Cem Köksal

Neden bu kadar takıyorsunuz ki, dediğiniz gibi virtüöz-müzisyen az cıkıyor, muhtemelen siz de onlardan biri değilsiniz. Böyle konusanların bir tanesinin de cıkıp orjinal bir şey de koydugunu görmediğimize göre... Eh işte, icimizden biri diyebiliriz. :)

Öncelikle ortada bi emek var direk kötü diyerek kestirip atmak yanlış olur ancak virtuöz,çok sağlam gibi yakıştırmalar yanlış bence...
Ülkemizden dünyaca tanınan ve saygı duyulan bi gitaristin çıkması mutlu eder beni şahsi kanaatim; böyle bişey olsa bile bunun cem köksal olmayacağıdır. :cry:

arkadaşlar yanlış anlama olmasın...sonuçta kendisi türkiyede hiç de kolay yapılamayacak bir işi yaptı...bu piyasada bir gitar üstüne bir albüm çıkardı..herşeyini kendisi yaptı ve sonuç gerçekten çok iyi...biz (ben ve benim gibi düşünenler)birebir malmsteen taklidi olmasını eleştiriyoruz...

kendi tarzında birşeyler olmalıydı(varsa).yani direk malmsteen parçalarının aynıları ne kadar özgün diyebiliriz ki?yani ben şimdi sitll got the blues'la parisienne walkways karşımı bir şarkı sunsam size "tipe bak gary moore'u taklit ediyor" demez misiniz?eminim ki dersiniz...

bu başlığın biyerlerinde birkaç örnek vermişler sanırım ama malmsteen albümleri tekrar elime geçerse yazarım hangi şarkılar olduğunu... benimde çok hızlı gitar çalan arkadaşlarım var tabiki cem köksal kişisi kadar iyi değiller ama farklı olmadıktan sonra bi anlamı yok. şunuda söyliim cem köksal kesin bir sonraki albümünde malmsteen gibi bach, mozart vs. şarkılarını çalacaktır klasik müziğe rock cover hesabı böylece tam junior malmsteen olacak (umarım olmaz!)

bence cem köksalın hemen hemen her notası malmsteen e benziyor ama benzerlik sınırlarının aştığını görmek için Cem Köksal ruthless ve Malmsteen Asylum(Alchemy) bi karşılaştırın derim ben...

ya arkadaşlar bırakın böyle şeyleri ya ..
adam çok kaliteli bir adam..
yapıyor dinlemek zorunda değilsiniz bu kadar eleştiri olmaz eleştiri böyle olmaz..
konserde görüşmek üzere izmir tayfası bornova?

ben de cd sini bugün aldım gerçekten adam bi şeyler ortaya çıkarmış yaptığı iş sizinde söylediğiniz gibi hiç de kolay değil ilerde bu adamdan daha iyi şeyler çıkacak gibi geliyo bana

Albümde olmasa bile emin olun bir çok gitaristten ki yavurcadan doğrudan çevirirsek "yatak odası gitaristi" denen müzisyenlerden bu tür şarkıları duydum kendi adıma :)
Malmsteen işi gitarın taklit edilmesi nispeten kolaydır. Elbette doğrudan yngwie hızıyla çalmayı kastetmiyorum ama...

arkadaşlar adam emek verniş tamam ona saygım var..
Bu tarz albümler türkiyede çıkarmasıda zor bişey onada amena...
Fakat bu adama virtiöz demeniz çok garip.. Adam ensturmanına tam anlamıyla hakim bile değil ve diminished 5th lerden başka bişeyide bilo gibi görünmüo..
Ozaman Her arpegio ve sweep yapabileni virtüöz mü ilan edecez yani

Diminished 5 ne demektir lütfen açıklar mısın hani şu başka bir şeyde görünmediği şey bu adamın.. 8)

Cem Köksal konserleri devam ediyor:

4 Mart 2005 Cuma Ankara - Saklıkent
5 Mart 2005 Cumartesi Eskişehir - Doors

Kaynak: www.cemkoksal.com

Öncellikele ''VİRTÜÖZ'' kelimesini yanlış yazdığım için özür dilerim fark etmemişim..
''Diminished 5th'' yani eksilmiş 5'li.. Tonik sesin 5. sesinin yarım ton pesine veya 4. sesinin yarım ton tizine ''Diminished 5th'' yada Augmented 4th(artmış 4'lü) denir. Aralığı ''Three Whole Steps''(yani 3 tam sestir) Eski zamanlarda kiliselerdede bu tarz seslere ''dissonant'' sesler yani bi arada kullanılmayan sesler deniyordu..
Daha fazla açıklama yapmak isterdim ama konudan uzaklaşırız umarım bu kadar bilgi yeterlidir..
Ayrıca ''müzik bilginiz varmış gibi konuşmayın'' demen yanlış herkesin kendine göre bir bildiği vardır...

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Geri