Aylin Aslım

bilmem etmem hiç; yine kanalın birinde bir konser kaydı izliyorum (gerçi izliyorum denemez öyle geçerken takılmışım max.2-3dk, muhtemelen dream) wamp oluşturmuş transparanlı bir dişi var detone olup duran!! bu sarhoş kim acaba dedim?! daha sonraları birkaç yerde daha gördüm (sanırım hormon etkisiyle tanıdım, yoksa aynı kişi olduğunu ne bileyim?!) adı geçti birkaç yerde daha... daha da sonraları bu kalender klibi çıktı......
bu durumdan bağımsız; son bir kaç haftadır başını yakalayamadığım bir klip var, hep ortasına yada bitişine denk geliyorum! böyle bir terkedilmişlik duygusuyla, kendi halinde, saf, temiz, acemi bir tavırla yitirdiği aşkına seslenen, belki çok güzel değil ama çok tatlı bir kız var! şarkısını, adını öğrenmek için sonuna kadar dinledim, -bekledim-! ama saolsun keskin zekalı powerturk ekibi niyeyse sadece klibin başında yazıyor isimleri!!! yine de oyun bu ya; geçen birkaç gün önce klibin başını yakaladım!!! merakla bekliyorum; kim acaba bu esrarengiz tatlı şey diye.... ve işte isim logosu da göründü!! arkasından yazılar:
AYLİN ASLIM
SENİN GİBİ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ne diyebilirim ki? üzüldüm sadece, gerçekten üzüldüm; hem de hiç tanımadığım bir insan için.....

1976 yılında Almanya'da Lich adında küçük bir kasabada doğdu.

1994’ten itibaren İstanbul'un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı coverlar söyledi.

1996’da beş kızdan oluşan “Zeytin” adlı rock grubuyla canlı müzik piyasasında dikkatleri çekti.

1998 Roxy Müzik Günleri’nde 2.’lik ve 1999 Roxy Müzik Günleri’nde Jüri Özel Ödülü kazandı.

1998’de “Süpersonik” adlı grubu kurdu ve oldukça alışılmadık elektronik altyapılı parçalardan oluşan repertuarına karşın kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı.

2000’de “Gelgit” isimli alternatif elektronik pop albümünü Power Records’dan çıkardı.

2000’de müzikal direktörlüğünü yaptığı “H2000” organizasyonunda, BUSH, Chumbawamba, GusGus, Lamb Jay Jay Johanson gibi dünya müzisyenleriyle aynı sahneyi paylaştı.

2001’den itibaren H2000, Creamfieds ve Rockistanbul gibi büyük organizasyonlarda ve Tindersticks, HIM, Placebo, Macy Gray ve Queen Adreena gibi büyük konserlerin açılışında sahne aldı.

2003’te Mor ve Ötesi, Athena, Bülent Ortaçgil, Vega, Feridun Düzağaç, Bulutsuzluk Özlemi ve Koray Candemir’le birlikte “Savaşa Hiç Gerek Yok” single’ında yer aldı.

2003’ten itibaren elektronik sound üzerine kurulu ilk albümünün şarkılarını sahnede “Süt’lü” adını verdiği proje dahilinde, sert rock versiyonlarıyla söyledi.

2003’te ilk albümünde yer alan “Senin Gibi” isimli şarkısı Yunanlı pop müzik sanatçısı Teresa tarafından Yunanca yorumlandı. Teresanın albümü 2005 yılı içerisinde Türkiye’de de yayınlanacak.

2004’te Murathan Mungan’ın “Söz Vermiş Şarkılar” albümünde “Kimdi Giden Kimdi Kalan” şarkısını yeniden yorumladı.

2004’te DJ Mert Yücel’le birlikte yaptıkları “Dreamer” adlı İngilizce single İngiltere’de Baroque Records UK tarafından yayınlandı ve İngiltere’de Balance Chart UK’de 3 numaraya, Amerika’da Balance Chart USA’de 1 numaraya kadar yükseldi.

2004’te Fatih Akın’ın “Duvara Karşı” filminde ilk albümünden “Senin Gibi” adlı şarkısı yer aldı.

2005’te Teoman’ın “Balans ve Manevra” filminde rol alan Aylin Aslım, filmin Pasaj Müzik tarafından yayınlanan soundtrack’inde Teoman’ın “Bazı Yalanlar” isimli parçasını yorumladı.

2005’te Bulutsuzluk Özlemi’nin “Felluce-Bağdat” adlı single albümünde “Bağdat Kafe” adlı şarkıda vokalde Nejat Yavaşoğulları’na eşlik etti.

2005’te Kutluğ Ataman’ın çektiği “İki Genç Kız” filminin soundtrack’inde ilk albümünden “Keşke” adlı şarkısı yer aldı.

kapakcd.JPG

bu kadın son albüm çıkarmasaydı en sevdigim sanatçılardan birisiydi. hele şu klip çektigi şarkı duyar duymaz kapatıyorum kanalı. gına geldi. son albümden önce severdim kendisini.

ya abi bende sevdim son albümünü hele 'böyledir bu işler'diye bi şarkısı var,bayıldım,ilk albümü daha elektronik altyapılıydı bu daa bi rock olmuş,bu kadar kötülemeyin yahu iyi iş çıkarmış kız

bir insan bu kadar eleştiriliyorsa zaten iyi bir konumdadır. kaale alınan bir insan demektir, yoksa hiç konuşmaz geçerdiniz. ben kendisini tebrik ediyorum, ayrıca sahne dışında da çok tatlı bir insan kendisi. herkes sahneye çıktığında değişir arkadaşlar. :) :)

Çok güzel, çok tatlı, çok karizmatik... Tacı da çok yakışmış, tam bir kraliçe olmuş. Ben kalender meşrebim yorumu da bence çok hoş. Maşallah diyorum başka bir şey demiyorum.
Bitanesin Aylin Abla!

ilk albümü dinlemedim...o yüzden karşılaştırma yapamicam...Ama bence son albüm gerçekten iyi olmuş.Piyasanın üstünde ve bence piyasa için yapılmış bir albüm de değil hani

valla ben ilk albümden beri biliyorum ve performanslarının nasıl olduğunu da biliyordum. fanta konserinde ilk defa canlı izleme olanağı buldum ve beni bir kez daha büyüledi

bunlar kız grubu kurarak fan toplamaya çalışıyorlar... zaten canlı performanslarını izleyen elektro gitaristin bir şey bilmediğini anlar.ARKAYA Bİ OÐLAN KOYMUŞLAR SOLOLARI FLN O ATIO.

BU NASI GRUP?????

AMA AYLİN ASLIM'IN SESİ GÜZEL............

gatorgrup demiş ki:
bunlar kız grubu kurarak fan toplamaya çalışıyorlar... zaten canlı performanslarını izleyen elektro gitaristin bir şey bilmediğini anlar.ARKAYA Bİ OÐLAN KOYMUŞLAR SOLOLARI FLN O ATIO.

BU NASI GRUP?????

AMA AYLİN ASLIM'IN SESİ GÜZEL............

kesinlikle katılmıyorum aylinin sesi güzel tamam ama grup da gayet iyi çalıyor.nedir bu "bişey bilmiyo"culuk anlayamıyorum.
ülkemde herkes müzik otoritesi...

ya agbi grup degil ki. aylin aslim. o kizin calamadiginin ben de farkindayim. ama onlar grup olarak çıkmadılar. aylini seven sever sevmeyende öyle atıp tutmasın. ilk albümden itibaren bi geçmişe gitsin görsün icraatları öyle konuşsun

beyler bayanlar;
ben konya fanta festivallerinde gördüklerimi söylüyorum.Grup üyesi olan önde bi elektro gitarist(kız) bir de arkaya sinmiş grup elemeanı olmayan bir elektro gitarist(oğlan) kız orada formalite icabı bulunuyor ve arkadaki gitarist(sinmiş olan) icraat yapıyor.öndeki kız soloda elini kıpırdatmazken arkadaki yırtınıyordu.

NERDE GRUP ANLAYIŞI???????????

grup anlayışı "herkes solo atar" değildir.
aylin aslım ve tayfası başarılı bir projedir. farkındaysanız gruptur demiyorum.grup bence iyi çalıyor ayrı, güzel bir imajdır yani.ayrıca ben aylinin ilk albümünü de çok beğenirim.ama mesele beğenme beğenmeme değildir. anlaşamadığımız yer de burası zaten. kızlardan kurulu bir rock grubu imajı tutuyor mu kardeşim: tutuyor işte. sonuç olarak gayet başarılı bir proje.
benim memleketim insanının eşi benzeri yok şu dünyada yahu.adamlar nelere dikkat ediyor allah allah :)
formaliteden gitarcı haydi kooooş...
ben de sahnede iyi dururum beni formaliteden grubuna almak isteyen yok mu? çok iyi solo atar numarası yaparım;böyle elimi getirip götürerek :)

aylin tamam da o yanındaki kızlar kim öyle olayı nedir yani onlar çalsa noolur çalmasa noolur herşey şekilden ibaret olmuş kardeşim ben bunu anladım

Bende fanta festivalinde ilk kez dinledim. Benimde dikkatimi kız elektrocunun fazla çalmadığı dikkatimi çekti ama yinede Aylin Aslım ve Tayfasının yaptığı müzik güzell...

Geri