Distortion Önerisi ?

Bende fizikçiyim , konuya bir faydası mevcutmudur acep....

bu arada amt ss-11a deneme sansım oldu , sanırım aradıgım dist tonu o alette ama meret cok cok pahalı

o alete muadil bişiler ne olabilir acaba ?

Doğru yolu buldun sanırım bacanak :) ışıklı amt iyidir. Kabin similasyonu olması güzel bir avantaj. Ben plexi tube konusunda şöyle birşey yaşadım. Marshall mg50 de kullandığımda plexi bumuymuş dedim. Mesaboogide canavar oldu. Şuan engl530 preampla kullanıyorum. Ama mg50 de kabus idi. İyi yada kötü demek yerine mevcut ekipmanlla uyumuna dikkat etmek gerektiği kanaatindeyim.

Doğru yolu buldun sanırım bacanak :) ışıklı amt iyidir. Kabin similasyonu olması güzel bir avantaj. Ben plexi tube konusunda şöyle birşey yaşadım. Marshall mg50 de kullandığımda plexi bumuymuş dedim. Mesaboogide canavar oldu. Şuan engl530 preampla kullanıyorum. Ama mg50 de kabus idi. İyi yada kötü demek yerine mevcut ekipmanlla uyumuna dikkat etmek gerektiği kanaatindeyim.

Başkan , cok begendim ama cok pahalı yaww , napcaz bu işleri ...

soyledıgınız kısmen dogru burdakı bahsı gecen durumu goz onune alarak yaklasmalısınız. sizce dusuk bir gerilimi yukseltmıs olmak tupten verım almak icin yeterlimidir ? eger yeterli diyorsanız baska bır mesaj yazmayacağım. ayrıca "5 Volt ilede beslerniz o tüpleri ısıtıcak enerji yeterliyse gerilim üretilebilir" demıssınız cumle bıraz anlamsız olmus ama sunuda eklemek ısterım tupler gerılım uretmek ıcın kullanılmaz.
kolay anlasılması ıcın soyle bır ornek vereyım. dıyelım elınızde 9v bir trafo var. yanı 220 ac girip 9v ac cıkıyorsunuz. trafoya tersten gerılım verırısek yanı 9v cıkısından 9v verırsek 220 girişinde, 220 volt cıktıgını olcerız degılmı ? pekı bu 220 ile bır ampul calıstırabılırmısınız ? deneyın bır ıstersenız.
O zaman lütfen dersinize iyi çalışın. Hem mühendis hem teknisyenim tartışma ucuz yollu devam edecek. Benden bu kadar söylediklerim açık ve gayet anlaşılır.

Beyefendi, bahsettiğim şudur ana cihazın besleme gerilimi ne olursa olsun devre içerisinde istenilen frekans ve gerilim değerine getirilebilir, yeter ki gereken güç sağlanabilsin. Lambalı pedallarda da benzer gerilim işleyici devreler genellikle mevcuttur ve bu lambalar ''verimli'' çalışırlar. Uslübumun sertleşmesi bana lise fizik konusu dahi sayılmayacak sorular sormasınızdan kaynaklanıyor. Bir saygısızlık etmişsem özür dilerim.

Beyefendi, bahsettiğim şudur ana cihazın besleme gerilimi ne olursa olsun devre içerisinde istenilen frekans ve gerilim değerine getirilebilir, yeter ki gereken güç sağlanabilsin. Lambalı pedallarda da benzer gerilim işleyici devreler genellikle mevcuttur ve bu lambalar ''verimli'' çalışırlar. Uslübumun sertleşmesi bana lise fizik konusu dahi sayılmayacak sorular sormasınızdan kaynaklanıyor. Bir saygısızlık etmişsem özür dilerim.
İşte benim de size anlatmak istediğim buydu, lambalı pedallar içinde doğal olarak gerilim işleyici devreler bulunmakta, fakat gereken güç maalesef sağlanamıyor, (birkaç lambalı dist. pedalı açarak yaptığım ölçümler sonucu bunu söylüyorum, tamamen kişisel meraktan) Bu nedenlede ilk mesajımda verimli olmadıklarını sadece ışık verdiklerini belirttim :) Siz bunun yanlış olduğunu yada benim yanlış ölçümleme yaptığımı düşünebilirsiniz elbette. Saygı duyarım...
Ayrıca bende sizin gönlünüzü kıracak yada sizi üzecek bir tavır sergilediysem özür dilerim.
Sağlıcakla kalın...

Son düzenleme:
Anfim vox valvetronix 100 ve roland cube 80 gx , ama sahnede genelde nova systemin anfi simulatörü ile direkt miksere girmek zorunda kalıyorum , sahnede anfiye yer yok....

Dostlar ilginiz ve bilgileriniz için teşekkür ederiz ...

Ama halen bana distortion bulamadık :D

Konuya geri dönecek olursak, distortionu amfide kullanmak için istiyorsanız, her modellemeli alet pedal kabul eder mi hala bir fikrim yok :) Yine de yazayım, en azından itirazı olan çıkar konu rayına oturur :)
Bogner'in çıkardığı pedalları bir inceleyin derim. Özellikle Uberschall high gain için ideal görünmekte. Ama fiyatları da Bogner standartlarında, hiçte ucuz değiller.
Sahne içinse direk miksere bağlanabilecek iyi bir prosesör veya preamp şart. Bir zamanlar Digitech'in RP7'si vardı bu derde deva. Şimdilerde Vox'un Tonelab'ı bayağı revaçta. Tabii Mesa V Twin ve nadir bulunsa da Koch Pedaltone da ideal seçeneklerdir.

Konuya geri dönecek olursak, distortionu amfide kullanmak için istiyorsanız, her modellemeli alet pedal kabul eder mi hala bir fikrim yok :) Yine de yazayım, en azından itirazı olan çıkar konu rayına oturur :)
Bogner'in çıkardığı pedalları bir inceleyin derim. Özellikle Uberschall high gain için ideal görünmekte. Ama fiyatları da Bogner standartlarında, hiçte ucuz değiller.
Sahne içinse direk miksere bağlanabilecek iyi bir prosesör veya preamp şart. Bir zamanlar Digitech'in RP7'si vardı bu derde deva. Şimdilerde Vox'un Tonelab'ı bayağı revaçta. Tabii Mesa V Twin ve nadir bulunsa da Koch Pedaltone da ideal seçeneklerdir.

Sahne de kullanıcam öncelikli isteğim bu , sahnede nova system kullanıyorum , hem anfi simulatörü hemde efektler icin , overdirve ve yumusak dist icinde ideal nova system ama biraz sert karakterli bir distotrion yok , ds-1 kullandım baska bir kaç boss modeli de denedim , bir kaç tek pedal falan ,su an add nin miniamp ından drive alıyorum ....

processor den uzak duruyorum hd500 vardı , me-50 falan ... yok digitallik beni rahatsız etti hep ...

Bizim oğlan listeme bak. İlgini çekenler varsa kargolayım sana. Dene. Beğenmesendr fikir sahibi olursun. Bir hafta sonra geri kargolarsın. Daha ne diyüm ben sana

Dostlar ilginiz ve bilgileriniz için teşekkür ederiz ...

Ama halen bana distortion bulamadık :D
O kadar çok alternatif varki bunun için, herkes kendi beğenisi doğrultusunda bişeyler söyleyecektir elbet ama bunların size yol gösterici olabileceğini sanmıyorum çünkü bu tamamen zevk meselesi. Örneğin ben Metal Muff kullanıyorum (gayet sıradan çok bilinen bir ürün) benim için tatmin edici ama sizin için öyle olmayabilir.
Eğer bir öneride bulunmak gerekirse Overdrive için Ibanez Tube King hem ucuz hemde verimli, daha sert bir ton içinse Vox Bulldog yada Mesa Dist. denenebilir. (Mesanın modelini hatırlamıyorum ama Do-Re müzikte kendi ekipmanımla deneme şansım oldu ve çok beğendim)

O kadar çok alternatif varki bunun için, herkes kendi beğenisi doğrultusunda bişeyler söyleyecektir elbet ama bunların size yol gösterici olabileceğini sanmıyorum çünkü bu tamamen zevk meselesi. Örneğin ben Metal Muff kullanıyorum (gayet sıradan çok bilinen bir ürün) benim için tatmin edici ama sizin için öyle olmayabilir.
Eğer bir öneride bulunmak gerekirse Overdrive için Ibanez Tube King hem ucuz hemde verimli, daha sert bir ton içinse Vox Bulldog yada Mesa Dist. denenebilir. (Mesanın modelini hatırlamıyorum ama Do-Re müzikte kendi ekipmanımla deneme şansım oldu ve çok beğendim)

tubeking i denemek istıyorum , vox buldogg o kadar sert görünmedi , bakıcam arastırıcam bu modelleri de

Bence doğru yerdesin, alım satım başlıklarında pedallar havada uçuşuyor. Önerilerden aklına yatanı al dene sonra da sat, sonra başka bir tane al sat. Tecrübe et yani.

Geri