Aydilge

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda slayerbodom tarafından 25 Mart 2006 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Kayıtları Raks Marşandiz Stüdyoları’nda Hakan Kurşun’un prodüktörlüğünde gerçekleşen albümdeki tüm şarkı ve sözler Aydilge’ye ait. Rock motiflerinin doğu ezgileri ve elektronik alt yapılarla uyumlu bir şekilde dans ettiği şarkılarda, Aydilge’nin kendine has vokali dikkat çekiyor.
    Şarkılarını son derece enteresan ve kendine has bir vokal tekniğiyle okuyan Aydilge, kitaplara dalıp müziği boş vermedi tabii.

Pişirmekte olduğu müzik pastasının yapımında, usta aşçılığıyla ona eşlik eden aranjörü Atakan Ilgazdağ ile ciddi bir albüm hazırlığına girişti.
    Sonrasında da EMI’nin kapısını çalıp, “Bu pastanın tadına bakmaya ne dersiniz?” dedi. Rock hamuruyla yoğrulmuş, doğu motifleriyle kremalanmış, öyle her yerde bulunmayan bu alternatif pastayı afiyetle yiyen EMI ekibinden sonra, Aydilge şimdi aynı soruyu sizlere soruyor.

“Küçük Şarkı Evreni” isimli bu pastadan kocaman bir dilim tatmaya ne dersiniz?

“Küçük Şarkı Evreni” Nisan başında EMI Müzik Türkiye etiketiyle yayımlanacak.

2. Başarılı işler yapılıyor...Devamını dilerim.
    Saygılar...

3. Albüm müzik marketlerde yerini almıştır.

01 Bu Gece Ben Ay
    02 Tugyan
    03 Yalniz Degilsin
    04 Yaniyor
    05 Postmodern Ask
    06 Çal
    07 Siir
    08 Gece
    09 Ninni
    10 Ay Aynamdir

Parçaları oldukça keyifli , özellikle tugyan parçası pek hoşuma gitti

4. Aydilge; 30 mayıs saat 18:15'te AnkiRockFest 'te

5. bence güzel farklı bir sesi var şarkılarda iyi,umarım başarılı olur

6. jan

jan

996
    0
    300
    album ve turkrock kısmı hayırlı olsun . . .

7. sesi coooook güzell
    sarkıları coook güzelll daha ne diyim :)
    en yakın konseri ne zamn bilen vr mıı

8. şu anda s nek tv de canlı performansı var aman aman amannnnnnnnn çok kötü bu ne ya

9. Aydilge'nin albümü son zamanlarda bu topraklar üstünde dinlediğim en güzel albüm . Sözleri ve melodileri kendine has nağmelerle çok güzel yorumlamış ; üstüne bir de böyle düzenlemeler ve prodüksiyon olunca tadından yenmeyecek bir hale gelmiş :)

En kısa zamanda ilk klibini izlemek için sabırsızlanıyoruz ...

10. Yönetici Uyarısı: Mesaj kişilere hakaret içeriğinden silinmiştir. Lütfen Forum Kurallarını okuyun. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız.

11. klip sarkıları cok guzel ama dier parcalar cok hosuma gitmedi ama yinede son zamanlardaki en iyi cıkıs parcası olan albüm :D

12. ankirock ta dinleme fırsatı bulcam seker bi kız gibi duruyo umarım yaptıgı müzik güzeldir

13. Yalnız değilsin adlı parçasına video çekmiş gerçi biraz tuhaf olmuş ama izlemeye değer diye düşünüyorum. Ayrıca canlı performansınıda merak etmiyor değilim :wink:

14. Klibi dream de izledim roportajıda vardı şarkı güzel beğendim :D
    Ay aynamdır'ı begendim en çok ıkıncı olarak ta Yanıyor favorim :D

Gözlerinin mavisini üzerime örterek
    Uykuya dalsam, seninle uykuya dalsam
    Gözlerinin esrik göllerine dalsam
    Bir daha hiç uyanmasam, seninle hiç uyanmasam

Gökyüzü senin, evin, evin, evin
    benim tek evim, senin sesin, sesin
    Benim tek evim, sensin

Aynamdır, ay aynamdır
    Yansıtır, seni yansıtır
    Aynamdır ay aynamdır
    Yansıtır yansıtır

Gözlerinin mavisini üzerime örterek
    Uykuya dalsam, seninle uykuya dalsam

Aşırı doz aşktan ölsem olmaz
    Yaşasam da kimse umursamaz
    Sen yokken kimse yanımda olmaz

Aşırı doz aşktan ölsem olmaz

15. Sesi çok güzel, albümü de beğendim..

16. hiç sevmedim .

17. ben çok sevdim
    albümü beğenerek dinliyorum :)
    bence çok ilginç bir sesi var (bir de 3 kitabı varmış, bu da ilginç ve güzel geldi bana:) )

18. ne diim bi sürü vardı bunlardan bi tane taha geldi.

19. kim varmıs merak ettim?

20. her şeyden önce kendisi çok şirin ve sempatik...

Bu Sayfayı Paylaş