Jackson Gitarım Sahte Mi ?

'Elektro Gitarlar' forumunda OracionSeis tarafından 2 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. Neck de yazan seri numarası gibi saçma bişey NJHL 08009510... Gitarımı seviyorum,ama böyle bişey olması düşünmeden edemiyorum :(

Ekli dosyalar:

2. Modeli nedir ne zaman aldınız kaçıncı sahibisiniz? Hepsini açık açık yazarsanız daha çabuk cevap bulursunuz.

3. Stevie B denen şahıs da benzer seri numaralı gitarından bahsetmiş:
    http://www.musiciansnews.com/fo/forums/93/93601266618130.html

Eğer çin'den toplu halde dünyanın çeşitli yerlerine sahte jacksonlar yayılmadıysa sahte değildir. Belki de yeni partide farklı bir numaralandırmaya geçtiler, içiniz rahat değil ise jackson'a kısa bir mail atın derim.

4. Hocam Modeli JACKSON JS32T Kelly, İkinci sahibiyim 3 yıldır çalıyorum son zamanlarda elektrik sistemindeki problemler canımı sıkmaya başlamıştı, sahte olsa bile kullanmaya devam edeceğim(elektrik sistemini baştan aşşağı yeniletip yeni manyetikler ile ) ama sadece merak ediyorum ve ileride başka bi arkadaşımız daha karşılaşırsa yararlansın...

5. Jackson'ın seri numaralarıyla ilgili şablonları mevcut kendi sitesinde. Oradan kontrol edebilirsiniz sanırım.

6. Ettim,ordaki jacksonlar sadece US çıkışlı serial numberlar için galiba ve bazı zamanlar serial numberlar ile çok sıkıntı yaşamışlar...

7. Bu modellerin sahte olmaz. Sadece üst seviye ve çok satılan popüler gitarların sahtesi olur. O bakımdan rahat olun. Ayrıca plate gayet orjinal görünüyor.

8. Y
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar merak ettiğim ufak bir soruda daha var benim fret desenlerim Shark değil Dot acaba jackson ne zamanlar Dot fret yapıyordu ? biraz baktım ama tam kesin bişey bulamadım

9. Gitarınızın modeli JS30KE Kelly olmasın?

10. Öyle birşey yok, birçok Jackson da dot kullanır. Yani modeline göre değişir. Genelde shark üst ya da nasıl ifade edeyim belli bir seviyenin üstündeki modellerde oluyor. Öyle garip bir anlayışları var. Özellikle 90larda Japon Jacksonlarda böyleydi.

11. Ahaha! Olamaz ya alırken JS32T diye almıstım, bunu söylemeniz çok güzel oldu hocam cahilliğimi mağruz görün lütfen evet modeli JS30KE

12. O zaman sıkıntı yok bence orijinal olma olasılığı çok yüksek :) Hatta CoolDog'un da dediği gibi sahte olma olasılığı çok düşük ki hayatımda hiç denk gelmedim sahte Jackson'a. Hele ki düşük modeller için replika yapacaklarını hiç zannetmiyorum. İçiniz rahat olsun. Jackson candır :)

CoolDoG bunu beğendi.
  13. Abi,bu kadar düşük bir model böyle harika bir soundu nasıl verebiliyor inanamıyorum jackson'ı bi daha sevdim! herkese teşekkürler arkadaşlar

14. Umarım hep azla yetinmeyi bilirsin :) sapıtmazsın bizim gibi :D

Death bunu beğendi.
  15. Bu gitarımı modifiye etmeyi düşünüyorum hocam :) Umarım beni asla bırakmaz gitarım

16. Sen onu bırakmazsan o da seni yarı yolda bırakmaz ;)

Bu Sayfayı Paylaş