Ben cevap veriyim...Televole bunlar.. İnanmayın:)

Bijen Rahimi'yi Tobb Etü Bahar Şenliği'de izlemiştim (Ogün Şanlısoy ile birlikte). Ve hem çalışına hem de şovlarına hasta olmuştum. Başarılarının devamını dilerim.
Bu arada hakkaten Metin Türkcan'a acayip benziyor. Ogün Şanlısoy'un Hadi Beni Güldür Biras klibinde karıştırdım Metin mi Bijen mi diye. Ama sonra Metin'i gitarından tanıdım :)

Bir de Bijen 9 kaplan gücündeymiş diyorlar balık avlarken, doğru mudur bilmek istiyoruz :D

Ayrıca Metin'le küçük parmakları aynı uzunluktaymış, gerçekse öğrenmek isteriz :p

Arkadaşlar herşeyde olduğu gibi olayın özünden kopup işin sansasyonel kısımlarıyla ilgileniyoruz nedense.

Bijen'e başarılar
MG

lichking23 demiş ki:
Bijen Rahimi'yi Tobb Etü Bahar Şenliği'de izlemiştim (Ogün Şanlısoy ile birlikte). Ve hem çalışına hem de şovlarına hasta olmuştum. Başarılarının devamını dilerim.
Bu arada hakkaten Metin Türkcan'a acayip benziyor. Ogün Şanlısoy'un Hadi Beni Güldür Biras klibinde karıştırdım Metin mi Bijen mi diye. Ama sonra Metin'i gitarından tanıdım :)

Ya aynı klipten mi bahsediyoruz bilmem ama geçen rastladığım bi ogün sanlısoy klibinde sanki 2 ayrı gitarist vardı ve yine sanki gitaristlerden birinde lightning sky grafikli sl1 vardı. Sanki... :D

ya ben iki gün önce istiklal'de bijen'i gördüm sandım ama emin olamadım. belkide metin türkcan denen elemandı demekki. bijen şu sıralar istanbul'damı? yoksa gerçekten bijen'miydi o yani?! eğer öyleyse üzülürüm, yok değilde metin türkcan'dıysa "naber" yaklaşımında bulunduğumda "hoş köpek!" tepkisi alacağımdan içim rahat eder. konuya açıklık getirecek tek kişi bijen sanırım. saygılar sunuyorum, bi'de şu kurduğum cümlelerin içine limon sıkayım emi!

Geri