Gt-2 Ve Ss-20 Dışında Iyi Sonuç Veren Clean Kanal Amp Similatör

'Elektro Gitarlar' forumunda cikilan tarafından 25 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. Başlıkta da yazdığım gibi bir amp similatör var mı? Özellikle clean amp olması tercihim. Yorumlarınızı bekliyorum

2. voodoo lab giggity var sanırsam

3. Hughes & Kettner Tubeman

4. Gt-2 zaten clean'de iyi sonuç vermez. Yani mesela üzerine bir drive pedalı girince sonuç güzel olmuyor. İdare etmelik bir clean'i var. Ss-20'yi denemedim. Amt'leri de denedim ama hiçbiri bir Tubeman gibi amfiye yakın clean vermiyordu. Cep yakıyor tabi ama değer. Amt'nin F1'ini bir ara araştırmıştım, o güzel gibiydi, denemedim ama hiç, bir göz atın isterseniz.

5. Tech 21 Liverpool .Tech 21 Blonde ikiside hali hazırda amfi yerine kullandığım iyi clean sound veren pedallar

behicayhan bunu beğendi.
  6. Tech 21 karakter sersine yeni leeds diye bir pedal daha ekledi (hiwatt simulasyonu) ecnebi arkadaşlar onun da iyi olduğunu düşünüyor

7. Kullanım alanın ne olacak o da önemli, direk sisteme veya ses kartına girmek istiyorsan kabin simulasyonuna da ihtiyacın var

8. Koray

Koray

1
    0
    106
    Effectrode Blackbird SR-71 var clean'de oldukça başarılı.Denildiği gibi direk sisteme ya da ses kartına girmek istiyorsan iyi sonuç için her preamp padalının yanına kabin simülatörü lazım.

9. SS-20 similatör değil, orda kaldım ben.. SS-20 roket atar rampası.

ktlcn, AykanKK ve tothestars bunu beğendi.
  10. kesinlikle Amt v1. fx loop ve channel send return de cabası

11. Bende Joyo American Sound pedalını önerebilirim. Tech 21 Blonde tarzı pedalların ucuz muadili.
    Fiyatından beklenmeyecek bir performansı var.

cikilan bunu beğendi.
  12. Aklımdaki şey bir clean amp similatorünü çeşitli drive ve effectler le süslemek yani amp similatörünün clean amp olması lazım ya da ben clean kanalını kullanıcam öyle söyleyim

13. Bende dediğiniz şekilde kullanıyorum.
    Setup'ımda amfi olmadığı zaman Joyo American Sound pedalını clean tonda ayarlayıp gerektiğinde drive pedallarını aktif ediyorum.
    Fiyatı ucuz ama ciddi iş yapıyor.
    Üstüne drive pedalı girince dijitalleşme çok az. Daha önce gt2 kullanıyordum aynı durum için ama gt2 de dijitalleşme oluyor ve clean tonu iyi değil.

cikilan bunu beğendi.
  14. Amt F1 diyorum bende, bir arkadaşım kullanıyor ve çok çok memnun.

Elektro_Gitarist bunu beğendi.
  15. Amt F1 bu iş için en iyi seviyelerdeki pedallardan.

16. My dukkanda joyo amerikan sound için overdrive peradlı demiş sonra taklaya gelmeyelim

17. Şöyle açıklayayım; footswitchi olmayan bir amfi gibi düşünün drive a yüklendikçe drive karekterli oluyor drive düşük olursa clean oluyor.
    Bu videoda amfiye ne kadar yakın olduğunu görebilirsiniz.

18. Hoşuma gitti baya fiatıda iyi sanırım bunu alcam teşekkürler yardım için

19. Rica ederim günü kurtaran bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.
    Yüksek meblahlara daha iyileri bulunabilir ama bence fiyatına göre işini en iyi yapan pedal.

Bu Sayfayı Paylaş