Cleartone Telleri Hakkında Düşünceleriniz

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda satan87 tarafından 2 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar ahali,

  Ben gitara başladığımdan beri Elixir Anti-Rust tel kullanıcısıyım. Baritone gauge tellere geçtiğim zamanlardan bugünlere geldikçe tellerimi hep kalınlaştırma ihtiyacı duydum. Elixir 12-68 baritone set kullanmaya başladım ama Türkiye'de bu set olmadığından yurt dışından getirtme yoluna başvurmak zorunda kaldım. Anti-Rust takıntısı olması nedeni ile de başka tellerle 1 ya da 2 günden fazla çalamıyorum.

  Bugün MyDukkan'da dolaşırkene ClearTone diye bir marka gördüm. Açıklamaları okuduğumda bu tellerin de nickel plated olduğunu, uzun süre paslanmadığını hatta kaplamasının çok ince olmasından dolayı kaplamasız tellerin hissiyatını verdiğini ve bobinajlı tellerin de soyulmadığını okudum.

  ClearTone hakkında tecrübesi olan arkadaşlar var ise, ClearTone teller Elixir gibi zor paslanan, uzun zaman ton kaybetmeyen ve açıklamaları doğrulayan özelliklere sahip olup olmadığı sorularını onlara bi sormak istiyorum.

  Teşekkürler.
   
 2. Bak yeğen, ıslak havluyla kulağına kulağına vururum senin :D Ellerini yıkamadan çalarsan, çaldıktan sonra tellerini temizlemezsen, olacağı bu. Ondan sonra vay efendim "2 gün dayanmıyo". Hadi ordan! :)

  Bak mani bile yazdım sana :D

  Ne Elixir bilirim, ne de Cleartone
  Önce kuru mikrofiber
  Fast Fret en son
  Aylarca ne paslanma, ne de korozyon...
  Ne Elixir bilirim, ne de Cleartone
   
  DeathDrain ve satan87 bunu beğendi.
 3. Maniler iyiymiş (y)
   
 4. Kullanıyorum. Ömür olarak şaşırtıcı ancak ton olarak Earnie ball'ı tek geçerim(y)
   
  SoniXXX bunu beğendi.
 5. Evet uzun ömürlü olduğu doğru ancak ton olarak zerre kadar beğenmediğim bir marka ...ton olarak ernie ball slinky derim başka da birşey demem...
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş