Makine (Industrial) - izmir

dün gece Eskişehir'de çok fazla çalmadığımız şarkılara yer verdik.. hatta bunların arasında Eskişehir'de ilk defa çaldığımız ancak İzmir seyircisinin çarşamba-cuma geceleri bizden dinlemeye alıştığı şarkılar da vardı..
dün gece 222 Park'a gelen herkese çok teşekkürler..

önümüzdeki pazar (24 aralık) da 222 Park'ta sahne alacağımız afişler tarafından belirtilmiş ancak haftaya Eskişehir'de sahne almayacağız.. organizasyondan kaynaklı bir yanlış anlama sadece..

ayrıca tamamen kendi bestelerimize ciddi bir şekilde yoğunlaşmış olduğumuzdan yakın zamanda çok fazla yeni cover eklemeyeceğiz.. belki ayda 1-2.. (ama belli de olmaz tabi, tamamen zaman ile alakalı olduğundan zaman buldukça yeni şeyler de çalabiliriz :) )..

bu sebepten ötürü albüme giden yoldaki ilgi, destek ve sabrınıza teşekkürler..

Eskisehir'de ilk kez dinledik makineyi...gercekten hersey cok iyi..hem sound hem sahne..bestelerde cok iyiydi...
bu arada davulcu arkadasa da ekipman paylasımından dolayı tesekkür ederim.. :)
basarılar...

Orion_83 demiş ki:
Eskisehir'de ilk kez dinledik makineyi...gercekten hersey cok iyi..hem sound hem sahne..bestelerde cok iyiydi...
bu arada davulcu arkadasa da ekipman paylasımından dolayı tesekkür ederim.. :)
basarılar...

Ben teşekkür ederim anlayışına.

Buarada izmirde Dungeon barda Çarşamba ve Cuma günleri sahne alıyoruz.

ızmırde cok ıı bılınen bı grupsunuz bı de sarkılarınızı ındırebılecegımız yada dınleyebılecegımız bı lınk varsa ve bunu yazarsanız sevınırım.......

Ya arkadaşlar ben sizi tborg roxy müzik günlerinde yüxexes özel ödülünü aldığınız gün izledim.
Bence hem müzikal olarak Hem de -ki özellikle bu daha yoğun hissediliyor- görüntünüzle taklit bir grupsunuz ne kadar yükselebilirsiniz ki.
Benim görüşüm kendi çizginizi oluşturmanız gerektiğidir. Umarım ileride kendi çizginizi yakalar ve bana göre özentilik -başkasına göre nedir bilmem-ten kurtulursunuz. İzmir tayfasında seviliyorsunuz diye biliyorum ama müziği ne kadar iyi yaparsanız yapın taklit olmasın...
Umarım yazdıklarım yanlıştır umarım siz özenti değilsiznizdir umarım taklit değilsinizdir ve Türk rock dünyasına önemli şeyler kazandırırsınız...

bassplayerr demiş ki:
Ya arkadaşlar ben sizi tborg roxy müzik günlerinde yüxexes özel ödülünü aldığınız gün izledim.
Bence hem müzikal olarak Hem de -ki özellikle bu daha yoğun hissediliyor- görüntünüzle taklit bir grupsunuz ne kadar yükselebilirsiniz ki.
Benim görüşüm kendi çizginizi oluşturmanız gerektiğidir. Umarım ileride kendi çizginizi yakalar ve bana göre özentilik -başkasına göre nedir bilmem-ten kurtulursunuz. İzmir tayfasında seviliyorsunuz diye biliyorum ama müziği ne kadar iyi yaparsanız yapın taklit olmasın...
Umarım yazdıklarım yanlıştır umarım siz özenti değilsiznizdir umarım taklit değilsinizdir ve Türk rock dünyasına önemli şeyler kazandırırsınız...

arabesk aromalı müzik yapmayan herkese "taklit" ve "özenti" demekteki mantığı anlamıyorum.
çilekeş, manga, hayko cepkin, dorian hep özenti ve taklit olarak nitelendiriliyor.
kaldı ki hayko'da arabesk ezgileri olmasına rağmen "manson" özentisi olarak suçlanıyor.
artık kabul etmek lazım bazı şeyleri.

ben Hayko, Dorian ve Çilekeş'in özenti veya taklit olduğunu düşünmüyorum. Bence bu özenti olup olmama konusunun arabeskle alakası da yok. eğer öyle olsaydı arabesk yapan herkese başkalarına özenmiş derdik. Ben müzik bir yana özellikle de görüntüleri için özentilikle nitelendirdim. dediğim gibi umarım yanılıyorumdur...

bassplayerr demiş ki:
ben Hayko, Dorian ve Çilekeş'in özenti veya taklit olduğunu düşünmüyorum. Bence bu özenti olup olmama konusunun arabeskle alakası da yok. eğer öyle olsaydı arabesk yapan herkese başkalarına özenmiş derdik. Ben müzik bir yana özellikle de görüntüleri için özentilikle nitelendirdim. dediğim gibi umarım yanılıyorumdur...

Hocam pardon da sen neden bahsediyorsun yaa?..göründüğü kadarıyla müzikle uğraşan bir adamsın..müzikten bahsetsen sanırım daha iyi şeyler ortaya koyabilirsin fikir vermek açısından..arkasında durabileceğin şeylerden bahset..elle tutalabilecek seylerden..şekilden çok şekilci olmayalım..şekil,görüntü,taklit maklit nedir abi?..havada kalıcak konusmalar bunlar..geçiniz hocam bunları..boşveriniz..

Soner - Punch

bassplayerr demiş ki:

tamam Hayko, Dorian ve Çilekeş'in özenti veya taklit olduğunu düşünmüyorsun ama Makine'ye bu şekilde bi laf ederek Hayko, Dorian ve Çilekeş'e laf edenler gibi davranmış oluyorsun.
sen yanılmaya devam et, özenti ile takliti roxyde ödül töreninde gördüklerinle nitelendirme.
ben ve daha birçok kişi izmirde sürekli dinliyoruz, seyrediyoruz.
ve ben dediklerine kesinlikle katılmıyorum.

sonyboy demiş ki:
Hocam pardon da sen neden bahsediyorsun yaa?..göründüğü kadarıyla müzikle uğraşan bir adamsın..müzikten bahsetsen sanırım daha iyi şeyler ortaya koyabilirsin fikir vermek açısından..arkasında durabileceğin şeylerden bahset..elle tutalabilecek seylerden..şekilden çok şekilci olmayalım..şekil,görüntü,taklit maklit nedir abi?..havada kalıcak konusmalar bunlar..geçiniz hocam bunları..boşveriniz..

Soner - Punch

müzikten anlayan kişi görüşü :twisted:

Geri