Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Evertune :) Ben de yeni eve taşındığımdan beri, evde olmadığım saatlerde (yani günün en az 15 saati) evin içerisi 8 derece civarı ve hâlâ akort etmeden çalıyorum (sabit köprü), seninki de bir şey mi :) Şaka bir yana, şahsen merakla bekliyorum :)

Ben de yazarken aynısını düşündüm. Jarret Forza'yı case'inde bekletiyorum genelde ve beş gün sonra çıkardım, akordu hemen hemen hiç bozulmamıştı. Dedim ne gerek var Evertune'a. Ama bend-stop mode, özellikle kayıt sırasında çok işimize yarar. Aban abanabildiğin kadar, entonasyon sıfır. Tabi riffte bend yoksa hehehe. Biraz kolayclık oluyor, ama bana ne :)

Bu arada ben de sabredemiyorum, sanırım üstündeki manyetiklerle yaptığım kaydı koyacağım manyetik falan beklemeden. Hiç fena değil aslında bu manyetikler.

Yeri gelmişken: Ailenin yeni üyesi VGS Soulmaster 7.
Ve o soruya peşinen cevap vereyim, 10 gündür akort etmeden çalıyorum (Evertune Bridge).
Manyetikleri gelsin, demo da yolda :)

28163 eklentisini görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun elinde eskisin :) 7-8 telli gitarlara olan ilgim son zamanlarda baya arttı, aslında sadece benim değil pek çok insanın artmış olacakki son 10-11 aydır bu başlıklar hiç olmadıkları kadar tepedeler. Fiyat/performans değerlendirmesini göz önüne alarak bir inceleme de yaparsan çok güzel olur çok da güzel iyi olur :) Ürünün alternatifleri nelerdir memnunmusun beğenmediğin noktalar dikkat edilmesi gereken hususlar vs. tecrübelerinle bizi aydınlat kısacası hehe:whistle:

Öncelikle hayırlı olsun elinde eskisin :) 7-8 telli gitarlara olan ilgim son zamanlarda baya arttı, aslında sadece benim değil pek çok insanın artmış olacakki son 10-11 aydır bu başlıklar hiç olmadıkları kadar tepedeler. Fiyat/performans değerlendirmesini göz önüne alarak bir inceleme de yaparsan çok güzel olur çok da güzel iyi olur :) Ürünün alternatifleri nelerdir memnunmusun beğenmediğin noktalar dikkat edilmesi gereken hususlar vs. tecrübelerinle bizi aydınlat kısacası hehe:whistle:

Gitar konusunda pek uzman değilim ama naçizane düşüncelerimi hazırladığım demo ile birlikte yazarım. Hatta stok manyetikleri ve manyetikleri değiştirdikten sonraki halini karşılaştırma fırsatım da olur umarım. SD sh-6 sipariş ettim ve henüz gelmedi. 7'nci tel çok hoş, yeni bir kapı, bir sürü yepyeni fikire davetiye :)

merhabalar,
ekteki gitarın markasını / modelini bilen var mıdır acaba? headstock'un üzerinde w harfi yerleştirilmiş.. Otomatik olarak washburn çağrışımı yaptı ama detay bulamadım maalesef.

eski bir gitar 10 yıldan yaşlı oldugunu tahmin ediyorum

Dosyalar

• IMG-20131222-00078.jpg
    IMG-20131222-00078.jpg
    371.4 KB · Gösterim: 349
  • IMG-20131222-00080.jpg
    IMG-20131222-00080.jpg
    329.8 KB · Gösterim: 333
İki resimden kesin karara varılmaz. Görmek en sağlıklısıdır aslında. Bana HSS Sqierları hatırlattı. Dediğin W'yi ben hiç bir Washburn'de veya başka bir markada görmedim. Sonradan iliştirilmiş te olabilir, herhangi bir anlamı da olmayabilir.

merhabalar,
ekteki gitarın markasını / modelini bilen var mıdır acaba? headstock'un üzerinde w harfi yerleştirilmiş.. Otomatik olarak washburn çağrışımı yaptı ama detay bulamadım maalesef.

Merhabalar,

Yanlış hatırlamıyorsam, bu gitar bu forumda satılıyordu ve epey el değiştirmiş bir gitardı...Daha farklı bazı şeyler de hatırlıyorum ancak 100% emin olmadan iletmeyeceğim, daha doğru ve kesin bilgi sahip arkadaşlar yardımcı olacaktır...Ancak bence, bu başlık yerine ayrı bir başlık açmanız sizin için daha faydalı olacaktır kanaatindeyim...

Sevgiler ve saygılar...

merhabalar,

maison olma ihtimali var hocam. Ankara ted kolojinin karşısında bir mağaza vardı. küçükken ağzımızın suları aka aka bakardık. oradan hatırlıyorum sanki.

merhabalar,

maison olma ihtimali var hocam. Ankara ted kolojinin karşısında bir mağaza vardı. küçükken ağzımızın suları aka aka bakardık. oradan hatırlıyorum sanki.
Arkadas memleketin paranoya hali bana da gecti televizyon izleye izleye, "mason olma ihtimali var hocam" diye okudum, ne alakasi var dedim ve dikkat et sabetayist falan olmasin diye uyaracaktim :)
Markasiz gitarin bile siyasallasmasi durumu var, halimiz pek kotu, ya da ben cok tv izliyorum.

Hoop! Burada Samick LP varmış! Deli Dumrul misali yorum vergisini ödemeden köprüden geçmek yok öyle :)
ben yeni başladım rocksmithte kullanıyorum amfiyede bağlamadım daha hiç.
gitardanda pek anlamam ama baya bir yabancı kaynak inceledim Yorumlar oldukça iyiydi bu doğrultuda edinme kararı aldım. Birgün elimdeki cihazı yorumlayabilecek konuma gelebilirsem eğer muhakkak Yorum vergisini öderim :)

1 aydır kullanıyordum jackson dk2m sahibi olmuştum aşıktım gitarıma ancak dün satışını yaptım abi ne zordu ayrılması ondan :) resimlerini güzel güzel çekseydim iyi bi makinemiz olsaydı koyardık bi efsane ama yok işte sağlık olsun sattığımız arkadaş koyar artık :) ayrıca şu yukarıdaki strat konusunda da kimse fark etmedi mi truss rod çubuğusu yukarıda yok aşağıda da var gibi durmuyor neden acaba ://

1 aydır kullanıyordum jackson dk2m sahibi olmuştum aşıktım gitarıma ancak dün satışını yaptım abi ne zordu ayrılması ondan :) resimlerini güzel güzel çekseydim iyi bi makinemiz olsaydı koyardık bi efsane ama yok işte sağlık olsun sattığımız arkadaş koyar artık :) ayrıca şu yukarıdaki strat konusunda da kimse fark etmedi mi truss rod çubuğusu yukarıda yok aşağıda da var gibi durmuyor neden acaba ://

ohah ben de şimdi farkettim bak. eve gidince bakayım bakalım nerelerdeymiş bu truss rod :)

Geri