Tuşe! (Rock) - Ankara

Grubun adının Tuşe olarak yazılmasının aslında birkaç nedeni var öncelikle Albumde türkçe olmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz okunuş açısından çok daha anlaşılır oldu çünkü önceleri biliyosunuz efendim dream tv de grubu taşhi diye anons ettiler daha sonra birkaç konser organizasyonunda tusche diye yazıldık anons edenler ne diyeceklerini bilemedi :) hatta grup elemanlarında Tusche adına birer plaket bile var :) yani hayırlı olsun bundan böyle yazılışımızda aynen okunuşumuz gibi :) vatana millete hayırlı olsun...

Skull_KruSher ilgin ve güzel dileklerin için teşekkür ederiz grubumuzun besteleri mevcuttur hatta ön prodüksiyonları 5-6 beste için tamamlanmıştır ama grup şu sıralar albüm çalışmalarında olduğu için tüm yasal haklar alındıktan sonra şarkıları konserlerde,bar programlarımızda çalmaya başlıycaz ve aynı zamanda bazı şarkılar promo olarak radyolarda ve bazı sitelerde yayınlanacak..
------------------------------------------------------------
Aynı zamanda İstanbul da konserlerimiz olacak ama henuz tarihler belli değil bar programı olarak olabileceğini pek sanmıyorum şimdilik ama nasıl olsa Tuşe istanbula Album kayıtlarında taşınacağından belki o ara zaman bulabilirsek bizde çalmayı çok isteriz...Ah İstanbul Ah :) ...
------------------------------------------------------------
Birde önceki sayfada Bijen yazmış ama bende buradan birdaha copy paste ettim...

TUŞE bundan böyle BİZİZ'de ki programını SALI günleri yapacaktır.Saat 21:30'da sahnede olacağız ancak SALI gününün şöyle bir özelliği var artık.HEINEKEN ve EFES'in sponsorluğunda SALI günleri saat sınırı olmaksızın Bira 1,5YTL(Bir buçuk) olcak. Hatırlatırım bakkalda aynı bira 2.5 YTL sanırım diğer barlarda ise 5-6 YTL.Yalnız bu özel fiyat sadece TUŞE'nin çaldığı SALI gününe özel bir fiyattır. Ayrıca kapı girişi olmayacak ve emin olun bu sponsorluk ve TUŞE-BİZİZ kıyağı öyle 2-3 hafta değil uzunca bir süre geçerli olacaktır. Şaka gibi 1.5 YTL 'ye katıksız bira, abi o fiyatsa kesin su katılmıştır diyenler olacaktır.Böyle birşey mümkün değil çünkü kapağı açılmamış heineken veya Efes şişelerinde içebileceksiniz. SALI günü TUŞE'yi katıksız rock ve katıksız birayı cepleri yakmadan haftasonunun olası alakasız insanları olmadan izleyebileceksiniz.

-------------------------------------------------------------------------

İkinci bir haberimiz ise TUŞE bugün(28 Ekim 2005 Cuma) sadece bu cumaya özgü olarak DİP barda 23:00-23:30 civarlarında sahne alacaktır.Daha sonra ise sanıyoruz Cumartesi veya yine Cuma günleri bizleri DİP barda izleyebileceksiniz.DİP gerçekten kaliteli, yeni, ciddi bağlamda iyi ses sistemine sahip ayrıca geniş ferah ama karizmatik bir mekan.Mekanın yerini bilmeyenler için tarif edeyim, Meşrutiyet cad. nin sonunda bulunan ahtapot üst geçide geldiniz efendim hemen sola dönüyorsunuz 40-50 metre kadar ilerliyorsunuz ve tataa sol tarafta DİP in kapısını görüyorsunuz (yani Mithatpaşa Cad üzerinde meşrutiyet bitti sola döndünüz solda hemen 2-3 bina aşağıda..)Bugun(cuma) herkesi DİP'e bekliyoruz, ayrıca cumartesi yada cuma hangisi olursa kesin programımız belirlendiğinde burdan haber vereceğiz.

---------------------------------------------------------------------

Üçüncü haberimiz ise TUŞE'nin repertuarı ile ilgili MCA'in de yazdığı gibi yaklaşık 25 yeni parça eklendi.Gayet kapsamlı repertuarımız dahada genişleyerek devam edecek.Buna ek olarak TUŞE ciddi bağlamda albüm çalışmalarına bir süre önce başladı.Henüz bestelerimizi sizlerle paylaşmamız mümkün olamıyor bazı yasal sorumluluklar gereğiyle ancak yakın zamanda bütün ince detaylarıda bitirdiğimizde TUŞE bestelerini hem konserlerimizde hemde bazı bar programlarımızda dinleyebileceksiniz.

Bu arada Dip gerçekten mekan olarak çok güzel bir yer ben ilk girişimde çok beğendim eminimki sizlerde çok seveceksiniz hepinizi akşam orada görmek istiyoruz görüşmek üzere....

Sevgiler Saygılar...

Her şey süper ama beni asıl düşündüren Salı günleri. O ne demek ya 1.5? İnsanlarla alay etmeye utanmıyo musunuz? Hem Tuşe izlicez hem de o paraya bira içicez daha inandırıcı bi yalan bulun! :evil: :evil:

Arkadaşlar hakkaten şaka gibi ama gerçek salı günleri TUŞE günüdür Biziz'de ve katıksız bira 1.5 YTL dir:)İşin en garibi de bakkalların bile toptancılardan alışından ucuz olduğundan bakkalların Salı günleri Biziz'e bira almaya gelebilecekleri bile bir gerçektir :beer . Zaten bizim uzun zamandır TUŞE'ye özel bir gün yaratma hayalimiz vardı , haftasonu programları dolayısıyla oldukça kozmopolit bir yapıya sahip ancak salı günü müziğimizi tarzımızı seven herkesle birlikte dağıtabileceğiz:)üstüne madem rockçı adamlarız birayı severiz.O zaman Biziz ve TUŞE olarak bu konuya parmak bastık ve bira 1.5 ytl oldu:)

-------------------------------------------------------------------------------------

TUŞE kayıtları konusunda ise RCT'nin de dediği gibi bazı yasal sorumluluklardan ötürü henüz bestelerimizi paylaşmamız mümkün olmuyor, aslında içimiz içimizi yiyor:)Yalnız eskiden yapılmış cover kayıtlarımız vardı Skull_Krusher'ın dediği kayıtlar onlar, bu arada Skull_Krusher dostum yorumların için TUŞE adına çok teşekkür ederim...Okuyunca cidden beğenmene çok mutlu oldum.Aslında bizim çok beğendiğimiz kayıtlar değil o cover kayıtları çünkü birkaç saat içerisinde hücum kayıt edildiler ve kendi adıma enstrümantalistlik bağlamında çok memnun değilm.Zaten barlar için öylesine bir promo kayıttı o:)Ama yorumlar çoğu zaman iyi yönde bu yüzden bizde mutluyuz bu konuda:)zooburix dostum o cover kayıtlarını nerden indirebileceğini inan ki bilmiyorum:)ama hani dinlerken TUŞE'nin tam performansının o olduğunu düşünmeni istemeyiz.Biz aslen bir canlı performans grubuyuz:)

-------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada arkadaşlar grubun isminin Türkçe yazılışını beğenmenize çok sevindik.Bestelerimiz Türkçe sözlü katıksız rock ise ismimiz de Türkçe olmalı diye düşünmüştük grupça aslında.Ayrıca neden TUŞE ismi diye soranlar olabiliyor onada şöyle bir yanıt vereyim, TUŞE rock müzik yapar ama müziğinin temelinde teknikte bulunduğundan müzikal bir terimin kendimizi ve müziğimizi yansıtmak ve adlandırmak için en iyi seçenek olduğunu düşünmüştük lakin Tuşe'nin tıbbi bir terim olduğunu sonradan öğrendik:) (bknz. rektal tuşe) :):)

Hoca geliriz de eger eskisi gibi cambaz falan gibi seyler calarsanız valla o 1.5 liralık biraları alır alır sahnede paralarım hehe I wanna rock roocccccckkkkkkkk hadi bakalım

Biziz'deki yeni gününüz ve Dip'teki gününüz hayırlı ve uğurlu olsun.Bilhassa bu 1,5 Ytllik bira olayı gerçekten bu sezona damgasını vurabilir :) Program öncesi gelip Biziz'de kafaları çekip çıkmak gibi bir düşüncem de var hali hazırda.Akşama program olmasa kesin o gün hastanede biter benim için.Çoook çok şey yazmak istiyorum ama bu forumda kafam karışıyor.(bkz rektal tuşe) :D
O yüzden herşey gönlünüzce olsun ve başarılarınızın daimi olmasını can-ı gönülden dilerim.Kolay gelsin...

Tuşe adını daha çok sevdiğimi belirteyim. Etraf Gulshen' lerden geçilmiyorken hele ;)

Bijen avatar süper ;) Yakıyosun? Vai konserinde görüşmek üzere...

ben cuma günü bizize gittim büyük bi hevesle bi baktım süleyman amca.. neyse dinliyim dedim kötü çaldılar o gün malesef bide ses sorunu falan

bu sene dinleyemedim bi türlü kulağımda tütüyorsunuz

TheExE_Mete demiş ki:
Ben bir elestri yapıcam (nacizane)bu elestriyide burdan yapıyorum cunku belki aynı konudan yakınan insanlar vardır diye gokhanın sesi cok yukarlarda yani tiz ama bunu vokali cok acarak yada mikrofondan daha da tizlestirirek vurgulamanın alemi yok diye dusunuyorum gerci bunun sizle alakası yok ama size soyluyorum ton maister sen anla hesabı bir de back vokali back de bırakmak daha mantıkli ismi uzerinde geri vokal ama oyle degildi bu soylediklerimin gectigimiz cuma icin gecerlidir eger her zaman boyle degilse kaale almayınız ayrıca bijenin tonlar cok daha iyi olmus sololarıda oldukca oturaklı olmus iyisiniz arkadaslaar ben sizi seviyorum kolay gelsin gorusmek uzere ........
mete daha öncede buna benzer eleştiriler duydum :gökhanın sesi çok tiz dahası:BİJEN ÇOK HIZLI ÇALIYOR :)

Arkadaşlar bayramda(bu hafta) nerede ne zaman çıkacaksanız belirtmenizi rica ediyorum.
Ayrıca Muratcan ve Bijen dostlarımı yeniden görmek ve dinlemek çok güzeldi. Hazır Ankaradayken gezelim görelim dinleyelim..
EREN

bu 1buçuk ytl ye bira işi ne muhteşem iştir bijen .. ambulans falanda tahsis edicekmisiniz?? salılarımı başka yerde geçrmem için bir neden söyleyin bana :LOL: :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer

Arkadaşlar ben biraz geriden geliyormuşum gibi olacak ama bu forumdan yeni haberim oldu. Hazır bulmuşken de tebriklerimi hemen ileteyim dedim. :) Geçen ODTÜ Bahar Şenliklerinde dinletmişti bir arkadaşım, sonrada yanlış hatırlamıyorsam Queen Gece'sinde... Bijen diye biri var dinlemelisin mutlaka demişti. Haklıymış, zira gözümü kırpmadan bakmama rağmen hızına yetişememiştim. (Sanırım bunda diğer elemanlarında biz burdayız diyen şovları etkili :)))) O gün ağzım açık kaldı deyimini bire bir yaşattınız bana, çook teşekkürler. Ehh sezona da yepyeni şarkılarla Tuşe imzasıyla girmişsiniz... Bir de rahat durmamış album çalışmaları yapıyormuşsunuz. Vallahi bravoo... Çok merak ettim, heyecanla bekliyorum :oops: Kolay gelsin ve iyi çalışmalar... Vee enerjinizi, heyecanınızı, en önemlisi kaliteli güzel müziğinizi paylaştığınız için çoook ama çoook sağolun. :D :D

arkadaşlar bu ne hız 8O daha cuma programlarınıza gelemeden salıyla değişmiş. eee peki haftasonu yok mu hiç :?: bu arada güzel parçalar eklemişsiniz, aralarında çok sevdiğim ve sizden dinlemeyi cidden merak ettiklerim var :twisted: işe de uzun zamandır gitmediğim için neler oldu pek bi haberim yok ama umarım herşey iyi gidiyordur :) bir de size son bi haber :arrow: maddi açıdan da size yardımcı olabileceğini düşündüğüm birileri var. gerçi şahsın kendisi henüz böyle bir işe destek olabileceğinin farkında deil ama hani olurda bir gün kandırıp programınıza getirip sizinle tanıştırabilirsem işinize yarar belki ;) uzun zaman oldu sizleri dinlemeyeli :? şu sınavlardan bi kurtulup dışarı çıkmak istiyorum artık 8)
görüşmek üzereee :elsallaa

Bijen demiş ki:
Arkadaşlar TUŞE'nin programında tamamen bir değişiklik oldu, bizimde isteğimiz sonucunda haftalık BİZİZ programımızı özel bir konuma getirme durumumuz oluştu şimdi şöyle.

TUŞE bundan böyle BİZİZ'de ki programını SALI günleri yapacaktır.Saat 21:30'da sahnede olacağız ancak SALI gününün şöyle bir özelliği var artık.HEINEKEN ve EFES'in sponsorluğunda SALI günleri saat sınırı olmaksızın Bira 1.5 YTL (Bir buçuk) olcak. Hatırlatırım bakkalda aynı bira 2.5 YTL sanırım diğer barlarda ise 5-6 YTL.Yalnız bu özel fiyat sadece TUŞE'nin çaldığı SALI gününe özel bir fiyattır. Ayrıca kapı girişi olmayacak ve emin olun bu sponsorluk ve TUŞE-BİZİZ kıyağı öyle 2-3 hafta değil uzunca bir süre geçerli olacaktır. Şaka gibi 1.5 YTL 'ye katıksız bira, abi o fiyatsa kesin su katılmıştır diyenler olacaktır.Böyle birşey mümkün değil çünkü kapağı açılmamış heineken veya Efes şişelerinde içebileceksiniz. SALI günü TUŞE'yi katıksız rock ve katıksız birayı cepleri yakmadan haftasonunun olası alakasız insanları olmadan izleyebileceksiniz.
ben burda bi eleştiri yapmak istiyorum Tuşe zaten sürekli severek dinlediğimiz,izlediğimiz bi grup Çayyolu Konserinde ki pena hala bende duruyo :taptim neyse şimdi geçmişi anlatmak yersiz
sanki izleyici kitlesi az bi grup gibi entryler girmişsiniz foruma her hafta max.10 kişi izliyormuş gibi
- Abiiii bira 1.5 ytl
- Katıksız,şişesinde sulu degil kuru bira
- Tekel birası degil Heyneken,Efes
- Bakkalda 2.5 bizde 1.5
komik olmuş :LOL:
sadece sen degil bijen diger elemanlarda bira 1.5 dalgasındalar ufak bi açıklama yeterdi bende 28 lik puntolarla yazmasaymışsınız keşke hani
neyse salı günü bizizdeyiz :metal
şimdiden başarılar hepinize ;)

Güzel eleştiri ama malesef olayların bi içinde olabilseydin hiç öyle şeyler yazmazdın ama dışardan bi an senin baktığın gibi bakınca haklı olduğunu çok açık görebiliyorum ama dediğim gibi herşeyin bi nedeni var :) birde farkettim de diğer elemanların birer isimleri var :) hani dalgada olanların sevgili maresalx
-------------------------------------------------
Gözdecim haklısın biz her hafta farklı bir gün çalabilirmiyiz diye iddiaya girdik :) bakalım şimdilik bi cuma bi salı belki haftaya çarşamba sonra perşembe falan :) belli olmuyo bizim işler ama şimdilik salı biziz cuma dipteyiz bekleriz... gerçi senin için biraz zor biliyorum ama belkide çarşamba sabahtan dersin yoktur mesela...
----------------------------------------------------
LittleMermaid iyi dileklerin için grubumuz adına teşekkür ederim bakalım hummalı bir çalışma devam ediyor album için olabilecek en kısa zamanda umarım dinleyebileceksiniz Tuşe bestelerini bence güzel oldu şarkılar :D

kardeşler,allah var taş gibi gurupsunuz..
iyisiniz hoşsunuz
kimyası uyuşmuş dokusu uyumlu bi gurup profili çiziyosunuz
sound süper,sahne duruşu manyak,repertuar seçimi bomba
IŞIK VAR SİZDE IŞIK çok şahane yani her şey
e iyi güzel ve lakin
BE ANAM BABAM Bİ ŞARKI İSTEDİKMİ DE ÇALIN LA..
şarkıyı sahibinden daha iyi çalıp söylemediğinize inansak takar albümünü evde dinleriz..
80 lerden kala geri kafalı tutucu romantik abilerdeniz biz,ediverin gönlümüzü..
ROCK YOU ALL..kolay gelsin cümleten..

isim konusu bende hâla bi muallak.tuhaf oldum forumda bunu görünce.
neyse bira 1.5 olayı çok güzel olmuş.Şişe tıngırtısından müzik yapamaz hale gelmeyinde.
samimiyetse bence güzel bir olaydır.yani adamlar iyi müzik yapıyorlar diye ortalıkta robokop gibimi gezsinler.(maresal x sen o fotoğrafı ''ücük'' derkenmi çektirdin)
''bijen'de val kilmer'ın bi kopyasıdır''dedim bugün kendi kendime....

Geri