Titanyum Köprü

Anladım. Ben öyle konularda kendim yapıyorum. Siz de olmadı arkadaşınızla bir el atabilirsiniz. :) Atla deve değil, orada belli bir şekil lazım, bunu da eğe ile veriyorsunuz, eskisi gibi oluyor. Yapılacak şey belli. :)

Baktınız çok problem çıktı. Ölçüler bellidir, ölçün. Benimkini ölçmüştüm Schaller ile birebir uyum sağlıyordu(Bendeki de Takeuchi). Zaten Jackson/Charvel FRlerin hepsi Schaller tasarımıdır. Size de Schaller FR veya OFR muhtemelen uyum sağlar. Bunlar paslanmaz çelik olduğu için aşınmıyorlar.

Sonunda dönüş yaptılar bana. Demek ki, eleştiri ve şikayet herşeyi çözüyor.:ROFLMAO: Schaller bile 12 saatten az sürede bana dönüş yaptıysa bana ne diyeyim bilmem ki:banghead::banghead:

Samson'a kablosuz sistem konusunda filtre ayarı ile ilgili mesaj attım. Dakika'da yardımcı oldular. Led Lenser'de ona keza. Birde, ürünü gönderin sizin için değişim yapalım diye de mesaj atmışlar. Pes dedim.(y)Dakika'da yardımcı oluyorlar be. Helal olsun verilen paralar. Yazıklar olsun bize(n)(n)(n)

Bundan sonra hiçbir yerli üretimi desteklemem. Lazım değil. Adamlar inatla bizden almayın diye ısrar ediyorlar. Bu konuda hiç tavizim yok artık. Verdim siparişi Schaller'e. Bu da yerli sermayesine kapak olsun:finger:

Yanlış anlamayın sakın. Üç günden beridir haber bekliyorum. İster istemez sinirleri geriliyor insanın. O densizler yüzünden kimseyi kırmak istemem.

Benim olayımda şu: Charvel marka gitarımın fr tremolo sistemi takeuchi marka ve şuan üretimi yok. İnternette satılan 2.ellere de güvenmiyorum. Benim sisteme muadil veya benim gitarıma uyumlu bir tremolo üretebilme şansları var mı diye soracaktım. Hem kendi mailinden hemde facebooktan hemde tanıdık arkadaş üzerinden mesaj gönderdik. Bu noktadan sonra dönmesinler zaten, söverim kesin!!!!
eskiden kalma birkaç parça var elimde. jackson gitardan sökülmüş bir floydrose. sadlle ları forumdan dağıtmıştım. takeuchi marka. işinize yararsa kargolayabilirim. sadece baseplate ve tremolo bloğu.

Baseplate bıçak ağızlarını görmem lazım aksi durumda işime yaramaz. Blok için pirinçten imal ettiğim bir parça var elimde. Ben durumumu resimde aktarayım.

20140325_171424.jpg
20140325_171550.jpg
20140325_171558.jpg

Kurumsallıktandır o kurumsallıktan... :D :D :D

(Hontog gitarz için dedim bunu :D )

Hacı öyle değil be, adamlar gitar işi yapmıyor direkt.Aslında bu işe de biraz ısrar ve buradaki parça üretim açığını kapatmak amaçlı yaptılar.Asıl işleri bu değil bu firmanın, zaman kaldığında da üretim yapıyorlar,yaptıkları diğer iş daha ciddi bir şeydi.

Bunun dışında diğer kişiler için ise birini tanımadan yorum yapmayın derim, hele ki cevap hakkı olmayan birine küfretmeyin derim,etik değildir bu benim açımdan en azından.#Gmulak cevap verme sebepleri senin buradan yakınman değil emin ol :) Ayrıca fr köprü vs birşeyi tek başına olarak ürettirebileceğini sanmam, tek kişiye özel olursa maliyet yüksek çıkacaktır muhtemelen.

O zaman zahmet edip bana 2.dk dönüş yapacaklar ve bana" senin istediğin iş yaş, üretimi zor ve maliyetli. Sana şunu önereyim, yada gel buraya parçalarını inceleyelim, halletmeye çalışalım" .Olmaz deseler bile kafi benim için yani; zorla yapın diyecek halimiz yok. Ayrıca küfür asla etmedim, onlar bana ettiler. Kelimelerin biraz argoya kaçmış, üslubumu beğenmemişler:) Onunda özürünü diledim zaten. Boşverelim, Schaller diye bir firma var artık(y)(y). Bizim doğru düzgün iş yapacağımız yok. Belli oldu.

bir maddi beklentim yok. yardımcı olmak adına yazdım sadece. bazen basit bir vida boyutundan büyük sorunlar çıkarıyor. elimde varsa paylaşıyorum sadece.

Hakikaten adamlar biraz da iş görülsün diye yapıyor bunları, ciddi bir kâr amacı gütme durumu yok ortada ayrıca firma sahibini tanırım simaen, bir gitar toplantısında karşılaştık, iş yoğunluğundan en fazla 10 dakika yanımızda durabildi.Herkes kendi derdinde durumu var anlayacağın, sen de işim olsun diyorsun ama onların da kendi işleri var diyelim.Direkt bir üretici olsa, başka bir işleri olmasa dediğinizde bir noktada haklı olabilme payınız var, fakat dediğim gibi asıl işlerini yapamazlarsa gitar parçalarını da üretemezler, o yüzden biraz saygı duymak gerekir.

Hakikaten adamlar biraz da iş görülsün diye yapıyor bunları, ciddi bir kâr amacı gütme durumu yok ortada ayrıca firma sahibini tanırım simaen, bir gitar toplantısında karşılaştık, iş yoğunluğundan en fazla 10 dakika yanımızda durabildi.Herkes kendi derdinde durumu var anlayacağın, sen de işim olsun diyorsun ama onların da kendi işleri var diyelim.Direkt bir üretici olsa, başka bir işleri olmasa dediğinizde bir noktada haklı olabilme payınız var, fakat dediğim gibi asıl işlerini yapamazlarsa gitar parçalarını da üretemezler, o yüzden biraz saygı duymak gerekir.

Haklısınız(y)Problem yok.

Nedir bu takeuchilerden çektiğimiz arkadaş ya, benimkinin de ince mi deki saddle vida havşası yerinden çıkmıştı. Bu kadar uzun sürelik kullanımda normal gibi geliyor ama aynı saddle dan da bulamıyorsun ki :D

Saddle alsan içine sinmeyecek, hepsi aynı olsun diyeceksin. Saddle seti alsan base plate eskidi onu da değiştirmek lazım oluyor. Toptan başlarım lan deyip köprü almaya kalksan Türkiye'de satan yok, olanların da dandik lisanslıları bile 400 lira...

Nedir bu takeuchilerden çektiğimiz arkadaş ya, benimkinin de ince mi deki saddle vida havşası yerinden çıkmıştı. Bu kadar uzun sürelik kullanımda normal gibi geliyor ama aynı saddle dan da bulamıyorsun ki :D

Saddle alsan içine sinmeyecek, hepsi aynı olsun diyeceksin. Saddle seti alsan base plate eskidi onu da değiştirmek lazım oluyor. Toptan başlarım lan deyip köprü almaya kalksan Türkiye'de satan yok, olanların da dandik lisanslıları bile 400 lira...
Önemli olan şey, Türkiye'de bu tip parçaların tedarikçilerinin olmaması. Tek şansımız 2.el ürünleri takip etmek yada ebay, stewmac vs.. tarzı sitelerden gümrük vergisini de göze alıp teslimat süresini de dahil ederek temin etmeye çalışmak.

Geri