Ankara Luthier Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda caramon tarafından 29 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. Ankara' da yaşayan arkadaşlardan bir yardım talebim olacak. Manyetik değişimi ve genel elektro gitar bakımı için Luthier önerilerinizi bekliyorum. İyi pazarlarlar.

2. en geç iki günde yapabilecek birini arıyorum bende

caramon bunu beğendi.
  3. Kenan Usta'yı öneririm. İzmir Caddesi'nde Turtes İşhanı Evrensel Müzik'te. Bende Pazartesi götüreceğim oraya gitarı.

4. kenan usta meşhur zaten ancak kaç günde alırım iki çiziğe dolgu bide sap ayarı yaptırsam ?

caramon bunu beğendi.
  5. Vallahi işlerinin yoğunluğuna göre değişiyor bildiğim kadarıyla. Bugün kapalı oluyor sanırım ama yarın bi arayıp sorabilirsiniz isterseniz

caramon bunu beğendi.
  6. Ha birde onun dışında bildiğim Kıvılcım Müzik'te Tolga abi var. Ben hiç götürmedim oraya bilmiyorum bi seçenek olması açısından söyleyeyim dedim.

caramon bunu beğendi.
  7. J-P

J-P

798
    414
    1,705
    Tolga bey iyidir tavsiye edilir

caramon bunu beğendi.
  8. teşekkürler arkadaşlar öneriler için.

Deep Reverb bunu beğendi.
  9. O artık Hatay sokaktaki Do-Re'de. O da zaten Kenan ustadan öğrendi bu işi. O da iyidir. Efendidir.

Deep Reverb bunu beğendi.
  10. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    Ufak tefek isler icin Tolga bey iyidir, zira Kenan usta genelde baya yogun, arayip sormakta fayda var

11. Kenan Bey in baya yoğun olduğu konusundan herkes hem fikir galiba Çorumdan göndericem gitarı ne kadar zamanda alabilirim bi fikri olan var mı birde çalıştığı iş yerinin telefon numarasını verebilcek olan varmı ?

12. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Kenan usta'ya götürürüm ben de gitarlarımı hep genel bakım (tel değiştirme cila bakımı entonasyon vs) için en aşağı 2 günde verir o da tanıdık diye :D Dolayısıyla kenan ustaya göndereceksen gitarını rahat 5 günü gözden çıkartman gerek minimum. Ha ama elinden geçen gitarı çalmaya doyamazsın o da ayrı. Onun dışında do-re müzikte adını bilmediğim birisi yapıyor ufak tefek işler için ona da başvurabilirsin hoşsohbet ilgili bir arkadaş o da.

caramon bunu beğendi.
  13. Kenan ustaya gitti gitar bugun telefondada konustuk fiyatlarıda gayet makul. Tüm yorumlar ve tavsiyeler için teşekkür ederim

14. Ufak tefek işlerde Tolga (Do-Re) iyidir. Ama tabi Kenan abi ayrı. Biraz önce gitarımı aldım Kenan abiden. Genel bakım, sap, tel yükseklik sertik ayarları, ton anlamında da bazı sorunlar vardı. 5-6 günde verdi ama değdi. Yine sanatını konuşturmuş :)

15. Kenan Bey bu işin üstadı.

16. tüm arkadaşlarıma önerileri için teşekkür ediyorum...gitarımı Ankara' ya Kenan beye gönderdim ve tertemiz tam istediğim gibi yapılmış olarak geri aldım...

17. Tam olarak konu yeri burasımı olur bilemiyorum ama ekspertiz için kime gösterebiliriz gitarı önerebileceğiniz kim var ankara içinde

18. Ben Çorum' dan Ankara' ya Kenan beye gönderdim gayetde memnun kaldım

19. Ekspertizden kasıt değer biçme anlamında mı yoksa arıza tamir bakım anlamında mı? İkincisine Kenen abi Ok ama değer biçme işine yanaşmaz :)

20. Bi arkadaşımla beraber 4 adet gitar alıcaz fiyatları olması gerekenden biraz düşük geldi gözümüze böyle edermi değişeni varmıdır falan sormak için kastetmiştim ekspertizi.

Bu Sayfayı Paylaş