Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Suhr tabi ki :) Buna biraz alisayim, oncelikle ya guzel bir kafa amp veya axe-fx 2 alayim ondan sonra inceleme olayina girerim. Simdi saz gibi caliyorum :) Su anda aile resminde tek bu var ama cok fena seyler geliyor.

dsc03561z.jpg

buda benim kuzum:) fender custom shop 57 stratocaster relic

Sr22DeT, ağzımın sularını akıttın akşam akşam.. Enfesmiş..

Birşey dikkatimi çekti, MX250II '00 öncesi mi acaba? Başında custom shop kısaltması olmayan 8 haneli seri no.sunu ilk kez gördüm...

Sr22DeT, ağzımın sularını akıttın akşam akşam.. Enfesmiş..

Birşey dikkatimi çekti, MX250II '00 öncesi mi acaba? Başında custom shop kısaltması olmayan 8 haneli seri no.sunu ilk kez gördüm...

Mx250II yi japonya dan sıfır aldım, jelatinleri halen üzerinde. Mx250II 2002 model, Exp ise 1996 model.

Benim dikkatimi çeken, kasalarda ki et kalınlığının bariz derecede farklı olması.

İnce olan Mx250II, daha etli olan ise Exp. Akustik çalımda Mx250II ile çalmaya başlayınca, Exp den sanki ses çıkmıyor dedim :)

Mx250II daha hafif bir gitar Exp ye göre. Her ikisinin gövdesine dokunurken ağaçlarının yumuşak veya sert olduğunu hissedebiliyorsunuz.

Exp de maun gövde olduğu bariz belli, ama Mx250II de bunu söyleyemeyeceğim. Mx250 ler için maun kasa maun sap deniyor ama şüpheliyim fakat ses ayı farklı ağacı her neyse yok böyle bir şey diyebilirim :D

'00 öncesi üretilenler arasında gövdesi basswood olanlar bile mevcut, hepsi maun değil. En son çaldığım beyaz bir MX250II idi ve maun gövdeydi ama long tennon olmasına rağmen maple saptı mesela; çalarken o boşluğu hafifliği hissediliyordu klavyede. Hatta fingerboard da abanozdu.. Bu ESP özellikle customları üretirken resmen kafasına göre takılıyor, takip etmenin imkanı yok :) Ama ben ilk defa 8 haneli seri no. gördüm bir Mx250II üzerinde.. İlginç. Belki de export model diyeceğim ama nasıl olmuş bilmiyorum.. Almakla akıllılık yapmışsın. Enfes gitarlar olmaları dışında ayrıca çok da iyi yatırım bunlar aynı zamanda (biraz dükkan sahibi gibi konuştum ama öyle maalesef..). 20 sene sonra bunlar büyük ihtimal şimdiki '67 Fender Strat'lar gibi olacak diye düşünüyorum..

Bu arada Japonya'ya gidiyor musun? Ben de senede bir iki kez gidiyorum, bu sene de yılbaşında oradaydım.. Belki bir dahakine Big Boss'a beraber gideriz.. :LOL:

'00 öncesi üretilenler arasında gövdesi basswood olanlar bile mevcut, hepsi maun değil. En son çaldığım beyaz bir MX250II idi ve maun gövdeydi ama long tennon olmasına rağmen maple saptı mesela; çalarken o boşluğu hafifliği hissediliyordu klavyede. Hatta fingerboard da abanozdu.. Bu ESP özellikle customları üretirken resmen kafasına göre takılıyor, takip etmenin imkanı yok :) Ama ben ilk defa 8 haneli seri no. gördüm bir Mx250II üzerinde.. İlginç. Belki de export model diyeceğim ama nasıl olmuş bilmiyorum.. Almakla akıllılık yapmışsın. Enfes gitarlar olmaları dışında ayrıca çok da iyi yatırım bunlar aynı zamanda (biraz dükkan sahibi gibi konuştum ama öyle maalesef..). 20 sene sonra bunlar büyük ihtimal şimdiki '67 Fender Strat'lar gibi olacak diye düşünüyorum..

Bu arada Japonya'ya gidiyor musun? Ben de senede bir iki kez gidiyorum, bu sene de yılbaşında oradaydım.. Belki bir dahakine Big Boss'a beraber gideriz.. :LOL:

Bu Mx250II de abanoz klavyeli, ama tahminim gövde maple veya alder..

Vida deliklerinde ki ağaç rengi açık bir tona sahip, maun gibi görünmüyor..

Satan kişiye mail attım, bakalım bilgisi var ise bizde sayesinde bilgi sahibi olmuş oluruz :)

Japonya ya gitmedim ama 2000 başlarında Avrupa ülkelerine gittiğimde, bu gitarları çok aramıştım :)

Maple olabilir gerçekten. Maple+Maple modelleri de bayağı vardı piyasada bir ara..

Satan mağazadan gelen msjı kopyalıyorum;

The body is mahogany. It weight 3.93 kilos and is about average for an MX. I have never heard of a maple body on a MX....that would be VERY heavy. And keep in mind that all mahogany will weigh different...for example a light Les Paul can weigh about 8lbs while a very heavy one can weigh almost 12 lbs.....both the same amounts of mahogany and maple.

This guitar is an MX250II....exactly the same guitar as an MX2...exactly the same. It is the same body shape as the natural finish guitar in the link you sent. Earlier models had a more rounded body shape. For example your bolt on with a trem is some kind of EXP...the shape is different.

It was made before ESP started doing serial numbers that were easily dated like "K07" (for 2007) etc. http://bbs.espguitars.com/showthread.php?t=7

Evet maple değilmiş demek ki ama.. Yazdıkları doğru, benim denediklerimden gövdesi maple olan acayip ağır bir gitardı, ama maple+maple olanlar mevcut, herhalde kendisi rastlamamış hiç. Ben Big Boss'ta ters Kramer hockey headstock olanını bile denemiştim..

Seri no.su olayı yine de dikkatimi çekmeye devam ediyor zira ESP harfli numarlandırmayı 2000 yılında başlattı. Bendeki Horizonlardan biri T01... ile başlıyor mesela (Takada, 2001).
MX250II için seri no. bilgileri:
http://bbs.espguitars.com/showpost.php?p=1624557&postcount=2
İlk mesajda yazdığım gibi ESP'nin ne yaptığını takip etmek biraz zor. Özellikle Amerikan olduğu iddia edilen bir çok 48th Street modelini takip etmek kolay değil, her 3-4 ayda bir standart değiştirmiş adamlar :)

Geri