B.C. Rich Bronze Warlock

Bende vardı bronze warlock. Gitar hakkında aklımda kalan en büyük şey en ufak çarpmada bile bir yerlerinin kırılmasıydı. Gitara gözün gibi bakman gerekiyor yoksa 1 yıla kadar yarı fiyatına iniyor gitar :)

warlock bronze serisi yeni baslayanlar icin cok uygun bir gitar
kalitesi piyasadaki diger korea mali gitarlarla ayni akalitede
sesinden cok fazla bi sey bekleme
Turkiye fiyati biraz fazla gibi,
US fiyati170 dolar
dahada fazla verilmez
bulabilirsen o fiyata ibanez al

Ya ben elektroya başlıcam bu gitar çok hoşuma gitti ama ses ve dengeyle ilgili problemleri olduğundan bahsetmişsiniz.Başka ne önerirsiniz bana?Bu gitarın hiç şansı yok mu :) ?

ya nasıl hiç şansı olmaz bu gitarın. var tabikide adam metal yapcam diyosa o fiyata ne alsın gidip fender squier mi alsın? ben çok uzun zaman kullandım bu gitarı evet denge sorunu var gitarın sapını bıraktığında aşağı düşüyo ama çalarken hiç bir problem yaşamamıştım he ağacı çok mu kaliteli veya daha önemlisi ağaç mı:) diye bi soru gelirse hayır diğil ama sert bi tonu var çok güzel bir şekli var vede ucuz daha ne bekliyosunuzki bu gitardan.. yada biraz daha para biriktirip kore ibanez alcaksın yada jackson

benim ilk elecktro gitarim, s.b.dreams ti
cok saglam bi gitar
cort u rahatlikla 2 ye katlar
arkadasimda cort vardi, aldiktan 1 yil gecmedi sapi yamuldu
benimki 7 senelik hala sapta oynama yok
tonu bronze warlock tan daha iyi
yanliz benimki eski s.b.dreams lerden yenilerinde o kalte olmadigini duydum bi arastir
cort gitarlari hic tavsiye etmiyorum

Jack-- demiş ki:
cok saglam bi gitar
yanliz benimki eski s.b.dreams lerden yenilerinde o kalte olmadigini duydum bi arastir

bence sen şimdiye kadar hep düşük kaliteli gitarlar çalmışsın ve gitarının iyi olduğunu düünüyorsun bu yüzden.

ha tabi çok tesadüf iyi birşey denk gelmiş de olabilir sana...

geçengün çaldım yine bitane bronze warlock, sap düşüyomuş falan nedemektir anlamadım düşüyorsa tutacaksın :p gitarın kalitesi aşikar ama tek offside ı manyetikleri, çok kötüler biraz daha iyi stock manyetiklerle değiştirilirse hiçbir problemi kalmaz gitarın..

Norton_Antor demiş ki:
Jack-- demiş ki:
cok saglam bi gitar

bence sen şimdiye kadar hep düşük kaliteli gitarlar çalmışsın ve gitarının iyi olduğunu düünüyorsun bu yüzden.

ha tabi çok tesadüf iyi birşey denk gelmiş de olabilir sana...

dostum bende USA model b.c.rich warlock var sen neden bahsediyorsun
isin tesadufu yok bu gitarin hayalini bile edemezsin

ya bir marka diğer markayı nasıl ikiye katlar ya forumdaki kilit olay bu herhalde her gitar cort u ikiye katlıyor ama nedense çoğu işini bilen warlock un görüntüsüne para vermektense orta kalite bir cort almayı tercih ediyor.

insan sahip olduğu gitarın en iyisi olduğuna inanması bu herhalde

dogru
soylede denebilir
Cort Ibanez turunden bi gitar, solo tekniklerine uyggun, ozellikle teknik sololar, ve heavy sololar

b.c.rich speed metal riffleri ve sololari icin yapilmis bi gitar,

ben speed metal caliyorum, 32 lik vuruslardan assasi kesmiyo diyosan gitarin b.c.rich, jackson dir(jackson heavy solo tekniklerinede gidiyor)

bende Ibanez vardi, 7 telli, cok guzel tonu var ama gitmiyor speed metale,
amphiye ibanezi taktim, ondan sonra bc rich i, aradaki fark calis tarzinla ortaya cikiyo

sekil icin, warlock un sekli cok guzel veya degil zevke gore degisir,
ama 200-300 dolarlik gitarlar arasinda cok fazla bi degisiklik beklemeyin
bunlar belli bi kalitede uretilen gitarlar
eger ibanezle bc rich i karsilastiricam diyosan, ikisininde orjinalini alir ona gore karar verirsin

asil onemli nokta gitari nasil caldigin, korn, system of a down dan baska bisey calmiyosan gitara verdigin fazla paraya yazik derim

bi kac yıldır usa bc.rich uretilmiyo die biliyorum yanlışda biliyo olabilirim uzakdogudan geliyo tunelde sordugum bi warlock da california yazıyodu ama satıcı onun japon oldugunu soylemişti yani her usa yazan gercek usa olmuyo bendekinde hiç bişey yazmıyo napcaz!

bu gitarlar USA standartlarinda korea de uretiliyor
model American ama fabrica Korede, ucuz iscilik
epiphone gitarlarda ayni, Signature orginial gitarinin arkasinda, USA standart made in Korea yazar

Americadaki volkswagen golf lerin parcalari almanyadana getiriliyor ama mexico da fabricasyon yapiliyor, golf mexican arabasi mi

Zakk Wylde signature

ZAKK_4.jpg

Tonny Iommi signature

EGGIL_headstock-back.jpg

Geri