Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Merhabalar Roan..
Öncelikle Rgt-42 kullananları görmek mutlu etti beni :) kaldı ki bildiğim kadarıyla artık üretilmiyor.
Senin koyduğun resimleri incelediğimde fark ettim, çok daha temiz duruyor, dediğin gibi öneride bulunursan sevinirim, bir de inlayler de farklı, muhtemelen farklı yıllarda almışız..
Senin de köprü manyetiğin hayırlı olsun..

Teşekkürler dostum. Bende Rgt kullananları gördükçe mutlu oluyorum : ) İnlay 2004 sonrası kullanıldı sanırım. Köprü ve manyetik çerçeveleri için Turtle wax krom parlatıcı kullanabilirsin. Ben kullandım hiç zarar vermedi ama biraz uğraşmak gerekiyor temizlerken. Koçtaş'ta falan bulabilirsin rahatlıkla.

Görsel : http://www.autokosmetyki.pl/images/TW_silver_chrome_s.jpg

Teşekkürler dostum. Bende Rgt kullananları gördükçe mutlu oluyorum : ) İnlay 2004 sonrası kullanıldı sanırım. Köprü ve manyetik çerçeveleri için Turtle wax krom parlatıcı kullanabilirsin. Ben kullandım hiç zarar vermedi ama biraz uğraşmak gerekiyor temizlerken. Koçtaş'ta falan bulabilirsin rahatlıkla.

Görsel : http://www.autokosmetyki.pl/images/TW_silver_chrome_s.jpg[/quote

Çok teşekkürler Roan, çok makbule geçti :)..

Benim manita (Schecter Stargazer) şimdi canavar oldu işte..:cool: (Yeşil düğme görüntüyü bozuyor ama onunla da ilgileneceğiz yakında ..)
IMAGE_024.jpg
IMAGE_025.jpg

IMAGE_023.jpg

Bu da benim küçük dostum.. Kendisi boost olayında bir numara(y)...

IMAGE_026.jpg
IMAGE_027.jpg

Ben çok mutlu bir adamım artık :p..

Fotoğraf makinesi henüz elde edemediğim için gösteremiyorum. Yaklaşık iki haftadır çalıyorum ama, bir adet Yamaha RBX170 bas gitarım mevcut. Çift aktif manyetik sahibi, dört telli, son derece basit, sağlam ve güzel bir bas. Zaten nereye baktıysam "başlangıç için ideal bas budur" gördüm, e göze de hitap ediyor şimdi (old violin sunburst benimkisi) zira etmeli - sonuçta paso bakıcaz kendisine.

Benim bas gitar ve arkadaşın yeni aldığımız elektrosu :) Biraz egzantrik olsun diye arkaya perde filan yerleştirdim :)

224350_2041211353043_1327107522_2449001_3028778_n.jpg

228000_2041211593049_1327107522_2449002_6631013_n.jpg

222445_2041211793054_1327107522_2449003_6593468_n.jpg

Evet Yamaha'nın kasası daha iyi görünüyor.Ama ne yapayım param buna yetti aldım.İşimi de görüyor yani :)

90'ların ortalarına hatta sonlarına kadar aldığımız başlangıç elektro ve basslarını hatırlayınca, Cort onların yanında Ibanez kalıyor valla. Cort, Acepro, Manuel Raymond gibileri iyi başlangıç ve orta seviye markaları. Bizim mahkum olduğumuz Prince vb. ne idüğü belirsiz markalardan çok üstünler bence.

Pod'u preamp olarak kullanıyorum, sıralamam tam olarak şöyle:

Gitar > Boss NS2 input > BossNs2 send > Crybaby > Ibanez TS7 > Boss GE7 > Boss NS2 return > Boss NS2 output > Pod 2.0 > Boss DD7 > Valbee Return

Şu haliyle ev ses seviyelerinde gayet güzel sonuçlar alıyorum, hatta bazen DD7'yi stereo delay olarak ayarlayıp alttaki ampliyi de kullanıyorum, çok hacimli bir sound alıyorum :)

Daha önce gitar > distortion pedal (veya pedallar) > POD > amfi varyasyonu ve POD'a drive boosting denemiştim ama analog pedallar çoğalmaya başlayınca delay, chorus gibi pedalları POD ile nasıl kullanabileceğime ve yüksek sesteki sonuçlerına bakmayı unutmuştum. Bir ara pazarları tanıdıkların kapalı atölyelerini inleterek denemelere girişmek farz oldu yine :)

Benim de ses sorunu yaşamayacağım atölyesi olan tanıdık bulmam lazım galiba, benim de denemek istediğim şeyler var :D Şu anki ekipmanın ses örnekleri için doğru düzgün bir kayıt alıp göndermeye çalışacağım.

Geri