Prosesör Dc In Tamir/ Değişim.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sickstrat tarafından 28 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar selamlar. Gt 10 pedalım var, sahne pedalı, çok sahne gördü bu nedenle de zamanla bu dc in kısmında, yani adaptör soketi girişinde anlayamadiğim bir nedenle temassızlık var, adaptörünün soketini taktiğimda elektrik almıyor, ya da iletemiyor, ancak elimle oynadiğim zaman ya da belirli bir noktaya sabitlediğim zaman kablosunu sıkıntı olmuyor. Elimden de tamir tadilat işleri kendi çapımda geliyor, bunu fixlemenin bir yolu var mı ? , eğer parça değişimi şartsa nerelerde tamir ettirilebilir bu tarz arızalar, laptop, pc tamiri yapan elektronikçiler üstesinden gelebilir mi ? Teşekkürler.

2. Death

Death

410
    128
    705
    elektronikci basitce ypar 50 kuruşluk bişey saten o komponent. 2 3 lirayı geçmez. hayrına lehimleyivermesi lazım.. 5 dakikalık iş.

sickstrat bunu beğendi.
  3. Alaylı veya okullu, kafası az çok basan elektronikçi yapar onu. Ama PC'cilere gitme. Çoğu elektronik kökenli olmayabiliyor, anlamayabiliyor. Televizyon tamircisi olsun, eli lehim havyası tutuyor olsun.

cruiser_rider ve sickstrat bunu beğendi.
  4. bence fazla fişe takıp elinle oynama.

5. Bir de problem adaptörün ucunda mı prosesörün girşinde mi acaba?

cruiser_rider bunu beğendi.
  6. malesef bu konuda pek emin olamıyorum. Bunu anlamanın, başka bir adaptör takıp denemekten başka bir yolu var mıdır acaba ?

7. yok elle oynamaktan kasıt, zaten adaptörü uzun, tam dc in girişiyle oynuyorum, elimi herhangi bir metal aksama falan dokundurmuyorum. adaptörün plastik kafasıyla oynamaktan bahsediyorum.

8. Soguk lehim vardir, soketleri tam sabitlenmemis her cihazda rastlanan durum icini acip bir bak bakalim.

9. evet soket kırılmış çatlak vs. var, açıp baktım, lehim vakumu olmadiği için lehimleri çıkartamadım, çıkartsaydım, elimdeki yarı çalışan yarı çalışmayan modemin soketini çıkartıp takacaktım, yarın gidip bir elektronikçiye hallettireceğim. yalnız merak ettiğim bir şey var, tam boy bulabilir miyim bu soketi, boy olarak alternatifleri var mıdır acaba ?

10. Lehim vakumu yoksa cok telli bakir iletken kablo ile lehimi alabilirsin. Ayni soketi bulamayabilirsin, soketi gormeden kesin bulursun diyemem ama standart 2-2,5 mm pedal jacki ise bulursun.

Kutay_ ve sickstrat bunu beğendi.
  11. teşekkürler izzzyy hallettim sorunu. tam oturan bulamadım, yanda biraz boşluk kaldı ama sonuç olarak halledildi sorun.

12. Rica ederim, halletigine sevindim. Islevsel bir sorun yoksa hic onemli, mekanik durumlar bunlar.

sickstrat bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş