Gitarımda Ki Çıkartmayı Çıkarsam Sorun Olur Mu ?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda TRM tarafından 26 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

 1. TRM

  TRM

  Arkadaşlar gitarıma çıkartma yapıştırmak gibi kötü bir hata yaptım.Şimdi bu çıkartmayı çıkarsam iz kalır mı, kalırsa temizleyebilir miyim?
   
 2. Büyük ihtimalle kalmaz. Gitarın üzerindeki cilayla alakalı tabi ama ben klasik gitardan 15 senedir takılı duran golpeador söktüm, orda bile iz kalmadı.
   
  TRM bunu beğendi.
 3. Güzel bir temizleyiciyle sökersen sıkıntı olmaz. benim de sökmüşlüğüm var, my dükkandan aldığım ürünle yavaş yavaş söktüm. Bazı arkadaşlar maket bıçağı kullanmak gibi bir hata yapabiliyor, asla tavsiye etmem.
   
 4. Testereyle deneselermiş bari :D
   
  hgssc bunu beğendi.
 5. çıkarmanın cinsine göre değişir. vinil ise iz bırakmadan çıkar...
   
 6. Baktınız iz kalıyor, aseton hani o yoksa "Metil alkohol" hani teçhizatlıysanız tiner yada Gazyağı(mazot diyelim artık) çıkaracaktır iz kalması durumunda. Hem Klasik gitara nasıl iz bıraksın ki ??
   
 7. senin gitar mat boyaydı dimi yapışkan gitarın boyasında kaırsa parlak ve yapışkan kalabilir
   
 8. Keskin bir alet, selülozik tiner, aseton gibi şeyleri kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem. Alkol ve sentetik tiner (gaz yağı da olabilir) ile kolaylıkla sökülebilir. Çok güneşe maruz kalmadıysa izi kalacağını sanmam, eğer kalırsa da ufak bir pamuğa araba boyası için kullanılan ciladan sür ve iz kalan yeri temizle. (daha önce yaptım gayet güzel işe yarıyor, hatta gördüğüne inanamayıp, hızını alamayıp tüm gitarı cilalıyorsun:)).
   
 9. TRM

  TRM

  Klasik değil elektro :)
   
 10. TRM

  TRM

  Hepinize teşekkür ederim söylediklerinizi deneyeceğim :)
   
 11. wd40 stickerların şu yapışkan kısımlarını çıkartmak için kullanılıyormuş. ben bunu öğrenmeden önce silgiyle çıkartıyordum. tabi gitarın yüzryinde kullanılabilir mi bilmiyorum.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş