Arpej Önerisi

'Müzik Endüstrisi' forumunda CanberkPolat tarafından 6 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Dostlarım merhaba herkese iyi günler dilerim şu zamana kadar clean pek çalmadım ve eksikliğini hissetmeye başladım bir yerlerden başlamak adına arpej önerilerinizi orta seviyede olacak şekilde çok kasmayacak yani beklemekteyim mutlu günler dilerim :)

2. Dream Theater'ın istediğin parçasının istediğin clean partisyonunu çalışabilirsin. Hepsi birbirinden güzel ve geliştiricidir.

3. Tesla - Gettin' Better
    Msg - Anytime ve Nightmare
    Gun's n Roses - Don't Cry
    Dio - Don't Talk To Strangers
    Extreme - More Than Words
    Opeth Damnation albümüne bakmanı tavsiye edebilirim. En azından ilk aklıma gelen bunlar.

4. Dimmu Borgir'in Ritualist parçasındaki giriş arpeji de çok hoş. Kasmayacak bir şeye benziyor.

5. En başta elbette Led Zeppelin - Stairway To Heaven

Başlangıç :

Europe - Open Your Heart
    Scorpions - Still Loving You
    Deep Purple - Soldier Of Fortune

Orta Seviye

Pink Floyd - Hey You
    Metallica - The Call Of Ktulu
    Eagles - Hotel California ( orjinaline sadık olarak )
    Crosby, Still, Nash : Helplessly Hoping

Biraz daha ileri seviye

Kansas - Dust in The Wind ( armoni basit olabilir ama çok tempolu çalmak gerekiyor o yüzden ileri seviyeye koydum )
    Whitesnake : Sailing Ships

gibi parçalarda bol bol arpej var bunun yanısıra özellikle klasik müzik parçalarının yorumlarında daha fazla geliştirici şey bulabilirsin.

6. Animals - House of the rising sun da olabilir...

tugberkozdemir bunu beğendi.
  7. Çok teşekkür ederim dostlar sağolasınız :)

8. the police - message in a bottle kolay ve eglenceli olur diye dusunuyorum :D

9. Morbid Angel - Desolate ways

Bu Sayfayı Paylaş