10 Numara Tel Ve Mi ?

'Elektro Gitarlar' forumunda CanberkPolat tarafından 15 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. Dostlar merhabalar bugün gitarımın tellerini değiştireceğim Re deki akordumu mi ye çekeceğim tekrar floydrose li gitara sahibimde evde 09 tel bitmiş 10 var elimde acaba 10 numarayı mi de kullanan arkadaşım varmıdır?

2. Death

Death

410
    128
    705
    9 teli salla neymiş 9 tel. 10 iyi hatta 11 çok iyi

3. 10 un tonu çok klastır 11 daha klastır ama çalarken acıtır. :D

4. Kerem

Kerem

315
    106
    505
    Ben surekli 010 kullanmaktayim gayette guzel

5. Teşekkür ederim dostlar bende Re de 10 kullanıyordum hep mi ye geçeceğimden öyle bir yinede sormak istedim sizlere 10'a devam öyleyse :)

6. Death

Death

410
    128
    705
    mide 11 ve 12 kullanıyorum ben.

7. Mi ve 11 ikilisi çok muhteşemdir. Tınladıkça tınlar. Çok iyidir. Haddinden fazla iyidir. Hatta o kadar iyidir ki terbiyesiz,ahlaksız falandır. Çaldıkça çalası gelir insanın. Tabi boş bırakmaya gelmez 11 numara tel. Acı verir insana. Montla s.çmak da neymiş kondüsyonsuz 11 numara telle çalmanın yanında peeeeh...

8. ahahahaah kesinlikle 10 dan sonra 11 ilede mi yi deniyeceğim dostum gerçekten emin olabilrisin eheh

9. Hatta sadece üstteki mi telini tak ötekilere gerek yok diye devam edecekceksiniz zannettim.
    Bu tepki "Lost çok bozdu" 'yu hatırlattı bana :ROFLMAO:

10. Artan gerilim nedeniyle floyd'un açısı değişecektir, açıyı düzeltmek için arkasındaki vidaları deneyerek sıkman gerekecek. Yapamazsan luthier'e götür 5-10 dakikada halleder.

11. Onları hallederim dostum sıkıntı yok şuan takıyorum hadi hayırlısı ahah

12. Telleri taktım muhteşem oldu tavsiye edilir dostlar :)

13. Death

Death

410
    128
    705
    bide 11 i dene bundan sonrakinde :D ozaman gör muhteşemliği

14. Re'de 09 kullanıyormuşsun anladığım kadarıyla ama ben o teli mi'de bile kullanamıyorum :D 10-46 iyidir ama bence en iyisi 10-52 mi için, ayrıca re'ye de çeksen bi sıkıntı olmuyor

15. 10 numara tel on numaradır.Dadından yinmez :)

Kerem bunu beğendi.
  16. Arkadas o kadar ovmussunuz ki canim cekti simdi. 0.10 porsiyon tel deneyeyim.

17. Ben de 7 telli sahibi olduktan sonra 0.10 tellere geçiş yapmış bulundum. Keşke önceden geçseymişim diyorum, tınısı ve çalımı 0.9'lara nazaran daha iyi geldi bana.

Bu Sayfayı Paylaş