Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Öyle çok aman aman bi şey değil ama tonu güzel :) Kendisi classic player 60's strat, midle ve neck CS69, köprü SSL5T (SSL5T'nin switch işini push push potans ile yaptım, push pull pot ile strat knobunu çekmesi zor oluyor) Tremolosu iki nokta, akort kararlılığı gayet iyi, etli C shape sap 9,5 inch radius, medium jumbo fretler ve bir stratta olmazsa olmaz iğrenç bir renge sahip :)

Not: mutfakta gitar çalmıyorum evim ufak :)
65769 eklentisini görüntüle
amfin orange kaç watt?kaçlık kabin kulanıyorsun?Komşularla gürültü sıkıntısı olmuyor mu biraz bilgi verir misin? :)

Ailemizden Fender USA Deluxe Tele'nin ayrılmasının ardından, ailemizin yeni üyesi.. ;)
m50PdP.jpg

68j2Zk.jpg

Türkiye'de alınabilecek en güzeli stratı almışsınız John Mayer harika seçim! :) Bende de bir 62 hot rod vintage var onu aldığım dönem bu satışta olsaydı kesinlikle bunu alırdım fakat beyaz renklisi vardı.

amfin orange kaç watt?kaçlık kabin kulanıyorsun?Komşularla gürültü sıkıntısı olmuyor mu biraz bilgi verir misin? :)

Amfi Orange OR15, 15 watt haliyle :) alen geere watt killer kullanıyorum yoksa bundan apartman dairesinde düzgün drive almak pek mümkün değil, atenatör ile günün usturuplu saatlerinde çalınabilecek volumeler elde edilebiliyor (komşularla aram iyi onunda tona etkisi oluyor tabi) kabinim dandik arkası açık 1x12 ama zamanında speakera biraz para harcadım :) içinde g12m 65 creamback var, param ve enerjim olduğunda buna bogner cube veya benzeri bir ported closed back 1x12 kabin yapmayı planlıyorum
Amfiyi çok beğenerek kullanıyorum, kütür kütür klasik ingiliz karakterli bir alet, arayışı bu yönde olan arkadaşlara tavsiye edilir, tek kanal ama amfinin gain potu ciddi bir aralık sunuyor ve gitarın volume potuyla iyi temizlenen bir amfi.
Kime tavsiye edilmez dersek, ben çok güzel, çıt kırıldım, şıkır şıkır bir clean tonu istiyorum diyene tavsiye edilmez, fender princeton değil bu Orange :) veya kafayı nota definasyonu ve kompresyona taktıysak yine tavsiye etmem o ruhsuz ton bunda yok

Ben yaptığım için benimdi diyebilirim:) Teslimi aceleye geldi 10dakikada akşam vakti bu kadar oldu çekimler, şimdi sahibinde. Daha sonra mümkün olursa net çekimler ve bir video ile sesini duyabilirim, şimdilik güzel bir kayıt imkanım yok.

Gövde: Sapelli üzeri alevli akçaağaç
Sap: Akçaağaç
Tuşe: Hindistan Pelesengi
Perdeler: Jescar medium jumbo
Manyetikler: Sh-10/STK-4m/SH-2, köprü ve sap coil split.
Tremolo: Wilkinson vs100
Burgular: Schaller -kilitli-
Arka kapaklar ise yine hindistan pelesengi.

f2_zpsks0dzvqh.jpg

Dosyalar

• f1.jpg
    f1.jpg
    43.2 KB · Gösterim: 279
  • f3.jpg
    f3.jpg
    84 KB · Gösterim: 437
  • b1.jpg
    b1.jpg
    72.5 KB · Gösterim: 554
Ben yaptığım için benimdi diyebilirim:) Teslimi aceleye geldi 10dakikada akşam vakti bu kadar oldu çekimler, şimdi sahibinde. Daha sonra mümkün olursa net çekimler ve bir video ile sesini duyabilirim, şimdilik güzel bir kayıt imkanım yok.

üstündeki flame uygulaması ve renk geçişi çok güzel olmuş gerçekten, tebrik ederim. pek rastlanmıyor türkiyedeki gitar yapımcılarında.

Türkiye'de alınabilecek en güzeli stratı almışsınız John Mayer harika seçim! :) Bende de bir 62 hot rod vintage var onu aldığım dönem bu satışta olsaydı kesinlikle bunu alırdım fakat beyaz renklisi vardı.
Merhaba,
Dediğinizde çok haklısınız, gerçekten çok güzel bir gitar. Hiç denemeden Aycan arkadaşımızın anlatımı ile kendisinden edindim gitarı, ama gerçekten tonu ve çalım kolaylığı ile isteklerime kaba tabirle "cuk" oturdu diyebilirim. Birde 2012 USA Stratım var kendisini neredeyse rafa kaldırdım.. ;)

Merhabalar
21 yaşında gitar çalmaya karar verdim ve 4 aydır öğrenmeye çalışıyorum. Zakk Wylde çalabilme hayaliyle yola çıktığım için Epiphone ZW Bullseye alacaktım ama aynı ağaç ve 81/85 pickup üstüne ebony fretboard bulunca bu Kore üretimi Kramer Assault 220 Plus emg modelini satın aldım. :)

Dosyalar

• Screenshot_2015-12-09-20-42-54.png
    Screenshot_2015-12-09-20-42-54.png
    233.8 KB · Gösterim: 303
Sözüm vardı, paylaşıyorum (en çok sevgili @OsmanBurak tahrik etmişti:p)...

Nisan ayından beridir benimle olan Dünya'lar güzeli gitarım:love:...Sevgili @tersomerso nun objektifinden (thx bro (y)), Fender Custom Shop '59 NAMM Limited Edition Relic Stratocaster (Surf Green)...

Çok yakında manyetikleri değiştireceğim, Fat 50s gidiyor, Bare Knuckle Mother's Milk geliyor (değerli görüşleri için sevgili @bluesman de bol bol teşekkür ediyorum)...

Sevgiler ve saygılar...

IMG_1511c1 (1).jpg
IMG_1515c1 (1).jpg
IMG_1544c1 (1).jpg
IMG_1585c1 (1).jpg
IMG_0295.JPG

Son düzenleme:

Nisan ayından beridir benimle olan Dünya'lar güzeli gitarım:love:...Sevgili @tersomerso nun objektifinden (thx bro (y)), Fender Custom Shop '59 NAMM Limited Edition Relic Stratocaster (Surf Green)...

Çok yakında manyetikleri değiştireceğim, Fat 50s gidiyor, Bare Knuckle Mother's Milk geliyor (değerli görüşleri için sevgili @bluesman de bol bol teşekkür ediyorum)...

Sevgiler ve saygılar...

66383 eklentisini görüntüle 66384 eklentisini görüntüle 66385 eklentisini görüntüle 66386 eklentisini görüntüle 66387 eklentisini görüntüle
Oh, man!

Sevgiler ve saygılar...

66383 eklentisini görüntüle 66384 eklentisini görüntüle 66385 eklentisini görüntüle 66386 eklentisini görüntüle 66387 eklentisini görüntüle
Hayaller .. :cry:

Sevgiler ve saygılar...

Askı çok güzelmiş, güle güle kullanın!

Geri