Aylin Aslım

çok güsel çok tatlı..daha lise 1 de falandım herhalde ilk albüm çıkmıştı..çok sevmiştim.."keşke" favorimdi..düşünün kaç yıl beklemişim çıkmasını...
avare korkunç,dinlemeden geçiyorum..1-2 defa çalmıştır playlistte,o da kazayla
gülyabani çok eğlenceli..,ruh halime uygun,tatlı..ben kalendermeşrebim de aynı tatta bununla..pek "aylin" değiller ama fena olmamış..
sokak insanları kanımca albümdeki sözleri en güzel şarkı...hafif bi teoman "rapsodi istanbul" kokuyor ama çok sağlam şarkı...
"olduğun gibi" de kalbimden vurdu beni açıkçası..nasıl samimi nasıl içten..giden bi sevgili böyle güzel açıklanır ancak..
"böyledir bu işler",tamamen piyasadaki ilişkiler durumları..aylin hem "kayıp kızlar"'da hem de bu şarkıda gerçekten içinde bulunduğumuz ve yaşadığımız yarı çarpık hayatı çok iyi anlatmış..
güldünya'yı her dinlediğimde tüylerim diken diken zaten..
"beyoğlu kiminoğlu"nda ise yine bizi buldum.."bu saatte kızlar nerde mecburen evlerinde" satırları özellikle...
gelinlik sarhoşluğu cezanın kardeşiyle beraber hazırlanmış,"börrrk bu da ne?"şokundan sonra sözlere daha bi yoğunlaştım..olmamış belki böyle pervasızca çığırtmak ama aylin aslım zeki insan..bunu da bu albümde bi kez daha gördüm ben,ne yaparsa yapsın zeka tılsımları görünüyor her şarkıda..sevdim ben..çom farklı bi aylin var ilk albümden ama,bu da güzel.."yemişim hayatını.amaaan" modunda bi albüm işte

avare korkunç,dinlemeden geçiyorum..1-2 defa çalmıştır playlistte,o da kazayla

avare isimli bir şarkı "gülyabani" albümünde bulunmamaktadır. ancak albümü almak yerine, internetten "mp3 arşiv" halinde indirirseniz ilk track olarak, bu saçma şarkıyla karşılaşıyorsunuz. yani "gülyabani" albümünün bu "avare" isimli şarkıyla yakından uzaktan alakası yoktur.

ayrıca "gülyabani" isimli şarkının videosu da cuma gününden -yani bugünden- itibaren tv'de dönmeye başlayacaktır.

Gülyabani klibi fena olmamış, hatta baya da hoş olmuş... Yalnız çok az vermiyorlar mı?? Güldünya'ya klip çekilmesine imkan pek vermiyorum... Çoğu müzik kanalında yayınlanmayacağı belli olan bir şarkıya klip çekmezler...

İyi olmak yetmiyor, duyarlı da olmak lazım ya.. Aylin Aslım sadece iyi müzik yapmıyor, uyandırıyor insanı, ayıltıyor. Öyle bi güzel duruyor hem sahnede, hem hayatta bence. Kolay kolay da bozulmayacağa benziyor. Bu yüzden süper diyorum ben, bravo yani..
Bi de şu albümün gala gecesinde giydiği sağında solunda plaklar olan kıyafeti çok iyiydi ;)

monster_girl demiş ki:
GORGOROTH666 demiş ki:
gülyabani ye klip çekmiş çok güzel olmuş ama ben güldünya ya bekliyordum ama üçüncü belkide güldünya olur belli mi olur
bence de klip guzel olmus ben de guldunyaya klip cekilmesini isterdim ama malesef o sarkı trt tarafından yasaklandı :(

evet arkadaşlar ya ne yazık ki Güldünya trt tarafından yasaklanmış Aylin Aslım hakikaten TheLyreofOrpheus da dediği gibi duyarlı bi insan ve çok iyi yapıyor hakkını çok çok iyi veriyor bu işin her dinlediğimde irkiliyorum Güldünya'yı...............olay içler acısı zaten ve bi sanatçının boyle bir duyarlılığına boyle bir yaklaşımına yasak..............ÇOK YAZIK............

oysa ki güldünya gerçekten çok önemli noktalara değinen bi şarkı olmasının yanı sıra albümün en iyi parçası ve insanın tüylerini diken diken eden tek şarkısıdır ve klip gelmelidir albüme bakarsak da güzel bir albüm olmuş ama ilk albümmü bumu karar veremedim aahh da çok güzel bir şarkı ama şu olduğun gibi falan pek olmamaış gibi ama iyi yani..

Tabi ki doğu toplumunu tanımayan insanların bu tür yorumlar yapabilmeleri çok doğal. Zannediyorum hepiniz o eleştirdiğiniz apartman çocuklarından farklı değilsiniz. Rasyonel(!) tabanını erkek-kadın eşitliği gibi hilkat garibesi bi düşünceden alan ve batılılaşma denen şeyi "namus"un kişisel tercihler sayesinde feda edilebilmesini sağlayan birşey olduğunu kabul eden görüşlere sahip "batılı", "medeni", "çağdaş" insanlar, "namus"un ne kadar büyük bir değere sahip olduğunu anlayamazlar. Peki çağdaş arkadaşlar... Kaç taneniz okumuştur Shakespeare'in eserlerini? Pek fazla zannetmiyorum. Batı edebiyatının bugünkü uzantısının en büyük eserlerinden bazılarını veren ve bugünkü batı toplumuna birçok manevi değeri de aktaran bu şahsiyetin eserlerinde nelere dikkat çektiğini, neler söylediğini bilseydiniz, zannediyorum böyle konuşmazdınız... Kadın-erkek eşitliğinin o woodstock gençliğinin reddetiği materyalizmin evrensel bi yalanı olduğunu anlardınız...

Geri