Jackson Js32t

Stoklarda kalmamış olabilir. Ama bu "Duncan Designed" yazan manyetiklere dikkat et. Zamanında üzerinde bu manyetikler bulunan bir iki gitar denemiştim, bana pek verimli görünmediler. Hani Seymour Duncanları çağrıştırda da bence onlar bir Seymour Duncan değil.

Amfinin de en azından evde verimli kullanmak adına solid state ise 15 wattan aşağı olmamasına dikkat et. 10 wattlık solid state amfilerden pedalla kullanmak, verim almak konusunda şikayet çok.

Ya konser mekanındaki amfi senin ihtiyaçlarını karşılamazsa? Sahnede sound önemli, seni ve dinleyiciyi ateşleyecek olan mühim bir unsur. Yoksa sahnede çalarken durduk yere senin moralin bozulabilir.

Kullanıcı adına bakarak thrash ağırlıklı çalacağını farz ediyorum. Olayı ya iyi bir amfi ile ya da amfi artı yanında iyi bir prosesör ile desteklemen ve kendini garantiye alman daha iyi olur bence. Öğrenci adamı bence en azından çalım konforu iyi ama fiyat olarak orta düzeylerde bir gitar, Line 6 POD gibi kaliteli bir modelleyici prosesör (amfisiz ortamda direkman ses sistemine de bağlanabilir hem) ve fiyat olarak kasmayacak ama sahneyi de kaldırabilecek iyi bir solid state amfi kurtarabilir. Zamanında ateşimizi ekonomik yollarla söndürmek istediğimizde sıradan bir gitar (isimsiz manyetikli bir VIC, sonradan bir Washburn), MG 15 Marshall ve Line 6 POD V2 ile evde mucizevi tonlar yakalamayı başardık. Ha sonradan Gibson SG, LP, lambalı amfi saplantılarına yenildik o başka. Çoğumuzun kaderi sanırım :)

Gez dolaş, girdiğin dükkanda sana göre gitar mı var? En vasat amfiye bağla çal. O zaman 365 ile 900 dolarlık gitarın farkını daha net görürsün. Son dönem Jacksonlarını denemedim hiç. Bu yüzden Hint sediri benim için bilinmeyen bir tür. Ihlamur ise şahsen sıcak bakmadığım bir ağaç (Vurmayın la! Kişisel kanaatimizi dile getiriyoruz alt tarafı! Oy eliniz kırıla! :D )

Bence kendini Jackson ile de kısıtlama. Daha ucuza daha iyi sonuçlar alabileceğin Schecter gibi alternatifler de var. You Tube videolarına ise, tanıtımına ayrıntılı açıklama koyulmuş amatör işi olmadıkça itibar etme derim. O bilmemne nokta com sitelerinin kanalları yok mu? Ne hindir onlar!! Sanırsın piyasada hiç ekşi yoğurt yok! Adam 300 dolarlık gitardan, 50 dolarlık pedaldan güzel bir sound alıyor da, o soundu hangi amfi ile alıyor onu göstermiyor ama.

Ihlamur sevmem dedin mi mudahalede bulunuruz ama, bizim bir Ibanez sever sifatimiz, bir ozgul agirligimiz var. Bizim yok sayilmamamiz lazim eheh. Devletin wizard sap ve ihlamur govdenin ayni govdede olmasina karismasi dusunulemez hem (boyle de gundemi takip ederim). Sediri bilmem ama ihlamurun iyisi oldu mu sende de yetenek varsa Satriani bile olursun. Neyse troll'lugu bir kenara koyarsak, Hakan babanin dediklerine katiliyorum. Ama ogrenci adamsan butcen 400-500 dolar falansa da ikinci elde evladiyelik gitarlar cikar zaten. Misal, 1000 liraya RR3 bulsan ki Jackson sever oldugun onkabulu ile konusuyorum daha ne istersin? Orta halli gitar + iyi anlastigin bir prosesor + duzgunce bir ss kombo her mutevazi genc icin olmazsa olmazdir benim asil katildigim katilmak istedigim nokta budur. Bunlar oldu mu caldigin mekanin suprizleri ile bir sekilde bas edersin cunku. Bir de gaza gelmeye karsi yedek mi teli lazim :)

çokmuş ama ya, gerçekten çok kararsızım. inatla js32t'yi mi arasam? Yoksa Duncan desinged mi? Yoksa Schecter mı? Kafamda deli sorular... O zaman bütün modeller bulunur mu diyorsun Utku?

Git bence ikinci el bir Epiphone Les Paul bul.Sonra bana dua bile edersin.Hem ucuz,hem de kaliteli,eğer çok istersen de üzerine koyarsın EMG81&85 manyetikleri,olur sana kamyon gibi...

Mail at Tune-l'e,distribütör onlar.Benden ön sipraiş istediler jackson soloist'i 15 Aralık'ta getiririz dediler.Diğerleri 15 Ocak dediler.Karar verip sipariş edersen istediğin modeli getirirler.Belki de 15 Aralık'ta getirirler,sen bir danış.

Rahatlıktan ne kastediyorsun bilmiyorum ama o dediğin jackson modellerin klavyeleri berbat ötesi.Doğru dürüst sap ve entonasyon tutmazlar.Sapları da kalındır biraz.

js32 model için Bursa mix müziği ara,ben tune-l'in tüm bayilerini aradım telefonla en fazla çeşit onlarda vardı,gerisinde pek bir şey yok.

@OsmanBurak , ben devlet miyim la? Gene vurdun garibe, ellerin gırıla he mi? :D

Misal Kadıköy'de iki dükkanda satılmadı ise çalım açısından gayet konforlu Cort LP Customlar var. Biri Stage Müzik'te 1400 lira, diğeri Penna'da 660 lira. Penna'dakinin sapının arkasında cilada bir çatlak var. Ama headstock ile sapın birleşim yerinde, görünüm olarak akla karpuz kabuğu düşürebilecek bir noktada. Bir luthiere gösterilip, eğer ağır bir hasar olmadığına, çatlağın ağaca dek işlemediğine, headstockta kırılmaya sebebiyet vermeyeceğine dair garanti alınabilirse neden düşünülmesin? Bunlar misaldir, yanlış anlama. Kimsenin Les Paul, Tele, Superstrat beğenisine müdahale etme peşinde değiliz. (Vallahi samimiyim bak, sen bu @OsmanBurak'a bakma :D )

Aynı şekilde ikinci el piyasasına uygun fiyatlı, başını ağrıtmayacak eski üretim Jacksonlar da düşüyor. E çalına çalına da entonasyon, klavye de oturmuş olur. Eh, Schecteri de beğenmişsin hani. Acele etme derim. Soğukkanlılık sabrını zorlasa da iyi bir gitar ve temel ekipman kazandırır sana ;)

@OsmanBurak , ben devlet miyim la? Gene vurdun garibe, ellerin gırıla he mi? :D

Misal Kadıköy'de iki dükkanda satılmadı ise çalım açısından gayet konforlu Cort LP Customlar var. Biri Stage Müzik'te 1400 lira, diğeri Penna'da 660 lira. Penna'dakinin sapının arkasında cilada bir çatlak var. Ama headstock ile sapın birleşim yerinde, görünüm olarak akla karpuz kabuğu düşürebilecek bir noktada. Bir luthiere gösterilip, eğer ağır bir hasar olmadığına, çatlağın ağaca dek işlemediğine, headstockta kırılmaya sebebiyet vermeyeceğine dair garanti alınabilirse neden düşünülmesin? Bunlar misaldir, yanlış anlama. Kimsenin Les Paul, Tele, Superstrat beğenisine müdahale etme peşinde değiliz. (Vallahi samimiyim bak, sen bu @OsmanBurak'a bakma :D )

Aynı şekilde ikinci el piyasasına uygun fiyatlı, başını ağrıtmayacak eski üretim Jacksonlar da düşüyor. E çalına çalına da entonasyon, klavye de oturmuş olur. Eh, Schecteri de beğenmişsin hani. Acele etme derim. Soğukkanlılık sabrını zorlasa da iyi bir gitar ve temel ekipman kazandırır sana ;)
Dusunulur tabi de mesele ileride satacak olursan nasil satarsin? Hatirliyorum daha iki ay olmadi su unlu acopulco sarisi Jackson'da simdiki sahibinin bile yerini bulamadigi ama bir onceki sahibi tarafindan var oldugu sirf fistek yapmak icin rivayet olunan guya catlakli bir gitar vardi da kac gun onu konustuk. Catlagin kendisi degil dedikodusu bile yetti. O gitar da hala Sahibinden.com da omru billah satilmaz (eheh belki ben alirim ama sapi da boyali keratanin). Turk genci kendi vurup kirdi mi ufak kozmetik kusurlar diye satar, amma almaya kalkti mi da 1 nanometer catlak vuruk olsa gitari mundar sayar hemen olu fiyat ceker. Bu arkadasimizin da mesajlarindaki heyecan ve kararsizlik halinden ihtimal vermiyorum ki seni dinlesin mesela (keske dinlese tabi). Bu firsatlari benim gibi kasarlara gostereceksin ki akbaba gibi cokelim Hakan ustam.

Geri