Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

en iyi dizilim olmamakla beraber ben gitar - tuner - wah - booster - preamp(amfi) - eq - phaser- chorus - delay - poweramp(amfi) - kabin şeklinde kullanıyorum. tabi bunlar tamamen tercih meselesi. sizin için en iyi olanı deneye deney bulabilirsiniz.

gitarım fender strat mexica yapımı-amfi marshall mg100dfx-gt8-gt8 almadan önce aldığım ve satamayıp elimde kalan boss od20 ve digitech rp100-ha bi de yakında jackson dkmg dinky'm geliyo-bu kadar :)bi de genelde kullanmadıım küçük bi fender frontman amfim daha war...
Dostum OD-20 ni neden satmak istiyorsun ki. O pedal artık üretilmiyor ve hayırdır, şikayetin nedir pedal hakkında ? :))

bir arkadaştan 30 tl ye aldıgım bir klasik gitar. klasik gitar deyip geçmeyelim sapı atık odugundan dolayı süper bi distortion sesi veriyo. bizde bole idare ediyoz :D

57 reissue strat , Hughes and kettner tubeman , memory toy , cry baby 535q , boss sd 1 , mxr 10 band eq , Nasipse bir de compressör :) Eventide time factor çok güzel pedal paraya kıyacaksın aslında

Bir gitar vokalist olarak; Pedallar; Marshall Compressor, İbanez Tube Screamer, Ultimate Drive Hi Gain ( ocd clone ), Boss CE5, Boss DD3 ve Boss Tu 2. Amfim ise; Vox Vt - 20+. Gitarım Fender Stratocaster Classic Series 60's Lake Placid Blue. Mis gibi sade vokal setup. Bana yetiyor :)

Gitar:
Amerikan Gibson SG

Pedallar:
Boss tu-3
Cry Baby KH-95
Mxr ZW-44
ISP Noise Decimator
EHX Metal Muff
Mxr Zw-38

Amfi:Bir adet Blackstarım olacak umarım şimdilik küçük bir amfi ile takılıyorum

Gitarlar;

Gibson L.P. Zakk Wylde Custom
Jackson WR1 Custom Shop
Esp Mx-250II Custom
Esp KKV-380 Custom

Rack Sistem;

ADA Mp-2 / Tube Preamp
ADA Micro Tube 200w / Power Amp
ADA Tube Amp Power Emulator / Ampulator
ADA Mxc / Midi Expandable Controller
Mesa Boogie Rectifier 2x12 Horizontal
Skb 3U Case

gitarlar: ibanez rg 1570 prestige ve rg 3550 rg 370dx
jackson DK_1 SL_2 RR1
gibson les paul standart custom shop
amfiler: ENGL invader 150 + kabin marshall JCM2000 ve 1960 A kabin
prosesor: pod hd 500
pedallar: kh wah chorus delay flanger chromatic tuner noise gate loop station eko croch ve mt-2
samsoon wireless sistem vs..

Gitarlar: Schecter Jeff Loomis FR ve Cort X-1(Abim çöktü gibi ama :D )
Amfi: Cort CM10G(Kalitenin paçadan aktığı efsane bir amfidir)

1 sene aç kalarak gitarı aldık, gelecek seneye de güzel bi amfi alabilirim umarım.

578657_10151019629679641_1197070939_n.jpg

bw6pm.jpg

9ntmc.jpg

blyrk.jpg

Fotoğraflarına şimdilik yer veremediğim Washburn X50PROFE ve Ibanez RG320FM mevcut ayrıca...

JTM30 geldiğinde fotoğraf makinam bende değildi, atari tabancasıyla çektim kusuruma bakmayın...

2266 için yazdığım naçizane bir inceleme yazısı mevcut: http://www.gitarpedal.net/forum/showthread.php?28695-Marshall-Vintage-Modern-2266-İncelemesi

vintage modern ve esp strat mükemmel bir takım olmuş. çıkacak soundu az çok tahmin ediyorum.şahane george lynch oynanır:) uzun zamandır çalmak istediğim bir setup videosu görmemiştim.

Teşekkürler :)

VM bugüne kadar en çok etkilendiğim amfilerden birisi. Marshall Crunch ve Hi-Gain'ini en güzel ifade eden amfilerden birisi bana göre hatta, kullanıcıları ikiye bölünmüş durumda, bir kısmı en güzel Marshall olarak diğer kısmı da en rezil Marshall olarak görüyor. Ben en güzel tarafındayım, sevmeyenlerin kaçırdığı noktalar bana göre amfinin kabin ve gitar seçmesi. Kesinlikle net ve parlak bir gitar olmalı, mümkünse teller her daim yeni kalmalı. Marshall 425 kabin ile (1960'tan daha küçük ebatlarda, İngiliz Greenback mevcut) muazzam, 1960 ile idare eder ama V30'lular ile hiç beğenmedim. Slash V30'lar ile bir süre kullanmış bu amfiyi. Önünde Bottle Rocket'i açınca sanki Soldano'culuk oynuyoruz :)

JTM30'u ise cıngıl cıngıl clean tonlar için kullanıyorum. Fender amfilerden daha iyi Fender tonu veriyor resmen :) Bunun da üzerinde İngiliz V30 var, Gain ve Vol. köklendiği, Midler de Bas ve Tize göre biraz daha geriye çekildiği zaman gürül gürül bir drive geliyor bu amfide de ama asıl numarası Clean'ler.

benim de gilbert kullandıktan sonra dikkatimi çekmişti. sanırım bu amfiyi ismindeki modernden etkilenip jvm tonları bekleyen kesim beğenmiyor. benim gibi az kontrolden çok ton çıkartmayı seven kesime daha çok hitap ediyor. zaten ideal marshall bence boosterla coşacak çok fazla high gain olmayan amfiler. bir jvmye yüklenmektense pleksiye rat 2 çakıp coşmayı tercih ederim :D

bir ara böyle bir setup ayarlamiştim kendime. yani çizmiştim. metal için. emrah almış abimizde içinden reverb chorus ve delay i (send-return) yapmam
konusunda fikir vermişti. belki hoşunuza gider.

ANALOG setup.jpg

Geri