Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

Fender Prosonic 50 Watt
Mesa spec. Celestion U.K. Vintage 30
Xotic California Custom Telecaster

Not ; Prosonic siyah tolex’ten kırmızıya çevrildi, ön gril buğday oldu. Aslında amfi fabrika çıkış 2x10, asla benlik değil. 4x10” olmadıkça alerjim var. Closed back 1x12 haliyle benim için ideal. Tipik bir Fender amfi değil, drive kanalı Recto/SLO/5150 üçgeninde, bu üçünün de temelde SLO100 olması aslında bambaşka bir durum. Ama ciddi anlamda pedal desteksiz bir metalcore karakteri var, temiz kanal ise şıngır mıngır Fender Twin kanalına göre biraz daha etlice, butik clean gibi. Evdeki her hi gain amfiyi ekmek almaya gönderecek derecede haşin bir alet, asla göstermiyor.

AEA4983F-E6EB-4A51-9B04-6D7BF21ADBCD.jpeg

Son düzenleme:
Fender Prosonic 50 Watt
Mesa spec. Celestion U.K. Vintage 30
Xotic California Custom Telecaster

Not ; Prosonic siyah tolex’ten kırmızıya çevrildi, ön gril buğday oldu. Aslında amfi fabrika çıkış 2x10, asla benlik değil. 4x10” olmadıkça alerjim var. Closed back 1x12 haliyle benim için ideal. Tipik bir Fender amfi değil, drive kanalı Recto/SLO/5150 üçgeninde, bu üçünün de temelde SLO100 olması aslında bambaşka bir durum. Ama ciddi anlamda pedal desteksiz bir metalcore karakteri var, temiz kanal ise şıngır mıngır Fender Twin kanalına göre biraz daha etlice, butik clean gibi. Evdeki her hi gain amfiyi ekmek almaya gönderecek derecede haşin bir alet, asla göstermiyor.

Retolex işini nerede yaptırdınız?

- Esp LTD 600 Alexi Blacky
- Randall Diavlo RD20H
- Blackstar HTV112 - Open Back

Randall Diavlo; kendine has hi-gain karakteri ve tonu olan çok sevdigim bir amfi.
2 kanal + boost özelliği ile önüne boost pedali koymadan da kükrüyor...
Hi-gain kanali zaten istedigim çoğu şeyi karşılıyor fakat clean kanali kullandığım Mesa Rectifier ve Peavey 6505+ dan çok daha dolgun, sanki hi-gain karakteri önde olan bir amfi değilmiş gibi.

Esp LTD Alexi Blacky varken kimin RR1'e ihtiyacı olur ki? 😜

20221030_121824.jpg

Marshall Vintage Modern 2266
Marshall Artiste 50 1972 Friedman BE/HBE Conversion
Marshall 1959 Superlead / JCM800 2203 Conversion
Marshall 4x12 Creambacks 1974
Gibson SG 61’ Reissue

Yüksekkaldırımda Topal Angus lakabıyla tanınan Körpe Angus, (Angus Young), defterdar babasının da el vermesiyle musikişinas Sümbül efendiden aldığı ud dersleri ile müzik hayatına girdikten sonra Şıh Orville efendiye yaptırdığı gitarıyla, yan yan yürüyerek icra ederdi, amfisinin her potunu 10’a kadar açıp dergahta söylentiye yol açardı. Sürekli open A vurur ve gülerdi, bu kadar gülünecek ne vardı?

5BD3A316-D687-4A71-A60F-33F48B004C3A.jpeg

Marshall Vintage Modern 2266
Marshall Artiste 50 1972 Friedman BE/HBE Conversion
Marshall 1959 Superlead / JCM800 2203 Conversion
Marshall 4x12 Creambacks 1974
Gibson SG 61’ Reissue

Yüksekkaldırımda Topal Angus lakabıyla tanınan Körpe Angus, (Angus Young), defterdar babasının da el vermesiyle musikişinas Sümbül efendiden aldığı ud dersleri ile müzik hayatına girdikten sonra Şıh Orville efendiye yaptırdığı gitarıyla, yan yan yürüyerek icra ederdi, amfisinin her potunu 10’a kadar açıp dergahta söylentiye yol açardı. Sürekli open A vurur ve gülerdi, bu kadar gülünecek ne vardı?

157148 eklentisini görüntüle

Evde bir Ahmet efendi yaşarken o SG' yi nasıl aldın? :)

Gibson Flying V 2008
Peavey 6505 +

Gibson Flying V;
Tam olarak bir riff canavari. Zaten üzerindeki manyetikler (496R ve 500T) ile cok iyiydi ama birilerinin gazina gelerek (@LuciferioN ) Bare Knuckle - Miracle Man modifiyesi yaptim. Hem görüntü hem de ton olarak bir bütün oldular.
Bana göre yine Gibson'in en büyük problemi olan akort burgularini yine vintage görünüme sahip gotoh kilitli burgular ile değiştim. Sonuç evladiyelik bir canavar oldu.

Peavey 6505+ ;
Amfiyi yakin zamanda takasladim ama en kisa sürede Peavey 6505 MH alacağım için elden çıkarttım.
Zaten forumda yeterince 5150, 6505, 6505+ tutkunu ve bu amfi hakkinda benden cok daha fazla deneyim, bilgi/birikime sahip üstatlar bulunuyor. Eminim onlar daha iyi açıklarlar fakat amfi tam anlamıyla EFSANE adını sonuna kadar hakediyor. Özellikle modern hi-gain tonlarin atasi, 2000lerde dinlediğimiz, duyduğumuz, nota nota ezbere bildiğimiz çoğu grubun kayitlarinda kullandigi modeller.

Screenshot_20221030_173117_Gallery.jpg

Geri