Digitech Rp80

Bi arkadaşımdan almayı planlıyorum..Aslında ilerisi için uygun bi analog setup kurmayı planlıyorum ancak şimdilik idare etsin diye istiyorum.. 2. el piyasası ne durumdadır.Ben ne veririm diye bakıyoda fazla kaçırmayaLım:) Aslında pek içime sinmiyo digital ama sizce nasıldır zoom505 kadar oyuncakmıdır? kullanan veya hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..

Not:Elimde şuan digitech heavy metal dist. var sizce bu elimde kalsın mı? yoksa abi sen sat onu rp80 i al ilerde de set upını kur mu diyorsunuz..

Saygılar..

Analog setup olayı da kolay değil. Eğer çok fazla pedala ihtiyacın varsa, 505 oyuncaksa en az onun kadar oyuncak olan olan RP80 işini görebilir. Hem belli bir süre aleti kullanır efektlere alışırsın ve hangilerine ihtiyacın olduğunu görürsün... İlk etapta yapacağın analog setup da RP80'den ötesini vermeyecektir...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya aslında analog setup hakkında biraz bilgim var ve çevremde bilgisi olan epey kişi var aslında böle bir karar vermemin sebebi de tek distten sıkılmam.. uyduruk ta olsa bi wah bi flanger takılırım evde diye düşünmüştüm..Analog olayına girince zaten belli miktar bi para kaçacaz içeri :) set-up için sabredeyim mi diorsunuz?

tabiki efektler hakkında tam bilgin yoksa hemen bu işe girişme derim ben...benim elimden 2 prosesör geçti ve istediğim efektleri anladım şimdi analog topluyorum...prosesör ilk aşamada faydalı olacaktır

çetin abi biliorsun burada olanaklar kısıtlı seneye iyi bi set-up ve amfi alacam inş rp80 i de seneye kadar dursun diye düşünmüştüm vazgeçtim ya..

Bence exp pedalının bazı efektleri dışında başka hiçbir efekti işe yaramaz onun.Bir kere dist diye bişey yok.Yani bence alıcaksanda Dist pedalını satma.

gerçi onun da tonunu beğenmiyorum ya adam gibi ağır olsun yada hafif olsun duygu versin dicem de benim gitara mt2 tyi taktık oh ne güsel yani öle bi ton elde edemiyorum zaten dist ile..en iisi seneye kadar para biriktirip güselinden bi set-up kurmak

bence iyi bi set up kurana kadar seni idare edecek bir alet.yani hem efectleri parametreleri işleyişini vs. öğrenirsin.öyle çok oyuncakda değil bence.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Bence öğrenebileceği parametrelerde kısıtlı.örn:yanlış hatırlamıyorsam delayin sadece timeı var yani süresini öğrense feedback karışım oranı vs öğrenemiycek.Alet bende yok tabi hatırladığım kadarıyla yazıyorum ayarlarını yanlışım varsa düzeltin.

Bence rp80 alacağına rp-100 al. 100 deki ayarlar daha çok mesela 80de 1den-5e kadar kademede ayarlarken rp100 de 1den 99a kadar ayarlayabiliyorsun buda efektteki çeşitliliği ve ayar inceliğini arttırıyor.Hatta ben 3-4 ay önce aldığım rp100 ümü satabilirim sana 8) artık analog diziyorum çünkü

Geri