Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

sl1_01.jpg

Bazı gitarlarım. Aralarından en son bugün itibariyle Siyah Jackson Soloist (1990) imin manyetik, floyd rose ve yeni switchlerini taktım.

sl1_02.jpg

Lace Sensor Hot Gold set yaptım: Humbucker 3 lü switchle paralel, single ve seri olarak bağlı, ayrıca killswitch te ekledim.

sl1_03.jpg

Bunlar da üstte (solda kalan) 3 lü mini toggle switch (on/on/on), ve killswitch (on/off) altta (sağda kalan).

Lace manyetikler yeni gözdem... Çok net sesi var çünkü 12 noktadan değil 36 noktadan daha dar bir alanda manyetik alanı var. Kendi sitesinde bolca açıklama ve videosu var.

Lace uzun zamandır üst model ve custom shop fender gitarlara 25-30 yıldır manyetik sağlıyor.

lacessh.jpg

Lace manyetik seti takmak için bu diagram uygun...

3wayhumbuckerselectorSUPER.jpg

on/on/on mini switch diagramı buradan alınabilir...

killswitch diagramı artık bulardan sonra çok kolay onu heryerde bulursunuz... jack girişinden önceye yerleştirmeniz yeterli.

Arkadşlar bende de çakmak gbi bi gitar var :D Tokai Custom Love Rock Les Paul model :D keşke gitarım japon olsaydı ama korea yapımı :D Oldukça sıcak tonları var epiphone da çaldım bi ara ama karşılaştırmıyorum kesinlikle hatta şöle diyim burda 2008 üretimi Gibson lp studio les paulla arkadşla deneyerek karşılaştırdık sonuç gayet ilginçti tokai çakmak gibi çaktı yani xD :D
Bu gitarlar çok ilgimi çekti japon olanını denemek isterdim hele 80 üretiminlerini :) 80 lerde gibson les paullardan daha iyi gitarlar üretmiş bi marka , ülkemizde bi hayli gitarlarda marka düşkünlüğü var tercih edilen gitarlar belli ama bazen oldukça kaliteli gözümüzün ucundaki gitarları görmek yerine gözümüz kapalı servet ödedğimiz o gitarları alıyoruz . İyide oluyor birileri dahada servetine servet katıyor müstahaktır.
Bende bi kaç kez denemeden gitar aldım 2. eldi imkanlar el vermedi , ama istanbulda olan arkadaşlar şanslıdır veya başka büyük bi şehirde gitar alırken gözü kapalı kulağı açık olsun :)

Gitarın can alıcı resimlerini ekliycem :D

255. Sayfadaki Bare Knuckle Warpig manyetikli Fender Ash Stratla kaydedilmiş birkaç öylesine çalışmamı koyuyorum, sadece fotoğraflarla olmuyor, duymak lazım bu güzel aletleri :) kayıtlar biraz kötü, 2.si can sıkıntısından doğaçlama yapılmış bir kayıt, bazı fikirlerimi taslak haline getirdim, çalışıma fazla takılmayın :D, Ride to the Farm'da duyduğunuz bass Agile Septor Elite 727'nin ta kendisi.
; http://www.jukeboxalive.com/player/player.php?sid=3235287&method=play
; http://www.jukeboxalive.com/player/player.php?sid=4743535&method=play

255. Sayfadaki Bare Knuckle Warpig manyetikli Fender Ash Stratla kaydedilmiş birkaç öylesine çalışmamı koyuyorum, sadece fotoğraflarla olmuyor, duymak lazım bu güzel aletleri :) kayıtlar biraz kötü, 2.si can sıkıntısından doğaçlama yapılmış bir kayıt, bazı fikirlerimi taslak haline getirdim, çalışıma fazla takılmayın :D, Ride to the Farm'da duyduğunuz bass Agile Septor Elite 727'nin ta kendisi.
; http://www.jukeboxalive.com/player/player.php?sid=3235287&method=play
; http://www.jukeboxalive.com/player/player.php?sid=4743535&method=play

Bare Knuckles 'lardan memnun musun bu arada?

Ben de Nailbomb setini kullanıyorum. Adamlar burda distribütör arıyorlar rahatça satış yapmak için. Sen de royal mail ile mi aldın :)

Bare Knuckle şu ana kullandığım en iyi manyetik, ciddi bir hayranıyım :), herkese tavsiye ediyorum, sermayem olsa Türkiye distribütörleri olurdum. Ben ABD'den aldım, İngiltere'de vergi çok, ABD'deki distribütör daha ucuza satıyor. Sanırım biraz pahalı olduğu için pek kullanan yok Türkiye'de sadece birkaç kişide gördüm şimdiye kadar.

Kullanıp da memnun kalmayan yok sanırım zaten :) ( bi de o kadar para verince tabi :ıslık: )

Şakası bir yana gerçekten kaliteliler ve fiyatlarının öyle olması tamamen el yapımı ve ingiltere çıkışlı olduğu için (pound'un kuruna gel o_O )

Yalnız şöyle birşey var, bu yazıyı okuyup da bu manyetikleri araştıran olur belki diye diyorum, sitelerinde yazan satış fiyatının %20 eksiği hesaplansın. Avrupa birliğinde olmadığımız için sipariş sırasında otomatikman %20 vergi indirimi yapılıyor ... sanırım avrupa birliğinde olmamanın hayatımda görüp görebileceğim tek avantajını yaşadım :)

evet sanırım öyle :), yakın zamanda elimdeki tüm gitarları satıp Gibson Lp Custom almayı ya da Guerilla Guitars'a bir gitar yaptırmayı planlıyorum, Gibson alırsam direkt krom kapaklı nailbomb set alacağım, guerilla zaten ayrıca seçenek sunuyor ancak +150 dolar istiyorlar tek BKP manyetik için ve diğer bir sürü manyetik markasını ücretsiz takıyorlar, SD blackout set taktırıp gitar gelince Blackoutları okutup BKP alıp takmak daha mantıklı :devilish:. bu demek oluyor ki 255. sayfadaki gitarların her biri 1800 TL'den satılıktır, Fender orijinal manyetiğiyle verilecektir, BKP'yi de isteyen olursa 2100 TL ancak BKP'yi yeni proje gitarımda kullanmak istiyorum, dolayısıyla orijinal manyetiğiyle satmak işime geliyor. Dean'i belki 1600'e bırakabilirim, Agile de 1800 TL

Geri