Makine (Industrial) - izmir

Korn vb. tarzı çok fazla sevmememe rağmen oldukça başarılı bulduğum bir grup.. Umarım hakettiğiniz yere gelirsiniz..

Makine 24 Şubat 2007 Cumartesi günü "Pamukkale Üniversitesi Rock Kulübü" tarafından düzenlenecek olan PAÜ ROCK FEST 1'de sahne alacaktır..

Bu durumda Makine'nin şubat ayı takvimi şimdilik şu şekildedir:

14 Şubat Çarşamba Dungeon Bar (İzmir)
16 Şubat Cuma Dungeon Bar (İzmir)
21 Şubat Çarşamba Dungeon Bar (İzmir)
23 Şubat Cuma Dungeon Bar (İzmir)
24 Şubat Cumartesi PAÜ ROCK FEST 1 (Denizli)
25 Şubat Pazar MTV WINTER FEST (Eskişehir)
28 Şubat Çarşamba Dungeon Bar (İzmir)

NacAdonis demiş ki:
Makine 24 Şubat 2007 Cumartesi günü "Pamukkale Üniversitesi Rock Kulübü" tarafından düzenlenecek olan PAÜ ROCK FEST 1'de sahne alacaktır..

Bu durumda Makine'nin şubat ayı takvimi şimdilik şu şekildedir:

14 Şubat Çarşamba Dungeon Bar (İzmir)
16 Şubat Cuma Dungeon Bar (İzmir)
21 Şubat Çarşamba Dungeon Bar (İzmir)
23 Şubat Cuma Dungeon Bar (İzmir)
24 Şubat Cumartesi PAÜ ROCK FEST 1 (Denizli)
25 Şubat Pazar WINTER MUSIC FEST III (Eskişehir)
28 Şubat Çarşamba Dungeon Bar (İzmir)
sevgililer gününüz şimdiden kutlu olsun :twisted:

yarın Dungeon'a gelenler el kaldırsın :D

926_1171461260.jpg

Makine @ Yuxexes Mart 2007

Makine ile ilgili iki sayfalık bir röportajı Yuxexes dergisinin mart sayısının "Rapor" bölümünde okuyabilirsiniz..

926_1171889258.jpg

roxy'den başlayan lafını hiç sevmedim. sizin kitleniz yada izmir dışı kitleniz roxy ile alakalı oluşmadı sadece az sayıda insana daha ulaşmış oldunuz ama roxy'nin etkisini pek göremedim ben açıkçası. yüxexes ödülü verdiler, nerdeyse 1 yıl geçti üzerinden, dergide daha yeni adam gibi haber oluyorsunuz ve daha tv programına çıkmadınız. bilmiyorum belki bu şu ana kadar kaydettiğiniz ya da seyirciye ulaştırdığınız şarkı sayısıyla da alakalı olabilir..
neyse sonuçta sevmedim ben bu lafı.

vomerr demiş ki:
roxy'den başlayan lafını hiç sevmedim. sizin kitleniz yada izmir dışı kitleniz roxy ile alakalı oluşmadı sadece az sayıda insana daha ulaşmış oldunuz ama roxy'nin etkisini pek göremedim ben açıkçası. yüxexes ödülü verdiler, nerdeyse 1 yıl geçti üzerinden, dergide daha yeni adam gibi haber oluyorsunuz ve daha tv programına çıkmadınız. bilmiyorum belki bu şu ana kadar kaydettiğiniz ya da seyirciye ulaştırdığınız şarkı sayısıyla da alakalı olabilir..
neyse sonuçta sevmedim ben bu lafı.

"roxy'den başlayan" lafı basının klasik vurgu yapma şekli ve dikkati bir yere çekme amacı ile doğru orantılı sanırsam.. kaldı ki şahsen ben de hoşlanmadım..
roxy'yi takip eden bir kitle vardı ve biz de onlara kendimizi dinletmek istemiştik.. ancak her grup 3-4 şarkı ile katılmışken biz 2 şarkı ile katılıp bir riske girdik..
ayrıca tv programı programcıların olduğu kadar bizim de insiyatifimizde.. gelen teklifleri kabul edip katılmayı tercih etmedik şimdiye kadar.. çünkü tv programına katılmak o kadar da zor birşey değil..
şu ana kadar plan ve programlı çalışmamızı dışarıya çok yansıtmadık.. amacımız bizim açımızdan herşeyin içimize sinmesi.. dışarı yansıyanlar şu anki durumumuzun ufak bir kısmı sadece..
yakın zamanda bazı gelişmeleri açıklamayı düşünüyoruz..
ilginize teşekkürler..

NacAdonis demiş ki:
ayrıca tv programı programcıların olduğu kadar bizim de insiyatifimizde.. gelen teklifleri kabul edip katılmayı tercih etmedik şimdiye kadar.. çünkü tv programına katılmak o kadar da zor birşey değil..

haklısın. ben eksik yazmışım. tv programı derken yüxexes programından bahsetmek istedim yani ödülü veren grup, dergilerinde sizi daha yeni haber yaparken -önceden sadece ufak bi haber gibi bişi çıkmıştı dergide- tvlerinde henüz sizi çıkarmadılar.. ha çağırdılar da biz gitmedik dersen orasını bilemem ama o program da geri çevrilmez hani ;)

sizin için negatif şeyler yazmıyorum -ya da bunu istemiyorum diyim-
yanlış anlaşılmasın..

saygılar...

vomerr demiş ki:
NacAdonis demiş ki:

haklısın. ben eksik yazmışım. tv programı derken yüxexes programından bahsetmek istedim yani ödülü veren grup, dergilerinde sizi daha yeni haber yaparken -önceden sadece ufak bi haber gibi bişi çıkmıştı dergide- tvlerinde henüz sizi çıkarmadılar.. ha çağırdılar da biz gitmedik dersen orasını bilemem ama o program da geri çevrilmez hani ;)

sizin için negatif şeyler yazmıyorum -ya da bunu istemiyorum diyim-
yanlış anlaşılmasın..

saygılar...

yanlış anlaşılma yok merak etme, ayrıca dileklerin için teşekkürler..
ancak mart ayındaki röportaj yuxexes dergisi dahilinde 2. çıkışımız olmayacak.. "makine" olarak 4 veya 5i buldu sanırım, öncesinde de "in progress" olarak geçmiştik..
tv programı için aceleci olmamak lazım.. ayrıca şu an bizce zamanı değil..
doğru zamanda yapılan doğru hamleler rüzgarı arkana almana sebep olacaktır..
ilgine tekrar teşekkürler..

cemozgurak demiş ki:
Arkadaslar tarzınız bana cok ters olmasına ragmen oldukca begendim çok başarılısınız , bu sekilde devam edinnn, izmirde sadece müzik yapan cok az grup var

yorumun için teşekkürler. ayrıca tarzına hitab etmeyen bir grubu beğenmen ve başarılı bulman bakış açındaki objektifliğin bir yansıması sanırım..
ilgine ayrıca teşekkürler..

abilerinizden (punch'tan) ,sahnede nasıl biraz daha "alçakgönüllü" durulur öğrenmelisiniz bence.

ama müziğinize diyecek sözüm yok tabikide. :)

ikea_boi demiş ki:
abilerinizden (punch'tan) ,sahnede nasıl biraz daha "alçakgönüllü" durulur öğrenmelisiniz bence.

Sahnede bir durus sekli mi var , oysa ki ben müziğin en rahat nasılsan o sekildeyapıldıgını sanıyordumm , şimdi calarken birde bi şekle mi bürünmemeiz gerekiyor , üstte alintida bahsedileni acarsan cok sevinirim şahsım adına

ben arkadasları izledim defalarca , oldukca güzel müzik yapıyorlar soundları gayet oturaklı ve de güzel , ayrıca baska gruplardaki gibi ( o grupların sayfalarında yorumlarım mevcuttur ) yapmacık showlara da girmiyorlar yani sahneye yakısıyorlar , bu benim fikrimm ve de benim izledigim gecelerde ki gördüklerimm , ekstra bir durum varsa da bilemem tabi ki

Güzel grupsunuz sizi izlemek keyiflli , böyle devam arkadaslar

Makine 23 Şubat 2007 cuma gecesi İzmir Dungeon Bar'da yoğun konser programı nedeniyle sadece o güne dair olmak üzere 23:30 - 01:00 arası sahne alacaktır ve sonrasında sahneyi "Punch"a bırakacaktır..

Geri