Ibanez Gax30 (endonezya) Vs Epiphone Les Paul Special (kore)

'Elektro Gitarlar' forumunda HasanB tarafından 8 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Elimde ibanez gax30 (endonezya) ve epiphone les paul special (kore) var ikisi de iyi değil zamanla elimde birsürü gitar parçası birikti
    asıl gitarım yıpranmasın diye zarar gelme endişesi olmadan kullanmak için birtanesini modifiye etme niyetindeyim sperzel dimarzio sd tusq vs takacağım
    modifiye etsem sizce hangisi daha iyi olur hangisinden daha iyi sonuç alırım ?

2. Ben olsam ikisi ile de ugrasmadan satardim. Size de oneririm. Ileride bir gitar toplayacaginiz zaman kullanirsiniz. Belki eski belki kotu statude ama tonlari guzel olan sevdiginiz bir gitar denk gelir, ona ugrasilir. Begenmiyorsaniz malzemeye yazik.

HasanB bunu beğendi.
  3. Forumda yana yakıla Special arayan adam var biliyorsun. Ben olsam Special'i satmıştım ona şimdiye :)
    @RiobolitaL duymasın :)

HasanB bunu beğendi.
  4. İlk gitarım olmasa satardım :D

5. İkisinden birtanesini kurban olarak seçeceğim hangisi daha iyi ? Ton falan aramıyorum deney yapacağım üstünde uğraş olsun maksat

6. Valla bana göre ikisi de gayet uygun kurbanlık koyunlar. Ama Special'da bir LP arması, azıcık da olsa mojomsuluk var. Sırf bu yüzden çabuk satılır yeri gelirse. Bence Gax'ı kurban et.

Berkay Aşar, HasanB ve AykanKK bunu beğendi.
  7. Aynen GAX Hakan Abi'nin dediği gibi daha kurban edilesi, Epiphone isimden kazanıyor zaten. Ülkede Ibanez garezi var maalesef ama denemeye değer :)

8. Speciali satamiyormussun zaten ilk gitarin diye. Elinde duracaksa onu gelistir bence. Digerini cikarirsin elden.

HasanB bunu beğendi.
  9. Ne garezi canım? Gax da Special da düşük modeller. Gax ticari açıdan çakma SG gibi durmasından kaybediyor sadece :)

HasanB bunu beğendi.
  10. Yok abi genel olarak Ibanez'e karşı bir sıkıntı var, biliyorsun aylarca 800-700 bandında satılmayan RG1550'ler oluyordu bir dönem.

northerner ve HasanB bunu beğendi.
  11. O açıdan haklısın. Hala var 500 600'e bile satılamayan RG'ler. Bence de garip.

12. Gaxa girişiyorum o zaman allah ne verdiyse :D:D

13. image.jpg
    Fena olmadı

14. dostum sen kimsin gizemli gizemli modifiyeler yapıyosun aynı şehirdeyiz kim bu diye merak ediyoruz forumca :D

+1
    Bence de Gax'ı harca..

HasanB bunu beğendi.
  15. Harcadım bile ayıpsın
    Sıra schecter solo 6 da
    Edit:gaxın ve specialin solo6nın fotolarını atarım daha sonra

Berkay Aşar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş