Metin Türkcan Ve Setup'ı ??

ya varya adamı bulup dicem yani bad horsie 1 mi kullanıyorsun 2'mi die ya?
çözemedik..
bide şunu anlamadaım adam distortion olarak amfi distortionu mu kullanıyor?

eğer arkadaşın dediği gibi Metin bad horsie 1 kullanıyorsa ve o fotoğraftaki bad horsie-2 başkasına aitse, büyük ihtimalle oradaki acoustic simulator de başkasına aittir :D distortionı amfiden aldığını söylemişti Bijen.

OnurBattal demiş ki:
Amplisi kimi zaman Marshall Tsl100 kimi zaman peavey 5150. Ama son 2 yıldır çoğunlukla Marshall tsl100 kullanmakta. Ve driveda da Tsl100 kullanıyor. Ve wah olarak bad horsie 1 kullanıyor.

Küçük bar programlarında ise marshall mg100 kafa ya da vs100 kafa amplilerden birisini kullanıyor.

Bad horsie 2 Ogünün setupta olabilir..

valla şebnem'in her konserinde 5150 konuluyor ama metin'in peavey'e gitarı taktığını daha görmedim.kaçırmış olabilirim tabi.sadece yaziyim dedim.5150ye şebnem'in kendi gitarını bağlıyorlar genelde.

fakat başka bir mesajda, footswitch bile kullanmıyor demişler, e drivedan cleana nasıl geçiyor bu arkadaş? :?

Eldrun demiş ki:
OnurBattal demiş ki:
Amplisi kimi zaman Marshall Tsl100 kimi zaman peavey 5150. Ama son 2 yıldır çoğunlukla Marshall tsl100 kullanmakta. Ve driveda da Tsl100 kullanıyor. Ve wah olarak bad horsie 1 kullanıyor.

Küçük bar programlarında ise marshall mg100 kafa ya da vs100 kafa amplilerden birisini kullanıyor.

Bad horsie 2 Ogünün setupta olabilir..

valla şebnem'in her konserinde 5150 konuluyor ama metin'in peavey'e gitarı taktığını daha görmedim.kaçırmış olabilirim tabi.sadece yaziyim dedim.5150ye şebnem'in kendi gitarını bağlıyorlar genelde.

fakat başka bir mesajda, footswitch bile kullanmıyor demişler, e drivedan cleana nasıl geçiyor bu arkadaş? :?
Eskiden Metin Türkcan 5150 kullanırdı Şebnem Ferah konserlerinde. Şebnem Ferah da sanırım 2x12 bir Peavey combo kullanırdı... Zamanı olan birisi bijen'e ö.m. atsın bu başlığın linkini vererek...

Sordum Bijen'e ben.

Ogün Sanlısoy ile çalarken sadece bir delay ve wah kullanıp direkt ampliye giriyormuş.. Hatta çoğu zaman vs100 kafa kullanıyormuş..

Ampli driveını kullanırken ben konserlerinde gördüm. Footswitch kullanıyor.
Çünkü tsl100 ile clean çalarken amplinini clean kanalı devrede oluyor yani yeşil ışık yanıyor, drive kanalınaa geçerken de lead yani kırmızı ışık yanıyor.

Ayrıca o Peavey5150 Şebnem Ferah'ınmış. Metin Türkcan'ın değil :roll:

tamam kesindir artık sanırım.wah olarak bad horsie 2 kualnıyor.distortion olark amfininkini kulanıyor..
peki delay olarak hangi pedalı kulanıor?yani diğer pedallarının modeli ve markası?

arkadaşlar verdiğim bilgiler yanlış çıktı.o resimdeki bad horsie-2 Bijen'e aitmiş. Dolayısıyla akustik similatör de onun. Az önce konuştum Bijen'le. Metin abinin setupı tam olarak şöyle:

drive'lar vs100'den
morley bad horsie-1 wah
Boss dd-6 digital delay
Boss ge-7 equalizer

Noise suppressor falan yanlış çıktı. Bu Ogün Sanlısoy'la kullandığı setup. Şebnem Ferah'la kullandığı farklıysa onu bilmiyorum.

vs100 den öyle drive çıkıyor muymuş vay be?Boss ge-7'nin katkısı çoktur sanırım.vazgeçtim pedal medal almaktan, bir vs ya da tsl100 bir de eq :D

Geri