Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

Gitarlar: Cort EVL-K4 ve Cort X6 + Markasını bilmediğim eksi bi akustik ve klasik gitarım da var:)

Pedal: Morley Bad Horsie 1

Amfi : Behringer V Tone GMX 210 = işte açıklama yapmam gereken tek alet, gerçekten cok seviyorum bu amfi yi üstündeki efektler gercekten iyi ve amfi modellemeleri sayesinde istediğim tonlara kolayca ulasabiliyorum ve 2 kanal a da distortion atabilmeniz cok iyi bir özellik bence :)

Gitarlar...

Fender American Series Stratocaster
İbanez RG2550
Yamaha Akustik
Prince marka Bas gitar

Pedal - Processor...

İbanez TS9 , Boss GT-8

Amfi...

Marshall JCM 2000 TSL 100 Kafa

Kabin...

Crate 4*12 Kabin (Celestion Vintage 30 speaker)

Bende yazayim,simdilik.Ucuz gitar ve anfimin arasina sirasiyla.
El yapimi tunerim:mavi ekran aydinlatmasi,true bypass olusu ve kapali konumdayken jack takili olsa bile pil bitirmemesi haricinde bir ozelligi yok.
El yapimi overdrive/booster pedalim
El yapimi volume pedal
Bad Horsie 1den yapilmis Bad Horsie 2
Modifiyeli Marshall Guvnor
Behringer Gdi21
Boss DD6
Volume pedal

GİTAR;Vintage serisi 1952 fender telecaster RI(perdeleri jim dunlop 6105 ile değiştirildi bence çok ta iyi oldu)
http://www.fender.com/products/search.php?partno=0100202850

VOX VAH VAH;1975'te sınırlı sayıda üretilen orjinal ingiliz malı vah pedalım,10 tane cry baby'İ cebinden çıkarır,ne de olsa eski toprak..
http://members.chello.nl/~t.heertjes/wah/75voxsl.jpg

Legand marka el yapımı true bypass ts9 muadili tube screamer..(ts 808 i boost amaçlı kullanıyorum)

İbanez TS 808 tube screamer

Boss tr-2 tremolo pedalı

Mxr Dynacomp

İbanez Valbee 5 watt Full lambalı amfi

Korg ca 30 tuner

Bir de izmirden aldığım ilk amfim var el yapımı iki kanal bişey 15 watt.

Bas Gitarlar

Esp b50
Esp b206
Cort b4 (yakında yamaha rbx 375 olacak)

Elektro Gitarlar

Modifiyeli squier
Cort x6

Bas Amfiler

Marshall B65 (iki tane)
Hartke B150

Elektro Amfi

Marshall MS-4 (olsun kalabalık gösteriyo:))

Pedallar

MXR M80 Bass Di
Electro Harmonix Black Finger
Fender PT-100 (bu da kalabalık gösteriyo:))

dreamkiller demiş ki:
o günden beri bu gitarı arıyorum peşindeyim haberin olsun :)

sadece sesini duyabilirsin sıcak adana akşamlarında ara sıra bu gitar ki daha direkt güneş ışığına ve hiçbir sahne ışığına vs maruz kalmadı.Çünkü müzik benim için sadece zevk veren bir alışkanlık.

Evet arkadaşlar benim ekipmanımda :

Elektro gitar olarak :
Fender Standart Stratocaster (Solak) : Eşik Manyetiğini (pickguradı kesip) Humbucker Seymour Duncan SH-5 taktım , ayrıca gitarımı ara sıra baritone haline getiriyorum . . .
-ton olarak müthüş tonlar alıyorum . . . Fakat gitarımın sapı sonradan değiştirildiği için pek rahat değil :( Ama orjinal sapıyla müthişti :)

Klasik gitarda :
İspanyol Sanchez gitar kullanıyorum
-eski bi gitar olduğu için model tanımlaması yapamıyorum ama tonları gerçekten çok doğal . . .

Akustik gitarda :
Bi tanıdığımın hediye ettiği elyapımı bi gitar kullanıyorum . . .
-El yapımı olduğu için tonları çok iyi . . .

Amfi olarak :
evde Aria AG-10 amfi , dışarıda ise Marshall AVT-100 kullanıyorum . . .
-Aria amfi çok iyi drive a sahip beni baya bi tatmin ediyo , Marshallı tarif etmeye gerek yok zaten . . .

Efekt olarak :
Digitech RP-80 (amfi modelleme de ve delay efekti için) , Cry Baby GCB-95 wah (baya eski bi pedal pil kapağı yok pil i pedalın kapağı açarak koyabiliyosun ayrıca modelinden emin değilim çünkü silinmiş) , elyapımı volume pedal , el yapımı marshall guvnor klonu distortion pedalı
-Digitech i bi kaç efekt için kullanıyorum fazla alet taşımamak için kullandığım efektleri zaten bu alet üzerindeki en iyi efektler , Cry Baby Vintage ise çok sıcak tonlara sahip "ne varsa eskilerde var" dedirten mükemmel bi pedal , el yapımı pedallarım zaten sorunsuz dip gürültü sorunu filan olmuyor . . .

Tel olarak : Yamaha veya Elixir kullanıyorum (Yamaha yı Baritone için kullanıyorum gitarı bu halde uzun süre tutmadığım için , Elixir ise ömürlük :D )
Pena olarak : İbanez Steve Vai imzalı penalar veya planet waves kullanıyorum.
Askı : Planet Waves ama omzumu kestiği için değiştirmeyi düşünüyorum
Kablo olarak : Gitardan pedallara planet waves devre kesicili kablo , pedallar arası Fender Kablo kullanıyorum.

Bide ileride almak istediğim İbanez RG370DXL var elimde bu gitara takmak üzere bekleyen EMG81 ve 85 manyetiğim var . . .

Ayrıca denemeyi seven arkadaşlar benim gitara GT-6B veya MXR M-80 bağlayıncada süper tonlar elde edilebiliyo :D

epiphone les paul studio sapı bana kalın geldi ama tonları çok güzel özellikle hafif gainli tonları
zoom g2.1u digitechin orta sınıf pedallarına yaklaşmayın piyasada bu varken
marshall mg15dfx clean tonlarına bayılıyorum ,distortionlar idare eder.

SchisM demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:
Başlık son mesajlarda bilgi paylaşımından çok gövde gösterisine dönmüş gibi yine. =)

eğer banyasa yok abi o kadar iyi bi ekipman yok :S

zaten açıklama amaçlı yazmıştım ben her aletin altında fikirlerim yazıo :D

Aksine son mesajlar arasında bi tek seninki olması gerektiği gibi, diğerleriyse genel anlamda marka ve modelden öteye gitmemeye direniyo. Kim senin pedalını, gitarını öğrenmek istesin ki, taş çatlasa bi Fender Strat falandır, bunu ben okusam ne, okumasam ne. Bana denemediğim pedallar, amfiler, gitarlar hakkında bilgi gerek yani, en azından başlığın amacı buydu.

Bu başlığın ilk sayfalarına bakarak pedal almışlığım falan var ama "bilmem_ne"nin pedalı MT-2'ymiş deyip, gidip Metal Zone alcağımı sanmıyorum. :D

Vine_Inlay demiş ki:
SchisM demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:
Başlık son mesajlarda bilgi paylaşımından çok gövde gösterisine dönmüş gibi yine. =)

eğer banyasa yok abi o kadar iyi bi ekipman yok :S

zaten açıklama amaçlı yazmıştım ben her aletin altında fikirlerim yazıo :D

Aksine son mesajlar arasında bi tek seninki olması gerektiği gibi, diğerleriyse genel anlamda marka ve modelden öteye gitmemeye direniyo. Kim senin pedalını, gitarını öğrenmek istesin ki, taş çatlasa bi Fender Strat falandır, bunu ben okusam ne, okumasam ne. Bana denemediğim pedallar, amfiler, gitarlar hakkında bilgi gerek yani, en azından başlığın amacı buydu.

Bu başlığın ilk sayfalarına bakarak pedal almışlığım falan var ama "bilmem_ne"nin pedalı MT-2'ymiş deyip, gidip Metal Zone alcağımı sanmıyorum. :D

bi çok mesajda açıklama sıfır doğru söylüyosun . . .

internette takılırken siteyi gördm .denk gelmşkn ben de kayıt olup yazayım dedm . benim setup şöle

gitar : j&d brothers gibson kasa.modelini bilmyrm ama tone una hayrn olup aldğm bi gtr .bu kdr iyi olcğnı sanmyrdm.epiphone dan iyi bence.
anfi:laney in 3o watt lık hcrm fln die bi modeli var .oda gayet başarılı ufak bir odada bateriyi bastırabiliyo.

1- Line 6 Tone Core Dr. Distorto: tam anlamıyla distortiondır.ayrıca feedback kontrolü olması gitarı öttürmeyi kolaylaştırıyo. bunun ve dierlerinin sayesinde tool dan jambi yi talk box sız çalıyorum gayet benzer bir şekilde.

2-Line 6 Tone Core Space Chorus: tek kelimeyle inanılmaz vibrato su bile var .you tube da videolar ı olcaktı .tavsiye ederim.ama şunuda belrtym line 6 lar trkyede çok pahalı ben tandk fln amrkdn aldım yoksa trkyeden alınmaz sırf dr. distorto 160 euro . ben ikisini ondan ucuza aldım :D bu da tavsiyem olsun.

3-Morley Bad horsie 1: snrm bilmeyen yoktur gayet başarılı bir wah anlatacak bişey yok.

4-Boss dd3 digital delay: sanrm bana uygn en iyi delay. hold özelliği sayesinde sonsuza kadar delay leyeblyrsn.

5-Digitech rp100a:gitarı ilk aldığmda almştm.şimdi ekstra efekt ler ve pre amp olark kullanyrm.

bide ekstradan geçen gün ikisini 40 ytl ye aldığım 4.57 metrelk planet waves jack lar inanlmaz güzel.3 ayda bir 10 ytl vercğme ömür boyu garantsi olan kaliteli bişey almak daha mantıklı geldi .

hadi eyvallah...

bide aklıma takıldı forumu açan arkadaş ın setup ta yazmış bcb60 die bi pedal çantası biri anlatablrmi ben vala benmkleri normal çantada taşyrm 5 kilo fln hepsi :D ----bcb60---- saolun

bc.riche nj warlockum vardı onu sattıktan 2 ay sonra satma nedenim olan cort evl z4u aldım gitarın distorsın tonları bekeldigimden cok daha iyi azıcık bas agırlıklı onuda biraz tizleri acıp normale getiriyorum

89 kore yapımı 20 watt bc.rich anfide oldukca guzel tonlar almaktayım evde.... mt2de pedal ..

Geri