Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Arkadaşlar sonunda m600ümü adam etmeyi başardım :) Hala ufak tefek eksiklikleri var ama ben yine de fotosunu koyayım dedim...işte fotolar

dscn2996tf0.jpg

dscn2997if7.jpg

dscn2999dn4.jpg

dscn2993wa2.jpg

Gitarda yapılan modifikasyonlara gelirsek;

-Kluson burgu seti
-Epiphone(96 Les Paul Kore) köprü
-Jim Dunlop 6100 serisi fret
-Özel yapım üst eşik
-Krem manyetik çerçeveleri
-Krem başlı 3lü switch
-EMG 89 aktif manyetik seti
-Gibson amber knoblar takıldı

Tabi bu kadar şeyi kendi başıma yapmadım :) Sadece burguları babamla ben taktım.Geri kalan herşeyi Fatih Usta yapmıştır..Elleri dert görmesin..Kendisine tekrar teşekkür ederim burdan..Umarım gitarı beğenmişsinizdir :)

Kluson burgu dediğin bi gitardan çıkma mı yoksa aftermarket olarak mı satın aldın, eğer sıfır aldınsa nerden, nasıl, kaça aldın? Bi de Gibson knoblar orjinal mi, orjinalse nerden, kaça aldın, bi de sarı renk olanını bulabilir miyiz bunların? :D

Vine_Inlay demiş ki:
Kluson burgu dediğin bi gitardan çıkma mı yoksa aftermarket olarak mı satın aldın, eğer sıfır aldınsa nerden, nasıl, kaça aldın? Bi de Gibson knoblar orjinal mi, orjinalse nerden, kaça aldın, bi de sarı renk olanını bulabilir miyiz bunların? :D

burgular 96 epiphone les pauldan çıkma.forumda bi arkadaştan almıştım.gibson knoblar orjinaldir.onu da forumdan aldım..sarı renk olanı var bende..istersen verebilirim güzel bi fiyata :D

The_Scorpions;

hocam bu köprüyü takarken gitarın gövdesinde ekstra bi işlem uygulamadın değilmi? yani standart olarak uyuyormu les paul den çıkma köprüler?

(senin gitarın modeli bilmiyorum ama benim m600 2003 üretimi..fark edermi bilmiyorumda yazıyim dedim)

The_Scorpions demiş ki:
bgibson knoblar orjinaldir.onu da forumdan aldım..sarı renk olanı var bende..istersen verebilirim güzel bi fiyata :D

Sarı renk olanlar da Gibsonsa ve bu linktekiyle aynıysa alıyım pazartesi... ama tabi orjinal Gibson olduğunu bi şekilde ıspatlaman gerek çünkü bende zaten bunun markasız birebir olanı var Gibson diye alcam sendekileri...

http://cgi.ebay.com/Gibson-bell-spe...ryZ47076QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Elindeki bu alttakindense, bunlar zaten gitarın üzerinde gelenlerden, hiç hazetmem bu renkten.

http://cgi.ebay.com/Set-of-4-Amber-...ryZ47076QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Özel mesaj yazmayı denedim ama internet kafeden özel mesaj sistemini kullanamıyorum, üye girişi yaptım, foruma mesaj yazıyorum ama hesabıma ulaşılamıyo, ilginç bi durum. :p

what_tha demiş ki:
The_Scorpions;

hocam bu köprüyü takarken gitarın gövdesinde ekstra bi işlem uygulamadın değilmi? yani standart olarak uyuyormu les paul den çıkma köprüler?

(senin gitarın modeli bilmiyorum ama benim m600 2003 üretimi..fark edermi bilmiyorumda yazıyim dedim)

adamım benim gitar da 2003 model ve bu modellerde mightmiteın köprüsü kullanılıyo ve standart gibson tarzı köprülerden daha kısa vida aralıkları var bu yüzden yeni köprü takılırken usta biraz oynadı gövdeyle ama çok değil.1-2 mm falan.Anlayacağın direk takılmıyo 2003 modellere ama 2003 sonrası modeller sorunsuz.. ;)

Vine_Inlay demiş ki:
The_Scorpions demiş ki:
bgibson knoblar orjinaldir.onu da forumdan aldım..sarı renk olanı var bende..istersen verebilirim güzel bi fiyata :D

Sarı renk olanlar da Gibsonsa ve bu linktekiyle aynıysa alıyım pazartesi... ama tabi orjinal Gibson olduğunu bi şekilde ıspatlaman gerek çünkü bende zaten bunun markasız birebir olanı var Gibson diye alcam sendekileri...

http://cgi.ebay.com/Gibson-bell-spe...ryZ47076QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Elindeki bu alttakindense, bunlar zaten gitarın üzerinde gelenlerden, hiç hazetmem bu renkten.

http://cgi.ebay.com/Set-of-4-Amber-...ryZ47076QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Özel mesaj yazmayı denedim ama internet kafeden özel mesaj sistemini kullanamıyorum, üye girişi yaptım, foruma mesaj yazıyorum ama hesabıma ulaşılamıyo, ilginç bi durum. :p

1.linkteki knoblar da epiphone 96 les pauldan çıkma ve gayet de güzel knoblar.2.linkte verdiğin orjinal gibsondan çıkma ve elimde 2 tane var.diğer ikisi gitarda.ama şöyle bi durum var 2.linkteki knobları satamam çünkü onlar hediye =) ama ilk linktekileri verebilirim...teşekkürler

Bi fotoğrafı bi kez görünce gitarın nasıl bi şey olduğunu anlayabiliyoruz, :D aynı fotoğrafı alıntılarla 20 kere görmek kimseye bi şey kazandırmıyo. Fotoğraflı mesajlardan alıntı yaparken fotoğraf kısmını silseniz daha hoş olcak...

Geri