Hoparlör'den Çok Az Ses Geliyor.

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Poyrito tarafından 13 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. arkadaşlar elimde eski amfiden kalma hoparlörüm var. Bunun girişlerine kablo bağlayıp PC'ye takıyorum ama çok az ses geliyor. Bir türlü yüksek ses alamıyorum.
  1-Ne yapmam lazım yüksek ses alabilmem için?
  2-Bu hoparlörü referans hoparlör olarak kullanabilirmiyim? Yoksa Bilgisayar hoparlöründen farklı değilmidir?
  [​IMG]
   
 2. Yanlış bilmiyorsam hoparlörü sürmek için power lazım, tek başına olmaz, bilgisayar da gerekli gücü sağlayamaz. Ne kadar ohm istiyor bilemiyorum ama uygun bir power gerekir.

  Ancak bunların hiçbirini yapma bana kalırsa. Referans hoparlör olarak da kullanamazsın. Bir kere stereo bir ortam lazım. İki, gitara özel üretilmiş bir speaker o, bir müzik parçasını bilgisayar hoparlöründen daha iyi dinleyemezsin. Üç de dediğim gibi o şekilde kullanamazsın zaten.

  Doğru düzgün referans monitör için ciddi paraları gözden çıkarmak lazım. Bilgisayar hoparlörüyle devam şimdilik :)

  Hiç uğraşma bence yani.
   
  Poyrito bunu beğendi.
 3. Tamam hocam direk attım kenara teşekkür ediyorum yorumun için :D
   
 4. Peki hocam birşey soracağım. Şimdi ben gitar çalarken bilgisayar hoparlöründen 2+1 Creative orjinal müzik, diğer hoparlörlerden 2+1 Edifier o da gitar sesini alıyorum. (İkisi birbirinden dandik) Güzel bir kulaklık getirecek arkadaşım deneme amaçlı kulaklığı gitarın sesin geldiği hoparlör yerine mi orjinal şarkının geldiği yere mi takmalıyım :)
   
 5. Pek anlamadım ama gitarı direkt bilgisayara mı giriyorsunuz arada harici ses kartı olmadan?
   
 6. Aynen hocam direkt bilgisayar. Kısaca sorum şu :)
  Kulaklık olsa kaliteli kendi gitarınızı duymak için monitör olarak mı kulağınıza takarsınız, yoksa orjinal müziği duymak için mi ?
   
 7. Direkt bilgisayarsa, tümden hepsi kulağına gelse ya? Stereo mix şeklinde ayarlarsan öyle olabilir. Yalnız gitar gelecekse kulaklıktan ve müzik uzaktan gelecekse -yanlış anlamadıysam durum böyle- senkronizasyonu tam sağlayamayabilirsiniz. Sesi kısmak zorunda kalırsınız, o zaman da keyfi kaçabilir kulaklıkla çalmanın.

  Tam tersi biraz daha güzel olabilir gerçi, dışarıdan gitar, altyapı kulaklığa gelecek şekilde. Ancak ben yine de hepsini aynı yerden dinlemenizi tavsiye ederim. Umarım yanlış anlamamışımdır.
   
  Poyrito bunu beğendi.
 8. Süper anlamışsın hocam daha önce hiç yapmadım ikisini bir arada dinlemeyi dediğiniz gibi ikisi farklı yerlerden geliyordu. Eve gidince bu sistemi bir deneyeceğim.
   
  forbidden_city bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş