Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

ya ben de bi ara c1 hellraiser fr almayı düşünüyom galiba da :) kullanan arkadaşlar memnun mu klavyesinden(ince mi vs), tonundan..? özellikleri cok iyi gözüküyo da hazır sorayım dedim burdan :D

fuckinick demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:
deryakulahci demiş ki:
Teli olsa ne olacak işe yarar mı :?: :)

Su an teli olmadigi icin bi si demek dogru olmaz,alternatif bi gerceklikte teli olan ayni gitarla bu gitar kiyaslanabilse ayni mekan ve kosullarda,o zaman ise yarayip yaramayacagi hakkinda bi cikarim yapilabilir :LOL:
fix turkrock lafı: denemek lazım abi belki eric clapton ın gitarından bile kalitelidir (ırzına geçmiş o ayrı :) )

Denemek iyidir..

Tom Morello zamaninda bi garaj satisinde buldugu ve elli dolara aldigi markasiz bi sunta superstratla kac tane album kaydetmis ve konsere cikmis bilsen...

bauglir demiş ki:
ya ben de bi ara c1 hellraiser fr almayı düşünüyom galiba da :) kullanan arkadaşlar memnun mu klavyesinden(ince mi vs), tonundan..? özellikleri cok iyi gözüküyo da hazır sorayım dedim burdan :D
valla fr kullanmıyorum da o fiyata (700$ amerika fiyatı) maun set neck emg 81 85 ve orijinal floyd rose başka gitar yoktur herhal
bana soracak olursan c-1 hellraiserındam memnunum

Gösterişsizler, concon deiller ama iyi iş çıkartıyorlar :p

gitar016ki4.jpg

gitar014ww7.jpg

secks demiş ki:
Sigmastern demiş ki:
secks demiş ki:
janmoreye demiş ki:
Sapın alt kısmında bindingin üzerindeki noktalara dikkatinizi çekerim.

ben anlayamadım, standart noktalardan ne farkı var?

Galiba solak gitar olduguna dikkati cekmek istemis.

yani solaklar alttan mı bakıyor gitara? :)

ben sağlak düzene göre bindingi ve dotları konmuş sonra da solak dotlar eklenmiş gibi anlıyorum, özellikli bir şey mi bu onu merak ettim sadece.

bence o gitarın sapı sağ bi sap ama solak bi gitara takılmış.ben binding ve noktalardan bunu anlıyorum.:D

Zupar demiş ki:
Gösterişsizler, concon deiller ama iyi iş çıkartıyorlar :p

gitar016ki4.jpg

gitar014ww7.jpg

efsane viva goldların fiyatları ne kadar şu sıralar???

bende KX1F var.ama yanına floyd ile oynamak için bir tane viva gold çaksam mı ki diye düşünüyorum.ne dersiniz? gösterişsiz ama tatminkar.

haaa birde akord sorunu varmı? karçırma bozulma vs. vs.???

fuckinick demiş ki:
bauglir demiş ki:
valla fr kullanmıyorum da o fiyata (700$ amerika fiyatı) maun set neck emg 81 85 ve orijinal floyd rose başka gitar yoktur herhal
bana soracak olursan c-1 hellraiserındam memnunum
benim baktığım sitelerde hep 799 dolar. narde 700 dolar acaba. eğer varsa o fiyata ben de düşünebilirim :)

fuckinick demiş ki:
kamyon gibi birşeydir muhtemelen
Gitari Kanadali bir luthier yapti. Quilt maple o kadar agir olmuyor, uzerindeki maple kapak 2-2,5 cm kalinliginda ama gitar 3,5 kilo falan. Les Paulda ters tarafta olan noktalarin sebebi de su. Gibson 50lerde gitar yaparken tek tip sap yaparmis, solak gitara takarken de hali hazirda bulunan saplari koydugu icin altta da usttede noktalar mevcut. Bu gitar da 59 reissue oldugu icin bu ayrintiyi da yapmislar.

hardcase+kargo 200$ falan tutar tahminim 799$+200$=999$ gerçi o fiyata gelindikten sonra insan baya bi düşünür üstüne 130ytl daha ekleyebilir miyim diye ama abi işte iyi biliyorsunudr eline hangisi iyi geliyorsa onu alırsın sonra şunu düşünürsün 130ytl edecek kadar fark mı? çoktan sormuşsundur da kendine bu soruyu yine göz önüne getireyim dedim.. Güzel şeyler bunlar ah bende jackson ımı elden çıkarıp bi strat alabilsem..

Doomed demiş ki:
hardcase+kargo 200$ falan tutar tahminim 799$+200$=999$ gerçi o fiyata gelindikten sonra insan baya bi düşünür üstüne 130ytl daha ekleyebilir miyim diye ama abi işte iyi biliyorsunudr eline hangisi iyi geliyorsa onu alırsın sonra şunu düşünürsün 130ytl edecek kadar fark mı? çoktan sormuşsundur da kendine bu soruyu yine göz önüne getireyim dedim.. Güzel şeyler bunlar ah bende jackson ımı elden çıkarıp bi strat alabilsem..
benim hesaplarıma göre hardcase+kargo 290 dolar tutuyor. işte küçük farklar gibi görünüyor ama abd satış fiyatı 649 dolar nerde, 940 dolar nerde.birikince böyle patlıyor. fikir belirttiğin için sağol ayrıca. ben başığı daha fazla saptırmadan uzayım.

@melihbozkurt84 400$ civarı olacak, 2006'ları var, Türkiye'ye gelmiştir tahminen yalnız artık üretimleri Endonezya fakat öyle fazla bi fark olacağını sanmıyom. Z-44'ten çok çok daha az beni uğraştırdığını söyleyebilirim :), akort kaçırma filan yok, canım sıkılınca akort ediyom bazen.

janmoreye Hoş cihaz, güle güle kullan, Allan'tan benimki gibi komple akağaç değil, zaten figürlü akağaç çok pahalı...

Geri