Cem Köksal

Cem köksal'ın bi röportajı wardı çok komik anlatıyim...Soruyolar cem köksala:Sizi malmsteene çok benzetiyolar die,cem köksalın cevabı:Gitarlarımız aynı,tonlarımız aynı,anfilerimiz aynı,müzik tarzımız da aynı, zart da zurt onlarca şeyimi aynı dio ama 1 tek şey farklı dio da ne kaldıysa benzmeyen, yarıldım bu röportaja...
Ya ben bu adamın neyini seyrediim adamı her görüşümde malmsteen taklidi demekten kendimi alıkoyamıyorum...
Sizi bilemem tabi kendi görüşüm...
Ve de eengin sana cevabım...
Taklit olmaktansa bi hiç olmayı tercih ederim...

bu adam kallite abiciğim yaa
adam coşturuyoo bi solosunu dinle adam bütün klavyeyi gezmezse ölüyoo
genelde baktım 15 ve 22. perdelerde kopuyooo

Herkes tarzını Yngwie Malmsteen e benzetiyor ama bence Stratovarius a daha çok benziyor.
Yngwie Malmsteen i benimsemiş ama asla onun gibi değil...
Atraksiyonları, geçişleri, hiçbirşeyini benzetemiyorum...

engine katılıyorum, ayrıca malmsteen özentisi olabilmesi bile bi başarı değilmidir? açık söliyim cem köksalın besteleri malmsteeninkilerden daha çok tat veriyo bana(murat ilkanın vokalinin de önemli bi yeri var).özellikle blood on blood süper..

10 şubatta jlt ile konser turnesinden oluşan dvd raflarda yerini alacakmış sitesindeki habere göre, sanırım bu dvd taklit diyenlere cevap olacaktır -bir üstadın taklidi olmak bile bir erdemdir her ne kadar öyle olmasada, gerçi taklit diyenler hep yabancı özentisi olarak adlandırdığımız kesim ya neyse girmeyeceğim bu konuya-.
albüm ise sanırım 6 nisanda çıkacaktı yine sitesindeki habere göre, ve çalıştığı bayan vokali google da araştırdım biraz hakkında çok bilgi bulamadım sadece caz yapan bir grupda vokal olduğunu öğrendim, bu vokal hakkında bilgisi olan varmıdır?

metanch4 demiş ki:
10 şubatta jlt ile konser turnesinden oluşan dvd raflarda yerini alacakmış sitesindeki habere göre, sanırım bu dvd taklit diyenlere cevap olacaktır -bir üstadın taklidi olmak bile bir erdemdir her ne kadar öyle olmasada, gerçi taklit diyenler hep yabancı özentisi olarak adlandırdığımız kesim ya neyse girmeyeceğim bu konuya-.
albüm ise sanırım 6 nisanda çıkacaktı yine sitesindeki habere göre, ve çalıştığı bayan vokali google da araştırdım biraz hakkında çok bilgi bulamadım sadece caz yapan bir grupda vokal olduğunu öğrendim, bu vokal hakkında bilgisi olan varmıdır?

Haber icin tesekkurler ancak sitede 20 subat denilmis dvd icin.. Bir duzeltme yapalim..

hımm nisanda yeni album mayısta üniversitelerin bahar şenlikleri aman tanrım acaba olabilir mi ?
2 sene üstüste 3 . sene de olsa fena olmaz hani
blad on blad blad on blad koçum cem abim benim uçur bizi gene

malmsteen kadar yetenekli bi adam. bunun özentilikle bi alakası yok onu çok sevebilir örnek alabilir hangimiz bi şarkıcıyı benimsemiyoruz ki ve ya hangimizin idolü yok beyendiğin insana benzemek bence kötü bişey ve ya özentilik deildir

Dün akşam cem abinin dvd ve 6 nisanda çıkacak olan albümünün tanıtımı vardı.Ben de davetli olarak geceye katıldım. '21:30 da box cafede başlayan gece,dvd nin ekranda izletilmesiyle son buldu.cem abi bizlerle sohbet ettikten sonra yüxexes grubuyla aynı masada dvd yi izledi. Kendisi gerçekten büyük bir gitarist,türkiyede ilk üçte fikrimce.herkesi kendine hayran bıraktı.umarım en kısa zamanda değeri anlaşılır.

yahu arkadaslar birakin bu muhabbetleri yok cem koksal turkiyenin en iyi gitaristi yok malmsteen e benzemiyo falan,
herseyden once turkiyede cem koksala gelinceye kadar onlarca kaliteli muzisyen var bu bir,
adam malmsteen i o kadar taklit ediyor ki ben bu adamin ciddi bir problemi oldugunu dusunuyorum. sag koluna taktigi bileklikten la minor sweep i calis tarzina ve yerine kadar. taklit olunur da bu kadar olunmaz be kardesim!
sarkilarin bazilari guzel ona lafim yok, ama bi arkadasin da soyledigi gibi vokallerde kimin oldugunu unutmamak lazim.
asalim artik bu olaylari, taklitcilik bi meziyet degildir, benim gozumde erkan ogur, cem koksaldan on kat daha iyi bir gitarist, cunku adam orjinal! bilmem anlatabildim mi

üfffff daldan kavaktan bahsetme burda be!
erkan abiyle cemin ne alakası var?!
tanımadıın insanlar hakkında yorum yapma be kardeşim.
o 10 kat ii dediin adamın cem hakkında neler düşündünü bilsen cahilline gülersin.
önce bi düşün sonra konuş.being hasty seni :D

grkm43719 demiş ki:
malmsteen kadar yetenekli bi adam. bunun özentilikle bi alakası yok onu çok sevebilir örnek alabilir hangimiz bi şarkıcıyı benimsemiyoruz ki ve ya hangimizin idolü yok beyendiğin insana benzemek bence kötü bişey ve ya özentilik deildir

Saçmalayın arkadaşlar.
Türkiyeyi bırakın dÜnyada Malmsteen kadar yetenekli kaç kişi var? Benim tanıdığım en az 3 - 4 kişi, Malmsteen parçalarını birebir çalabiliyor. Önemli olan Malmsteen çalmak değil, onun müzik zekasını yaptığın müziğe yansıtmaktır. Ve Cem Koksalin bir yada iki parçasını Malmsteeni anımsattığını düşünüyorum.

Ayrıca biri Malmsteenden daha cok seviyorum ve parçaları cok daha ii demiş. Tamam sevme konusunda bişey diyemem o, onun tercihi ama kesinlikle Malmsteenle kıyaslanamaz bu adam. Merak ettim Malmsteenin hangi parçalarını dinledin, ve ne kadar dinledin?

Vokal konusunda Malmsteen şimdiye kadar hangi vokalistiyle ne kadar zaman aralıklarla çalışmış siz biliyormusunuz? Bu adam tatminkar değil, bırakın vokalistini bateristini, adam kendini bile beğenmeyip hala devamlı değişiklikler yapıyor.

Ben Cem Koksalı seviyorum, iki kere konserine gittim, belkide albümünü aranızda ilk alanlardan biriyim ve zevkle dinledim ama ben müziğinden çok o albümü herşeyiyle tek başına o kadar iyi bir soundla oluşturmasını takdir ediyorum. İkinci albümü çıksın onu da alacağım ve zevkle dinleyeceğim ama bu düşüncelerimi değiştirmeyecek

Gerçekleri bi yana bırakıp, bu adam sadece bize daha yakın "bizden" diyerek gereksiz muhabbetler cevirmeyelim. Karşılaştırdığınız adam bir idol, dünya devi bunun farkında mısınız?

Geri