gitar çalarken tv izlemek...

sharlathan demiş ki:
egzersizler için birebir! Bir egzersizi sıkılmadan yarım saat yapabilmani sağlıyor!

Aslında ben durmadan 2 saat aynı egzersizi yapabilirmiyim diye deniyecektim. Yarım saat zaten durmadan yapılmıyorsa normalde de o egzersizi yapmanın hiç anlamı yok. Ama deniyeceğim.

Birde müzik dinlerken egzersiz yapmak vardır. Şahsen ben müzikle egzersiz yapmayı yasakladım kendime. Dayanamayıp şarkıya eşlik ediyorum :D Siz ne düşünüyorsunuz hem müzik dinleyip hemde egzersizleri adam gibi yapabilen varmı aranızda?

ben mesela çalan şarkının metronomuna göre istediğim egzersizi yapıyorum..hatta şarkıya eşlik etmek benim çoğunlukla isnirimi bozuyo..en iyisi egzersiz abi..şarkıda metronomda var hazır

benim tekniğimdir işe yarar...hatta müzik kanalı izlerken çalan şarkıya akor uydurmaya çalışmak ve akor geçişi çalışmak çok yararlı...

Kirk Hammet bir veledin Metallica ile ucakta yaptiği bir röportajda , veledin "bilmem nekadardır yildir gitar caliyorum ama hala senin kadar hızlı çalamıyorummne yapmalıyım?" seklindeki salak sorusuna(salak olur tabi sorduuun adam kirk hammet hiç yoksa 500 konsere cıkmıstır öküz olsa okadar hızlı çalar hehehehe) ,"Gitar çalarken kahve iç" diye yanıt vermistir...:D...Saka bir yana gercekten tv izlerken gitar calmak faydalıdır...parmaklarım bugünkü hızına sahipse tv izlerken gitar calmama borçluyum...Bi arkadasımız demis gitara kendisini veremez diye...hayır efendim tam aksine , gitar düsünerek çalınamaz tamamiyle refleks isidir bilimsel arastırmalarla sabittir...;)Ayrıca itiraf ediyorum klasik gitar kullanırken bende bikac kez tuvalette calmıstım :D:Dortamın akustigi süper oldugundan gercekten gitarınızdan oldunun 2 katı degerli bir gitarmıs gibi ses cıkıyor:D...ancak akustikle zor oluyo beee agır:p

offff bide ritim tutacan demi cat curt

romantik bi film açın yada türk filmi açın filme fon dan müzik verin arpek ... hehe türk filmi olsun filiz akın cüneyt arkınmı neydi ona olmasın onda hızlı bişeler çalıon hehe

Gitara yeni başlayan biri için Tv karsısında gitar çalmanın en güzel yanı,Tv nin gitardan çok ses çıkartıyor olmasıdır heralde hehehehhee..:D...(E hepimiz yaşadık bu acıyı)

Öyleyse napiyormuşuz,şaraptan sonra atalayın teklifinide kalp için yararlı şeyler listesine ekliyormuşuz :D Genç kalıp daha fazla müzik dinleme imkanı yakalıyormuşuz...eywallah :LOL:

tv izlemekle film izlemek arasında ki fark ne ki :D peki msn den kişilerin yazdıklarını okuyup ne yazacağını düşünürken çalmak nasıl olur :p

Yw işte tv izlerkene hani show proglari falan filan onları diyorum....Ama şimdi şöyle bir TESTERE filmini izlerken bir yandan gitar caldığını düşünsene:D:DMsnde yazısırken kisilerin yazdıklarına cewap düsünürken calarsan muhtemelen çok romantik bir karakter olarak görceklerdir seni hehehehD:D:D:sürekli siirsel cewaplar falan:p

Geri