Cem Köksal

bence kendi gitar karakteri olmayan,özenti bir insan.hangi ünlü sitesine idolüyle yaptığı röpörtajı koyar ki?direk özenti havası olduğunu doğrulamış oluyor öyle...kullandığı manyetikler bile aynı malmsteen le ya...

Norton_Antor demiş ki:
bence kendi gitar karakteri olmayan,özenti bir insan.hangi ünlü sitesine idolüyle yaptığı röpörtajı koyar ki?direk özenti havası olduğunu doğrulamış oluyor öyle...kullandığı manyetikler bile aynı malmsteen le ya...

Doğru ya... DiMarzio bu manyetikleri sadece Malmsteen'e özel üretiyor. Fabrikayı bunun için kurmuşlar. Malmsteen, Vai falan gitar çalabilsin diye. Fender'de Clapton Strat diye model yapmış sadece Eric baba çalsın diye. Aman kimse signature model bir şeyler kullanmasın ha! Özenti olursunuz...
Bu arada bir çok ünlü grup ve müzisyen idolleriyle olan konuşma ve fotoğraflarını her yerde sergilerler. Müzik iletişim ve etkileşimdir. Bu ne özentiliktir ne de ayıptır...

ben o manyetiklerin sadece malmsteen için üretildiğini söylemiyorum.ama adamın herşeyi malmsteen le aynı kabul edin bunu.biraz farklılık olmalı.bu teknikle falan ilgili birşey değil.taam hadi tarzıns tilin benzer de imahın bile aynı olmaz ki!

Orjinallik her zaman herşey demek değildir bence.Bahsettiğin kişi Malmsteen.Dandik bi grubun dandik bi gitaristinden bahsetmiyorsun.Malmsteen gibi çalabilmek kaç kişiye kısmet olmuştur? Cem Köksal bir malmsteen kopyası ise ben ona ancak helal olsun derim..

Albümü bence zamanla bayıyor.Oysa normalde hiç bir rock parçası beni baymaz.Oysa Cem de aynı malmsteen gibi bayıyor zamanla.Malmsteen gibi olmuş, bayıcı olmuş, pek başarılı bulmadım.

Cem Köksal iyi gitar çalıyor dünyaca ünlü bir gitaristi de örnek
almış olabilir doğaldır unutmayalaımki malmsteen gibi bir vir-
tiözü taklit etmek bile meziyettir sonuçta genç bir insan ileride kendine özgü bir saund yakalayacaktır..

herşeyi bir kenera bırakalım . her zaman şikayet ederiz. bizden neden bir megadeth ,savatage vs.. çıkmıyor diye bunu bir tek nedeni var. olayı tam özümsemeden bir kaç basit bilgi ile bir emeği eleştirmek işin en kolay kısmı..
bana söylermisiniz. bana bir grup gösterin ilk albümde tarzını bulmuş.
her grup kendisinden önce gelenlerden etkilenmiştir. dream theather rush dan ve queensryche dan sayısız arak yapmıştır. adamlar rush a olan hayranlıklarını tribute albümde çalarak göstermişlerdir.
veya slash i gözünüzün önüne getirin her bir hareketi perry den(aerosmith) izler taşır.. bu liste uzar gider...
fakat kimse çıkıp bunu dile getirmez peki neden çünkü o adam türk değildir. işte asıl neden bu. cem köksal türkiyede son on yıldır yapılmayan gerçek heavy metal sound u ile bir albüm yaratmıştır. eminim her albümde sınırlarını zorlayacak ve herkesi kendisine hayran bırakacaktır...
arkadaşlar inanın bana cem köksalı malmsteen e benzetmekten başka yüzeysel bir eleştiriden ileriye gidemeyen zatı muhteremlerin hiçbiri malmsteen hakkında derin bir bilgiye sahip değildirler.bunu söylüyorum zira bir malmsteen hayranı bilir ki malmsteen in beslendiği tek yer vardır. bach gibi klasik müzik üstadları onları dinler ve onlardan aldığı ilham ile birşeyler ortaya koyar.. ortay koyduğu bu eserler zaman geçtikçe kendisinden daha çok izler taşır.
son olarak iyiye iyi demek gerçekten büyük bir hazdır bence hele hele bir türk se .
helal olsun cem köksal 'a .......

zaten bu hep boyle olur ne zaman biri eli yuzu duzgun bir iş yapsa "aa buna ozenmiş..şunun taklidi.."gibisinden laflar doner.cem koksal'ı taktır ediyorum..
birde winding road'un videosunu daha çok gosterseler..sadece 1 kere izledim..

testament demiş ki:
herşeyi bir kenera bırakalım . her zaman şikayet ederiz. bizden neden bir Megadeth ,Savatage vs.. çıkmıyor diye bunu bir tek nedeni var. olayı tam özümsemeden bir kaç basit bilgi ile bir emeği eleştirmek işin en kolay kısmı..
bana söylermisiniz. bana bir grup gösterin ilk albümde tarzını bulmuş.
her grup kendisinden önce gelenlerden etkilenmiştir. dream theather rush dan ve queensryche dan sayısız arak yapmıştır. adamlar rush a olan hayranlıklarını tribute albümde çalarak göstermişlerdir.
veya slash i gözünüzün önüne getirin her bir hareketi perry den(aerosmith) izler taşır.. bu liste uzar gider...
fakat kimse çıkıp bunu dile getirmez peki neden çünkü o adam türk değildir. işte asıl neden bu. cem köksal türkiyede son on yıldır yapılmayan gerçek heavy metal sound u ile bir albüm yaratmıştır. eminim her albümde sınırlarını zorlayacak ve herkesi kendisine hayran bırakacaktır...
arkadaşlar inanın bana cem köksalı malmsteen e benzetmekten başka yüzeysel bir eleştiriden ileriye gidemeyen zatı muhteremlerin hiçbiri malmsteen hakkında derin bir bilgiye sahip değildirler.bunu söylüyorum zira bir malmsteen hayranı bilir ki malmsteen in beslendiği tek yer vardır. bach gibi klasik müzik üstadları onları dinler ve onlardan aldığı ilham ile birşeyler ortaya koyar.. ortay koyduğu bu eserler zaman geçtikçe kendisinden daha çok izler taşır.
son olarak iyiye iyi demek gerçekten büyük bir hazdır bence hele hele bir türk se .
helal olsun cem köksal 'a .......

Çok çok doğru ve güzel bir yazı. Her kelimesine katılıyorum...

herkesten uzak bir ciftlike kapanıp gitar calsan 1o yıl boyunce ve sadece sana ozel teknıkler bulsan..
piyasaya döndüğünder muhakkak birilerine benziosundur..
artık denenmemis teknik kalmadi..
önemli olan harmanlamak.malmsteen bunu yapti...
17. yuzyila kadar indi...ve kendi tarzini soktu ortaya..bir keman virtüözünü ürnek aldi..
cem köksalda malmsteeni..bence bu adam tebrik edilmeli cunku iyi caliyor

gzdejen demiş ki:
zaten bu hep boyle olur ne zaman biri eli yuzu duzgun bir iş yapsa "aa buna ozenmiş..şunun taklidi.."gibisinden laflar doner.cem koksal'ı taktır ediyorum..
birde winding road'un videosunu daha çok gosterseler..sadece 1 kere izledim..

Sanirim cem koksal in sitesinden videoyu indirebiliyorsun

Adam teknik olarak iyi, yaptigi duzenlemeler ,besteler de hafif arak olmakla birlikte fena deil,...

Sonucta ortada ciddi bir emek ve calisma var taklit bile olsa,...Ve her yil yuzlerce virtuoz cikaramayan ulkemizde boyle adamalarin sevki de kirilmamli bence,

Rock camiasinin bu kadar sert elestirilerinden az da olsa etkilecenegini ve 2.albumunu daha ozgun yapacagini umuyorum,...Bu albumu de kendini kanitlamak icin yaptigini dusunuyorum biraz da,...roportajlarda da "bakin iste calinabiliyormus malmsteen de" edasi goruyorum,...

Insallah 2.albumu daha ozgun olur, neoklasige saplanip kalmaz, ve herkes tarafindan saygi duyulan bir adam gitarist olmayi basarir,...

Geri