Iletken Boya Ve Bakır Bant

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Zengin Muhendis tarafından 15 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Selam arkadaşlar iletken boya bulabileceğim bir yer bilen var mı ? İnternetten satın almak tercihimdir. Onun dışında Ankara içi satan bir yer bilen varsa yardımlarını bekliyorum:)

2. Bakır bant Türkiye'de yok sanırım ama yerine alüminyum bant kullanabilirsiniz. Yada beklerim derseniz ebay, warmoth veya stewmac ten temin edebilirsiniz.

Zengin Muhendis bunu beğendi.
  3. Ebay de çok komik fiyatlara Çin'den bedava kargoyla satılıyor. Aliexpress'de de mevcut.

4. Bakır bantı hiç bir yerde bulamadım dediğiniz gibi. Sadece alüminyum bant var. İletken boya ise tam bir komedi oldu. "Abi boya var ama iletken mi değil mi denemedik" cevabını aldım girdiğim çoğu yerden :D

CoolDoG bunu beğendi.
  5. İletken gümüş boya var Türkiye'de daha çok. Onu kullansam nasıl sonuç alırım bilginiz var mı acaba?

6. Gayet iyi sonuç alırsınız, biz SEM numuneleri için kullanıyoruz. Aslında ufacık miktarda sürüp, avometre ile iletkenliğine bakabilirsiniz, iletiyorsa tamamdır. Bazen satılan ürünle içeriği aynı olmayabiliyor.

Bu arada üstte dediğinizi biliyorum, korkunç bir durum. Ben ne cevaplar aldım zamanında. :) Yanlış hatırlamıyorsam eskiden Karaköy'de bir yerlerde iletken boya vardı.

7. Sona boyası diye sorarsan, hemen bilirler.

8. hocam sona boyası diye arattım ama bir sonuç çıkmadı soba boyası mı olacaktı o ?

9. Aynen, bir gümüş rengi var birde altın.

10. Tekzen'de sprey soba boyaları vardı onlar da iş görür mü acaba?
    Şunun gibi

Bu Sayfayı Paylaş