Cem Köksal

Black_knight demiş ki:
Abartmayın ama:) Bana göre Türkiyenin gitar üstadları,gitar efendileri:

Hasan cihat örter,Yavuz çetin,Akın eldes,Asım can gündüz,Demir demirkan,Serdar öztop...

Cem köksal'ın tarzı bu yukarda saydığım kişilerden çok farklı, evet ,ama olaya kendine özgü olma açısından bakarsak ve gitarda kendine özgü imzası olabilme cesareti göstermiş ve yeteneği sağlam oalanlar bakımından, yukarıda saydığım isimlerle karşılaştırılamaz bile bence.Çünkü; yukardakiler kendini gerçekleştirmiştir,bir başkasını değil. Ve, bu kişileri ister gözleri kapalı dinlensin ,ister gözleri açık dinlensin , bu kişileri samimi bir şekilde dinleyen benim ne demek istediğimi çok iyi anlar ;)

alakası yok,ona bakarsan d.demirkanda death metal sololarını taklit edio,her şey taklit o zaman?s.aksuda,i.atlısesde taklit.

yaptığı müziğin daha önce Türkiyede örneklerinin olmaması ona taklit demenizi gerektirmez;onlarda zaten sizi bi taraflarına takmıolar,yalnızca boşa zaman kaybediosunuz...
dediğimisimler gerçektenn üstadlar ama tarz meselesi ona bakarsan hendrix varken neden malmsteen dinliyosunuz??
Ne yani kimse electroda klasik batı çalmasınmı çok aptalca bu düşünceler bence.

kalipardi demiş ki:
o değilde cem köksal,vokale turner'ı getirmişken.yakındada gitara şöyle adam gibi çalan birini getirse keşke.(malmsteen vb)

turner'ın cem köksal hakkındaki yorumlarınıda öğrenseydinde ondan sonra çamur atmaya başlasaydın herkese yaptığın gibi(bütün forumlarda türkiyenin devlerine çamur atan birisi gördüğümde bakıyorum kalipardi ismini görüyorum) turner cem köksalı malmsteen'den (cem köksalın taklit ettiği adam sizin deyiminizle) daha başarılı bulmakda. birşeyleri taklit etmedende yeni bişey üretirim diyen adam da dünyanın en büyük yalancısıdır. cem köksal bu olayı şöyle açıklıyor "ortaya koyduğunuz ilk ürün o zamana kadar dinlediklerinizin içerde birikmesiyle oluşan tabiri yerindeyse bi kusmadır"

artık yabancı müzik dinleyip sadece, türkiyede iyi şeyler yapanlara çamur atan 'özentiler' vazgeçin çünkü ülkemizde de artık çok iyi işler yapılmakda.

evet kesinlikle katiliyorum artik Cem koksal a laf atmayi birakin ya adam o gitarla harikalar yaratiyo mu yaratiyo turner Cem Koksal i basarili buluyo mu buluyo ugrasmayin artik hem niye camur atiyonuz ki metanch4 dedigi gibi gercekten ulkemizde iyi muzik yapan gruplar ve sanatcilar var

metanch4 demiş ki:
kalipardi demiş ki:
o değilde cem köksal,vokale turner'ı getirmişken.yakındada gitara şöyle adam gibi çalan birini getirse keşke.(malmsteen vb)

turner'ın cem köksal hakkındaki yorumlarınıda öğrenseydinde ondan sonra çamur atmaya başlasaydın herkese yaptığın gibi(bütün forumlarda türkiyenin devlerine çamur atan birisi gördüğümde bakıyorum kalipardi ismini görüyorum) turner cem köksalı malmsteen'den (cem köksalın taklit ettiği adam sizin deyiminizle) daha başarılı bulmakda. birşeyleri taklit etmedende yeni bişey üretirim diyen adam da dünyanın en büyük yalancısıdır. cem köksal bu olayı şöyle açıklıyor "ortaya koyduğunuz ilk ürün o zamana kadar dinlediklerinizin içerde birikmesiyle oluşan tabiri yerindeyse bi kusmadır"

artık yabancı müzik dinleyip sadece, türkiyede iyi şeyler yapanlara çamur atan 'özentiler' vazgeçin çünkü ülkemizde de artık çok iyi işler yapılmakda.
ya kesinlikle türkiyede böyle bi yetenek olması gurur verici de bence etkilenmek esinlenmekle direkt o olmak farklı seyler çalıştıgı etüdler,parmak sağ el tekniği gitar,kıyafet secimi ( canlı da izledim?) kesilikle malmsteen çamur değil niyetim inanın ama onu ne zaman dinlemek istesem cıkarıp magnum opus u yada seventh sign i koyuyorum..

metanch4 demiş ki:
turner'ın cem köksal hakkındaki yorumlarınıda öğrenseydinde ondan sonra çamur atmaya başlasaydın herkese yaptığın gibi(bütün forumlarda türkiyenin devlerine çamur atan birisi gördüğümde bakıyorum kalipardi ismini görüyorum) turner cem köksalı malmsteen'den (cem köksalın taklit ettiği adam sizin deyiminizle) daha başarılı bulmakda. cem köksal bu olayı şöyle açıklıyor "ortaya koyduğunuz ilk ürün o zamana kadar dinlediklerinizin içerde birikmesiyle oluşan tabiri yerindeyse bi kusmadır"

tabi canım cem kösal malmsteen'den hem teknik olarak hemde yaptıklarıyla (coca coal turnesi falan) fersah fersah ilerdedir.muahahahahah yav insan yazarken utanır.abi sen kısaca ben müzikten anlamıyorum yazsana.
ha birde malmsteen'den ayrılıp arkasından bunları diyorsa heralde kösal'dan ayrılınca ağzını iyiden iyiye bozacak. :D yav birde adam dünyada parasını veren,metal yapan herkesle çalışıyor.aşağıda bunlardan bazılarını yazayım.herif zaten gezici müzisyen;
1) Yeraldığı Topluluklarla yaptığı albümler:
'Fandango' grubuyla yaptığı albümler
Fandango (1977)
One Night Stand (1978)
Last Kıss (1978)
Cadillac (1980)

Malmsteen’in ‘Rising Force’ grubuyla
Odyssey (1988)
Trail By Five Live (1989)
Collection (1992)
Inspiration (1996)

‘TNT’ grubuyla
Intuition (1988)

‘Deep Purple’ grubuyla
Slaves & Masters (1990)
Purplexed (1998)
Shades 68_ 98 (1998)

‘Mothers Army’ grubuyla
Mothers Army (1993)
Planet Earth (1997)
Fire On The Moon (1998)

Brazen Abbot’ grubuyla
Eye of The Storm (1996)
Bad Religeon (1997)
Guilty As Sin (2003)

‘Mountain’ grubuyla
Mystic Fire (2002)

'H.T.P’ grubuyla
H.T.P (2002)
Live In Tokyo (2003)
H.T.P 2 (2003)

2) Konuk vokalist olarak :
Michael Bolton, Taylor Dayne, Cher, John Waite, Lee Arron, Mick Jones, Don Johnson, Bonnie Tyler, Lita Ford, Jimmy Barnes, Paul Carrack, Billy Joel, Toshi Kankawa, Niji Densetsu, Stuart Smith, Nikolo Kotzev’in albümlerinde çalıştı.
herif müzik işçisi anlayacağınız.

metanch4 demiş ki:
kalipardi demiş ki:

Bariz taklit işte .Kıyafetleri bile.Esinlenmek ayrı taklit ayrı.Esinlenmenin ötesine gidilmiş.Gitardan anlıyorum diye herkes çıkıyor piyasaya .Bride eleştiri yapanşar illaki gitar çalmak zorunda değil tabi de çalanları da biliyorum ben iki akor basıyor tamam:)

Ben söliyim size kendi müziğini ,kendine özgü bir şekilde yaptığınızda hiç bir pürüz olmaz bence.Yalnız cem köksal başarılı olsa da ,şu anda taklidin önde gidenidir:)

Birisi demir demirkan death metal soloları taklit ediyor demiş ve tamamen alakasız bir yorum olmuş:)

Demir demirkan gerçek bir sanatçı ve müzisyendir ....

Kendine özgüdür ,atmış olduğu sololar daha çok esinlenmeye dayalıdır.

Her büyük sanatçı ve virtüöz esinlenir bu çok normal yalnız taklit yapmaz:)

bende anlamiyorum milletimizde bir camur atma enerjisi var ki sorma gitsin elestiri degil bunlar resmen karalama madem bu kadar iyi karaliyonuz siz yapin da biz dinleyelim nasil oluyomus

Şimdi tamam sizi de anlıyorum ülkemizden farklı bir solo tarzı atan ,malmsteen solosu atarak ülkemizde yankı uyandıran bir müzisyen var karşımızda Cem köksal üstad.

Eee tamam bir yandan karalamayın diyrosunuz ,karalama değil bu, gerçek.

Ben sana niye ...dan atıiyim ki.Ülkemizin sanatçısıdır sahip çıkalım diyrosunuz? İşte ben o ülkemizin sanatçısının taklit yaptığını sölüyorum ve bunu söyliyenler onun iyiliğine konuşuyor. Niye biz istemiyelim onun başarılı olmasını? Gurur duyarım ama malmsteenin kıyafetini alır ve sonra onun solalarını bariz taklit ederse ben şimdi ne diyim? Diyorsunuz ki, ülkemizin sanatçısı ,eleştirmeyelim siz yapın bi şeyler de görelim. Yaparsın kardşim al otur 8 saat çal gitar her gün birazcık kulağın da olsun yaparsın bunu ne var bunda.

Birazda şansın olsun.Müizk piyasasında iki adma tanı tamamdır.

Ülkemizin sanatçısı dediğiniz kişiye bakın bir de benim saydığım sadece bir isim vericem Hasan cihat örtere bakın?

Taklit var mı burda?

Serdar öztop? Akın eldes?

Niye bunlara laf gelmiyor acaba ,niye millet taklit demiyor bu kadar eleştiri olmuyor ?

Ülkemin sanatçısı Cem köksal eeleştirmeyelim diyin ,eleştirmeyi karalamak olarak algılayın.

Taklit abi işte yok ötesi.

Malmsteenin gölgesi :)

Var öle piyasada malmsteen cover yapan adamlar :) çok az o da onlardan bi tanesi puhahaa:p

Black_knight demiş ki:
Şimdi tamam sizi de anlıyorum ülkemizden farklı bir solo tarzı atan ,malmsteen solosu atarak ülkemizde yankı uyandıran bir müzisyen var karşımızda Cem köksal üstad.

Eee tamam bir yandan karalamayın diyrosunuz ,karalama değil bu, gerçek.

Ben sana niye ...dan atıiyim ki.Ülkemizin sanatçısıdır sahip çıkalım diyrosunuz? İşte ben o ülkemizin sanatçısının taklit yaptığını sölüyorum ve bunu söyliyenler onun iyiliğine konuşuyor. Niye biz istemiyelim onun başarılı olmasını? Gurur duyarım ama malmsteenin kıyafetini alır ve sonra onun solalarını bariz taklit ederse ben şimdi ne diyim? Diyorsunuz ki, ülkemizin sanatçısı ,eleştirmeyelim siz yapın bi şeyler de görelim. Yaparsın kardşim al otur 8 saat çal gitar her gün birazcık kulağın da olsun yaparsın bunu ne var bunda.

Birazda şansın olsun.Müizk piyasasında iki adma tanı tamamdır.

Ülkemizin sanatçısı dediğiniz kişiye bakın bir de benim saydığım sadece bir isim vericem Hasan cihat örtere bakın?

Taklit var mı burda?

Serdar öztop? Akın eldes?

Niye bunlara laf gelmiyor acaba ,niye millet taklit demiyor bu kadar eleştiri olmuyor ?

Ülkemin sanatçısı Cem köksal eeleştirmeyelim diyin ,eleştirmeyi karalamak olarak algılayın.

Taklit abi işte yok ötesi.

Malmsteenin gölgesi :)

Var öle piyasada malmsteen cover yapan adamlar :) çok az o da onlardan bi tanesi puhahaa:p

Bi sussana allah aşkına. temcit pilavı gibi aynı b.ku söyleyip duruyosun.. Piyasada senin gibi boş konuşan da çok adam var..

Kent rock fest cem köksal , joe lynn turner... 29 nisan

daniyer demiş ki:
metanch4 demiş ki:
kalipardi demiş ki:

ya kesinlikle türkiyede böyle bi yetenek olması gurur verici de bence etkilenmek esinlenmekle direkt o olmak farklı seyler çalıştıgı etüdler,parmak sağ el tekniği gitar,kıyafet secimi ( canlı da izledim?) kesilikle malmsteen çamur değil niyetim inanın ama onu ne zaman dinlemek istesem cıkarıp magnum opus u yada seventh sign i koyuyorum..

:?: :) Kusura bakmayın ama sanırım anlamadığım bir şeyler var. Cem Köksal'dan neden bu kadar nefret ediyorsunuz? Sizin yapmak istediklerinizi sizden önce mi yaptı? Bir müzisyen eleştirilirde böyle eleştirilmez ki... Cem Köksal ile aranızda kan davası var gibi hissettim. Okuyunca haset kokusu var...

Bu Cumartesi Kemancı'da olacak Cem Köksal onun yüzüne karşı söylersin konsere gelip. Hem Joe Lynn Turner'da orada olacak ona Cem Köksal'ı anlatır yanlış yaptığını turneye seninle çıkması gerektiğini söylersin....

Bu eleştirinin bu kadarı da ayıp...

Cem Köksal'ı hiç canlı dinledin mi merak ediyorum :?:

:arrow: 29 Nisan Cumartesi günü (22:00) Kemancı da görüşmek üzere...

özetlemiş "Kusura bakmayın ama sanırım anlamadığım bir şeyler var. Cem Köksal'dan neden bu kadar nefret ediyorsunuz? Sizin yapmak istediklerinizi sizden önce mi yaptı? Bir müzisyen eleştirilirde böyle eleştirilmez ki... Cem Köksal ile aranızda kan davası var gibi hissettim. Okuyunca haset kokusu var... "

kemancıda görüşmek üzere taklit!!!! bile olsa adam gibi müzik dinlemek isteyen gelmemekle hata yapar.

benim anlamadığım nokta şu bir iki tane nick var bütün sanatçılara forumlarda çamur atmakla meşgul, artık kaele almama kararı aldım bu nickleri.

ve adım gibi eminim yeni albümde takliti geç esinlenmiş bile diyemiyeceksiniz cem köksala, öyle bi kapak koyacak :D:D:D

metanch4 demiş ki:
özetlemiş "Kusura bakmayın ama sanırım anlamadığım bir şeyler var. Cem Köksal'dan neden bu kadar nefret ediyorsunuz? Sizin yapmak istediklerinizi sizden önce mi yaptı? Bir müzisyen eleştirilirde böyle eleştirilmez ki... Cem Köksal ile aranızda kan davası var gibi hissettim. Okuyunca haset kokusu var... "

kemancıda görüşmek üzere taklit!!!! bile olsa adam gibi müzik dinlemek isteyen gelmemekle hata yapar.

benim anlamadığım nokta şu bir iki tane nick var bütün sanatçılara forumlarda çamur atmakla meşgul, artık kaele almama kararı aldım bu nickleri.

ve adım gibi eminim yeni albümde takliti geç esinlenmiş bile diyemiyeceksiniz cem köksala, öyle bi kapak koyacak :D:D:D

dogru soze ne denir?

sound666 demiş ki:
metanch4 demiş ki:

dogru soze ne denir?

Buna da diyecekleri varsa,helal olsun eleştiri tabii ki yapılır zaten bir yerde forumların amacı budur.Ama konuşulanların adı eleştiri değil,bu kesin.Cem Köksal dan bahsediyoruz.Adma taklit diyin kestirip atın iyi yani

Geri