Let It Flow

Yeni albümden bir kaç kayıt dinledim.

Olgunlaşmış grup. Güzel şeyler bekliyor albümü alıcakları.

vitaliy demiş ki:
Öncelikle müziğinizi çok beğeniyorum, başarılarınızın devamını bekliyorum.Size birkaç sorum olacak.Brutal vokal yapmak hakkında düşünceleriniz neler?neden hiç bir şarkınızda brutal vokal yapmıyorsunuz?bence müziğinize gayet uygun olurdu.şarkıların hepsinde değil tabi ama 1,2 şarkıda da duymak isterdim açıkçası.

İyi dilekleriniz için teşekkürler.
Siz 2. albümümüzü dinledikten sonra bu soruyu tekrar değerlendirelim. :)

Mutlulukla..

oldukça kaliteli bir grup :) murat abiyle görüşmüştük bir kaç kez ,stüdyoda :)
bu yaz hangi festivallerdesiniz murat abi gelmek isterim.. bu arada yurtdışı konserleri ne zaman başlıcak artık tanıtın bizi:)

Kra demiş ki:
oldukça kaliteli bir grup :) murat abiyle görüşmüştük bir kaç kez ,stüdyoda :)
bu yaz hangi festivallerdesiniz murat abi gelmek isterim.. bu arada yurtdışı konserleri ne zaman başlıcak artık tanıtın bizi:)

Çok teşekkürler.
Evet bir kaç kez görüşmüştük stüdyoda. Uzun zamandır da görüşemiyoruz, nerelerdesin sen Kra :)

Maalesef henüz yaz programı kesinleşmiş durumda değil.
Yurtdışı konserleriyle ilgili tüm hazırlıklar da tüm hızıyla sürmekte.

Ama tanıtım dersen, zaten onlarca ülkede albümümüz dağıtılıyor ve dünyanın farklı farklı bir çok ülkesinden muhteşem yorumlar almaktayız. Bunlar her zaman için bizim üzerimize biraz daha sorumluluk ve ülkemizin adını bu şekilde duyurmanın haklı gururunu yüklemekte.
Ve tabi ki bununla da yetinmiyor, her zaman bir adım daha ötesini düşünüyoruz. Her taş zamanla yerine daha kesin bir şekilde oturacak, elbette sizlerin desteği ve inancı sayesinde.
Mutlulukla..

Evet , Murat abi konuşmuştuk bir kaç kez...
Bir kaç kez de konserlerde konuşmutuk..
Bizim grup dağıldı ,sonrada toparlamak için uğraşmadı kimse o yüzden bireysel olarak çalışmalarımızla sürdürdük gelişimimizi.Zaten biz bar`da çıkan bir gruptuk ,yani hergün stüdyo gibi geçiyor bar`larda... bilirsin.

Konserleride ilgiyle bekliyoruz valla ,kapıp gelicez çantamızı.

Albümü alıp dinlemek ,konserdeki coşkuyu kalıcılığı vermiyor...tanıtın derken verin coşkuyu anlamında söyledim. :)

İstediğiniz tarzı,istediğiniz insanlarla yapıyorsunuz varmı ötesi..,inşallah daha iyi yerlerde göreceğiz sizleri...arkanızdayız.

Kra demiş ki:
Evet , Murat abi konuşmuştuk bir kaç kez...
Bir kaç kez de konserlerde konuşmutuk..
Bizim grup dağıldı ,sonrada toparlamak için uğraşmadı kimse o yüzden bireysel olarak çalışmalarımızla sürdürdük gelişimimizi.Zaten biz bar`da çıkan bir gruptuk ,yani hergün stüdyo gibi geçiyor bar`larda... bilirsin.

Konserleride ilgiyle bekliyoruz valla ,kapıp gelicez çantamızı.

Albümü alıp dinlemek ,konserdeki coşkuyu kalıcılığı vermiyor...tanıtın derken verin coşkuyu anlamında söyledim. :)

İstediğiniz tarzı,istediğiniz insanlarla yapıyorsunuz varmı ötesi..,inşallah daha iyi yerlerde göreceğiz sizleri...arkanızdayız.

Desteğiniz için çok teşekkürler.
En kısa zamanda konserlerde görüşmek ümidiyle..

eee nasıl gidiyor hayat? neler oluyor.yaw albüm öncesi aslında konser felan olsaydı.yeni parçalar çalınsaydı...iyi olurdu.ama size kalmış tabi.nerde albüm !! :)

lif2vw2.jpg

İlk albümleri "The Momentary Touches To The Depths" ile yurtiçinde ve yurtdışında olumlu kritikler alan ve başarılı bir satış grafiği yakalayan Izmir'li atmosferik dark metal grubu LET IT FLOW'un "Meanings" adını verdikleri ikinci albümleri, Haziran ayında piyasaya çıkıyor.

LET IT FLOW, bir yılı aşkın bir süre içinde ve titizlikle beste ve düzenlemelerini tamamladığı 13 yeni parçasının kayıtlarını Aralık 2007 ile Şubat 2008 arasında İzmir'de Ant Müzik Stüdyolarında tamamladı. Uluslararası standartlarda kayıt ve sound kalitesine sahip "Meanings" albümünde yer alan parçalar grubun ilk albümlerine göre daha olgun ve özgün bir yapıya sahip.

13 parçadan oluşan albümün tam şarkı listesi şöyle:
1 - Grey Man 2 - Frail Wings 3 - The Aftermath 4 - Sitting On The Quay 5 - Nothing 6 - Notions 7 - Walking Through the Sun 8 - Faces 9 - My Blackest Loss 10 - Strange Blue 11 - Dirge...Still 12 - Sitting On The Quay (Orchestral) 13 - The Cycle

İlk albüm sonrası yaşadıkları kadro değişiklikleri sonrasında 4 kişi olarak ve erkek vokal ile devam kararı alan gruba, "Meanings" albümünde 3 parçada konuk bayan vokalist olarak Özlem Akpınar eşlik ediyor. Grup ayrıca çesitli parçalarda klasik enstrümanların yanı sıra keman, çello, obua, fagot, bendir gibi enstrümanlar kullanarak sound'unu zenginleştirdi. Özellikle "Sitting On The Quay" parçasınınn oda orkestrası ile kaydedilmiş versiyonu, albümde ilgi çekecek parçalar arasında yer alıyor.

Karanlık, melakolik, hüzünlü ve agresif havaya sahip parçalardan oluşan albümden, ilk klip parçasi olarak "Grey Man" seçildi. Parçaya, Ya-Da film prodüksiyonu ile çekilen profesyonel klibin yönetmenliğini Nüvit Bingöl, görüntü yönetmenliğini ise Ali Vatansever yapti. Klip, albümün yayınından kısa bir süre önce, metal müzik programlarında ve internet üzerinden yayında olacak.

www.letitflowband.com
www.myspace.com/letitflownet

Sabırsızlıkla bekliyoruz ...
Hakettiğiniz yorumları alacağınıza inanıyorum.
Tam bir tarih varmı ,Haziran ayının ilk yorumu benden =)

Sevgili Dinleyicilerimize,

2 Temmuz sabahı, bağlı olduğumuz firmamız Hammer Müzik tarafından, 2. albümümüz Meanings’in CD formatında basılmasını beklerken, İnternet üzerinden ücretsiz olarak yayınlandığını gördük.

Bizim müziğimizi üretmekteki amacımız, siz dinleyicilerimize duygularımızı ulaştırmaktır. Fakat albümümüzün bu şekilde sunulması tamamı ile Hammer Müzik’in tasarrufudur.
Albümün İnternet üzerinden ücretsiz yayınlanması, grubun hali hazırda bir Myspace hesabı olmasına rağmen www.myspace.com/letitflowmeanings hesabının açılması ve isteyenlerden bağış yapmaları talebinde bulunulması konusu hakkında kesinlikle fikrimiz alınmamıştır.

Sözü geçen www.myspace.com/letitflowmeanings hesabının, bağış talebinin, Enis Kızılkaya ‘ya ait olan banka hesap numarasının grubumuzla hiç bir bağlantısı yoktur.

Let It Flow’un dinleyicilerinden tek beklentisi, yeni albümdeki şarkılardan keyif almaları ve yorumlarını bizden esirgememeleridir.

Let It Flow

Enis bey'in açıklamasınıda okumuştum o da mantıklı geldi sonuçta ne olacak bilmiyorum ama cd olarak basılması iyi olurdu bunu kaç kişi düşünür veya bunun için katkıda bulunmak ister orası ne yazık üzücü , umarım yolunda gider herşey.

Başarılar.

Geri