Wave Gtr 3 Ses Problemi

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda vaibey tarafından 18 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Abilerim, kardeşilerim m-audio fast track II kullanıyorum. Şu sıralar guitar rig ve wave gtr 3 ile kayıt almaya çalışıyorum fakat sesi fazla açınca çıtırtılar geliyo kısınca gidiyo fakat bu sefer ses duyulmayacak seviyeye iniyor. Clean tonları temiz elde edebiliyorum nadiren ama distortion da inanılmaz bir çatırtı var cızırtı halinde de değil. İnternetten yapmaya çalıştığım hiçbir settings doğru çalışmıyor birebir yapmama rağmen, anlayacağınız hiçbir şekilde programları kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim..
   
 2. sistemin nedir? işlemci-ram?
   
 3. Windows 8.1 64bit 3.4ghz 16gb ram
   
 4. işlemci i5 den aşağı değildir diye tahmin ediyorum. o zaman muhtemelen asio ayarından kaynaklanan bir sıkıntı olmalı . DAW üstünde Ses kartına ait asionun seçili olup olmadığına bakabilirsin. ayrıca "Samples buffer" çok yüksekse ya da çok düşükse de olabilir. Oradaki değer nedir?
   
 5. işlemcim i7. sample buffer 224 gözüküyor
   
 6. 224 biraz düşük ama bu sorunlara sebep olmaz. Doğru ASIO driver seçilimi?
   
 7. evet doğru driver seçili ve en son sürümü yüklü. Nedense clean de hiç sıkıntı yok ama distortion da çok fazla çatırtı var
   
 8. günceldir.
   
 9. Buffer'ı 512 yap, gate'i de çeyrek kala konumuna getir problemin kalmaz dostum. Kullandığın ana çerçevede de master kanalında herhangi bir limiter v.s. olmadığını varsayıyorum.
   
 10. çok teşekkür ederim şuan hallettim
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş