Yaran Ilanlar

Çok güzel pedal. Vallahi bak. İnanmıyor musun? İlanı oku. Hemen fikrin değişecek.
Bu şekilde bir kelimelik bir sürü ilan görünüyor. Garaj'da şu an işler değişim aşamasında, benim anladığım kadarıyla sitenin yönetimine de insanlar gelmiş ya da işbölümünü artırmışlar, şu an beta test modunda olan mobil app'leri üzerinden bu şekilde ilan girişi var gibi görünüyor ama neden denetlenmiyor ya da artık böyle mi olacak hiç bilmiyorum. Sorup ortalığı da karıştırmak istemiyorum, devamlı şikayet eden taraf olmak istemiyorum şimdilik ama bir taraftan birileri fena halde kafalıyor gibi görünüyor.

Bu şekilde bir kelimelik bir sürü ilan görünüyor. Garaj'da şu an işler değişim aşamasında, benim anladığım kadarıyla sitenin yönetimine de insanlar gelmiş ya da işbölümünü artırmışlar, şu an beta test modunda olan mobil app'leri üzerinden bu şekilde ilan girişi var gibi görünüyor ama neden denetlenmiyor ya da artık böyle mi olacak hiç bilmiyorum. Sorup ortalığı da karıştırmak istemiyorum, devamlı şikayet eden taraf olmak istemiyorum şimdilik ama bir taraftan birileri fena halde kafalıyor gibi görünüyor.
Evet; site yönetiminde bir değişiklik olmuş gibi. Ben de tam çözemedim.

"Beck vokal" arıyormuş. "Altarnatif" rock müzik yapıyormış. "Alternatif" değil, karıştırmayın.
Jeff Beck verelim yerine? Olmadı Beck David Hansen ? ("Beck" diye bir arkadaş vardı hani, onu mu diyor acaba...)

"Geri vokal" deriz biz ona. İngilizcesi "Back vocal" oluyor.

"Beck vokal" arıyormuş. "Altarnatif" rock müzik yapıyormış. "Alternatif" değil, karıştırmayın.
Jeff Beck verelim yerine? Olmadı Beck David Hansen ? ("Beck" diye bir arkadaş vardı hani, onu mu diyor acaba...)

"Geri vokal" deriz biz ona. İngilizcesi "Back vocal" oluyor.
İlerde Türkçe bu olacak sanırım, ben ondan korkuyorum artık, bizim kullandığımız Türkçe ile dalga geçmeye başlayacaklar (belki de başladılar) yavaş yavaş o noktaya geliyoruz :)

İlerde Türkçe bu olacak sanırım, ben ondan korkuyorum artık, bizim kullandığımız Türkçe ile dalga geçmeye başlayacaklar (belki de başladılar) yavaş yavaş o noktaya geliyoruz :)
Bu gibi insanlar genellikle her iki dili de yarım yamalak bilen kişiler oluyor. Toplumsal hayatın içerisinde bu tip şeyleri idare ediyor olabilirler, ama standartların yüksek olduğu hiç bir yerde bir şey yapabildikleri yok. İki lafı bir araya getiremiyorlar yazı dilinde.

şirkette filan bazen gençleri uyarınca ya biz öyle konuşuyoruz.. WhatsApp filan zaten öyle uzun uzun yazılmıyor diyorlar ....
Konuşma dili her zaman "gevşek" zaten yazı diline göre de... Eğer bir şeyi yarım yamalak biliyor ve bilmediğini bilmiyorsa, o bir sorun işte. "Beck vokal". Bu sadece öylesine konuşma değil, cehalet bildiğin:)
Ben şöyle daha acı bir gerçekten bahsedeyim: Çok nadiren de olsa, işim gereği Türkçe'den İngilizce'ye çeviri yaptığım oluyor (çok daha ağırlıklı olarak İngilizce'den Türkçe'ye çeviri yapıyorum). Yaptığım iş tümüyle resmi tıbbi doküman işi, ama işte arada bir akademisyenlerden Türkçe makale vs. geldiği de oluyor çevrilmesi için.
Analitik düşüncenin geliştiği dönemi ıskalamış bir gelenekten geldiğimiz için, sebep-sonuç ilişkisine dayalı olarak geliştirilmiş ifadelerle yazı yazmakta ÇOK ZORLANIYORUZ. Bu sadece bilimsel makale için geçerli değildir; bizde roman da çok daha sonra (Tanzimat...) gelişmiş bir türdür ve bu doğrudan modern birey ve toplum yapısı ile de ilgilidir. Kompozisyon yazmakta da çoğumuz zorlanırız; yazan pek çok kişi de işi ya laf salatasına, ya da duygu sömürüsüne döker. Fikir geliştirip tartışamayız kolay kolay.
Akademisyenimiz bile böyle. Ayıptır söylemesi; benim İngilizce'ye çevirdiğim metinlerin okunabilirliği, onların çevrilmesi için anadilinde yazdığı orijinal metinden daha iyi olabiliyor. Çünkü çok fazla LAF KALABALIĞI oluyor orijinal metinde. Neden? E çünkü içerik zayıf/boş... Emrah Safa Gürkan'ın dediğine göre, bunun biraz bizim dilimizde fiilin cümlenin sonunda yer alması ile de ilgili varmış. Laf salatası yapmayı kolaylaştırıyormuş bu.

Son düzenleme:
Bahsetmeye çalıştığım soruna bir örnek:

"Turne Ve Albüm Hazırlığında Olan Profesyonel Baterist Arıyoruz !!!"​

Hayır. Yani doğru anlıyorsam, siz aslında turne ve albüm hazırlığında olan gruba baterist arıyorsunuz🤣
Ama o davulcu daha sizin gruba girmeden neden albüm ve turne hazırlığında olsun ki?
Turne ve albüm hazırlığında olan davulcuyu bulup da, onun albüm ve turnesine yamanmayı düşünüyorsanız, onu bilemem.
Hangi davulcu size bu kıyağı yapsın ki? Neden yapsın ayrıca ? 😆😆😆

Virtüöz değilsen yazma lütfen.
Bu arada, ilanı veren kişi olarak ben tabii ki virtüözüm, al sana kayıtlarım, albümlerim, videolarım...
Ha pardon, onları koymayı unutmuşum.
Beste yapcaz böle, rock filan.
Bck vokal de olucak. O da virtüöz olcak tabii. Yersen.

Virtüöz değilsen yazma lütfen.
Bu arada, ilanı veren kişi olarak ben tabii ki virtüözüm, al sana kayıtlarım, albümlerim, videolarım...
Ha pardon, onları koymayı unutmuşum.
Beste yapcaz böle, rock filan.
Bck vokal de olucak. O da virtüöz olcak tabii. Yersen.

ağam bizimle eğleniyir

ağam bizimle eğleniyir
Verdiğim ilan linkindeki en son mesajda, recep ivedik ve konuşanlar tadında işlere daha yatkın olduğu anlaşılıyor. Bence müziği bıraksın, o işlere el atsın.
Bir virtüöz kaybedeceğiz belki, ama o kadar fedakarlık da oluversin🤣

Sitedeki 7 senelik ilana birden bir güncelleme gelmiş. "Ne oluyor ?" diye baktım. Yarıldım gülmekten.
İkinci mesajdaki güncellemeyi okuyun 🤣

ben de 175cm'den kısa olmayan,65 kiloyu geçmeyen, harley kullanan zengin bi hatun istiyorum ama yok işte 🙂

Dosyalar

• 20230906_213626.jpg
    20230906_213626.jpg
    464.1 KB · Gösterim: 120
ben de 175cm'den kısa olmayan,65 kiloyu geçmeyen, harley kullanan zengin bi hatun istiyorum ama yok işte 🙂
Ben bu elemanı tanıyorum.Önceden muğladaydı muhabbetimiz vardı az çok.WhatsApp gitar gruplarından birinde modifiyeli sx en kral squier gitarı sollar demiştim.Herkes haklı yaw falan derken bu denyo fender markadan nasıl kaliteli olcak sen bir şey bilmiyorsun cart curt demişti.O zamanlarda gitarı yoktu sağda solda gördüğü videolarda gitaristlerin çaldığı gitar fender olunca fanboy olmuştu.Zaten posersın çaldığın kasadan belli demişti o zamanlarda bende Bc Rich Warlock nj vardı 90 lardan japon yapımı gitar.İyi eyvallah diyerek çekildim aradan.O zamanlarda garip bir insandı hala da öyle demek ki.

Geri